ZPRÁVY

Z policejní linky - 42. týden

19. října 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 42. týden
 • Z domu odnesl šperky
 • Vyboural díru, ale nic neukradl
 • Krádež sběracího vozu
 • Topná sezóna začíná
 • Pokusil se vniknout do garáže
 • Z pokladen a trezoru odcizil peníze
 • Zloděj řádil v chatové oblasti Krásné
 • Obnažoval se na veřejnosti a obtěžoval ženy
 • Řízení se zákazem, stále dokola
 • Srazil odbočující cyklistku
 • Chtěl odcizit kuře a víno

Z domu odnesl šperky
Šumperk
- Ze čtvrtka 16. na pátek 17. října se vloupal do domu v Šumperku na ulici Bohdíkovská zloděj. Poškodil dveře a z jednoho pokoje odcizil zlaté náušnice, náramky, prsteny a řetízky. Majitel škodu poškozením a odcizením vyčíslil na 28 tisíc korun.

Vyboural díru, ale nic neukradl
Mohelnice
- Zvláštním způsobem vnikl zloděj do ubytovny na ulici Olomoucká v Mohelnici. Pachatel proboural v prvním patře budovy do zdi otvor o rozměrech 60 x 80cm. Tím se pak dostal do dalších prostor ubytovny. Poškodil zde troje dveře, plastové okno a bezpečnostní čidlo. Nic však neodcizil. Společnosti způsobil škodu poškozením za 53 tisíc korun. Po pachateli a i příčině jeho jednání policie pátrá.

Krádež sběracího vozu
Moravičany
- Zloděj z volně přístupného pozemku v Moravičanech někdy během posledního týdne odcizil sběrací vůz značky MTVS červené barvy. Majitel vyčíslil škodu na 15 tisíc korun.

Topná sezóna začíná
Bratrušov
- Trestných činů krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. září do 16. října pokácel a odcizil patnáct vzrostlých smrků z lesa v Bratrušově. Tímto jednáním způsobil majitelce škodu kolem 12 tisíc korun.

Pokusil se vniknout do garáže
Libina
- Z trestných činů pokusu krádeže vloupáním a porušování domovní svobody je podezřelý 23letý mladík z Libiny, který dne 15. října po devatenácté hodině vstoupil na soukromý pozemek u rodinného domu v Libině. Posléze rozbil okno u garáže, kterým se pokusil vniknout do objektu. Majitel však slyšel hluk a šel se podívat, co se děje. Mladíka spatřil a pokusil se ho zadržet do příjezdu policie, kterou přivolal. Podezřelému se podařilo přesto utéci. Na místo byl přivolán kriminalistický technik, psovod se služebním psem, a po provedeném šetření se podařilo mladíka zadržet.

Z pokladen a trezoru odcizil peníze
Zábřeh
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 16. října na ulici Olomoucké v Zábřehu vnikl po vypáčení okna do firmy Kuchyně. V objektu vše prohledal, vypáčil dvě příruční pokladny, ze kterých odcizil finanční hotovost ve výši 105 tisíc korun. Po vypáčení dveří vnikl do kanceláře, kde odemkl trezor, ze kterého odcizil 470 tisíc korun. Dále odcizil kuchyňské spotřebiče v hodnotě kolem 50 tisíc korun. Celkově tak způsobil škodu přes 633 tisíc korun.

Zloděj řádil v chatové oblasti Krásné
Krásné
- Neznámý zloděj se vloupal do tří chatek v chatové oblasti Krásné u obce Nový Malín. Po překonání okna vnikl do interiéru jedné z nich, kde majiteli ukradl kufr značky Hilti s elektrickou vrtačkou, sadu s šesti vrtáky do betonu společně se sklíčidlem a jednu AKU vrtačku. V další chatce nic neodcizil a na třetí poškodil dveře. Předběžná škoda je vyčíslena na 6 700 korun. Policisté po zloději pátrají. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže.

Obnažoval se na veřejnosti a obtěžoval ženy
Šumperk, Zábřeh
- Z trestných činů výtržnictví a omezování osobní svobody je obviněn 24letý muž ze Zábřežska, který se 11. října kájel na veřejnosti a 12. října obtěžoval dvě ženy. V prvním případě muž z vozu Audi oslovil kolemjdoucí 36letou ženu a ptal se na cestu k nádraží, přitom držel v ruce svoje přirození a onanoval. Žena od vozidla odskočila a okamžitě z místa odešla, posléze vše oznámila na policii. Následující případ se odehrál o den později po půlnoci na ulici Revoluční v Šumperku, kdy oslovil 20letou ženu, které se zeptal, zda jí může doprovodit domů. Když žena odmítla a z místa odcházela, tak jí muž sáhl na hýždě. K obdobnému jednání došlo na ulici Luční o dvě hodiny později, kde tímto samým způsobem obtěžoval 33letou ženu. Pachatel byl dopaden díky svědkům, kteří jej poznali podle sestaveného identikitu. Čtyřiadvacetiletý muž, oznámené tři skutky popsal a k jednání se doznal. Co ho k jednání vedlo je předmětem zkoumání znalců, kteří na základě žádosti policie vypracují na obviněného znalecké posudky. Pachatele policie stíhá na svobodě. Za trestnou činnost mu hrozí odnětí svobody až na dvě léta.

Řízení se zákazem, stále dokola
Nemile
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelá 48letá žena ze Zábřežska, která byla dne 12. října před šestnáctou hodinou v obci Nemile kontrolována jako řidička vozidla Opel Tigra. Žena řídila vozidlo i přesto, že má vysloven Okresním soudem v Kroměříži zákaz řízení všech motorových vozidel. Podezřelá byla zadržena převezena na místní oddělení k podání vysvětlení.

Srazil odbočující cyklistku
Zábřežsko
- Z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 76letý muž ze Zábřehu, který dne 12. října kolem šestnácté hodině srazil osobním vozidlem cyklistku. Řidič jel od obce Zábřeh na Libivou, kdy nepřizpůsobil rychlost jízdy a na křižovatce na obec Zvole srazil 42letou cyklistu, která odbočovala z hlavní silnice na uvedenou obec. Žena byla převezena do nemocnice v Šumperku, kde si její hospitalizace vyžádá dobu nejméně 6 týdnů. Dechová zkouška u obou účastníků byla negativní. Celková škoda činí 12 tisíc korun.

Chtěl odcizit kuře a víno
Šumperk
- Z trestného činu vydírání je podezřelý 60letý muž ze Šumperka, který dne 12. října po jedenácté hodině v prodejně Ahold v Šumperku prošel přes poklady, kdy zaplatil pouze dvě piva a pokusil se pronést jedno chlazené kuře a krabicové víno. Na místě byl osloven pracovníkem ostrahy a vyzván, aby počkal na příjezd policie. Muž odmítal setrvat a dostal se do potyčky se zaměstnancem ostrahy. Posléze vytáhl nůž, kterým si nejdříve otevřel láhev piva a následně vyhrožoval ostraze, že jestli ho nepustí, tak nůž použije. Po příjezdu na místo museli policisté použít donucovací prostředky a muže zpacifikovat. Podezřelý byl převezen na obvodní oddělení, kde byl umístěn do policejní cely. Zboží v hodnotě 140 korun bylo navráceno zpět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.