ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 4. týden

31. ledna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 4. týden
  • Skončil mimo silnici
  • Řídila pod vlivem alkoholu
  • Dostal smyk
  • Z náklaďáku vzal, na co přišel
  • Vykradl dvě garáže
  • Pád stromu způsobil výpadek proudu
  • Posprejoval vrata
  • Ze sklepa vzal kolo

Skončil mimo silnici
Šumperk - Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 32letý muž z Třebíče, který dne 31. ledna před třetí hodinou ranní nepřizpůsobil rychlost jízdy a na silnici mezi Šumperkem a Bludovem havaroval. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní s výsledkem 2, 23 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Škoda na vozidle Opel Corsa, kterou si způsobil, činí 10 tisíc korun.

Řídila pod vlivem alkoholu
Šumperk - Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá sedmadvacetiletá žena, kterou v sobotu 30. ledna kolem čtvrté hodiny ráno kontrolovali strážníci městské policie na ulici Lidické v Šumperku, když řídila vozidlo Opel. Provedli u ní dechovou zkoušku a naměřili jí více než 1,4 promile alkoholu v dechu. Případ si převzali přivolaní policisté a ještě téhož dne jí ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Dostal smyk

Branná - Ve čtvrtek 28. ledna večer havarovalo v obci Branná osobní motorové vozidlo značky Škoda, které řídil 28letý muž ze Šumperka. Řidič s vozidlem jel obcí směrem na Hanušovice. Při průjezdu levotočivé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti dostal smyk. Auto nejprve lehce narazilo do svodidel na pravé straně silnice, poté přejelo do protisměru, najelo na travnatý svah a převrátilo se na pravý bok. Při havárii nebyl nikdo zraněn. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 120 tisíc korun. Řidič vozidlo používá k podnikání a v zavazadlovém prostoru přepravoval firemní materiál, na kterém při havárii také vznikla škoda. Ta byla předběžně odhadnutá na asi 50 tisíc korun. Policisté nehodu na místě vyřešili blokovou pokutou ve výši tisíc korun.


Z náklaďáku vzal, na co přišel
Petrov nad Desnou - Ve středu 27. ledna mezi osmnáctou a dvaadvacátou hodinou se vloupal neznámý pachatel do nákladního vozidla odstaveného na parkovišti v blízkosti železniční stanice v obci Petrov nad Desnou. Pachatel rozbil okna ve dveřích řidiče i spolujezdce a poškodil zámky obou dveří. Z kabiny odcizil osobní doklady, platební karty, doklady k vozidlu, rychlovarnou konvici, dioptrické brýle, sadu šroubováků, žárovek a pojistek a další věci. U dalšího nákladního vozidla odstaveného na stejném místě pak rozbil sklo. Poškození škodu předběžně odhadli na více jak 25 tisíc korun.

Vykradl dvě garáže
Šumperk - Zřejmě během noci na středu 27. ledna se vloupal neznámý pachatel do dvou řadových garáží na ulici Blanické v Šumperku. V jedné garáži odcizil padesátimetrový elektrický kabel a elektrickou vrtačku. V druhé vzal dva navijáky, sadu gola klíčů kompresor a tlakový čistič. Majitelé škodu předběžně vyčíslili na 14 tisíc korun.

Pád stromu způsobil výpadek proudu
Staré Město - V úterý 26. ledna krátce před desátou hodinou dopoledne došlo v několika obcích na Staroměstsku k výpadku elektrické energie. Důvodem byl pád vzrostlého stromu na vedení vysokého napětí při těžbě dřeva v blízkosti tohoto vedení. Těžaři se vzrostlý jasan v řezu smýkl a nekontrolovaně spadl korunou na vodiče vysokého napětí, čímž došlo k jejich prověšení, k ohnutí jednoho ze sloupů vysokého napětí a poškození izolátorů. V důsledku toho bylo několik obcí bez dodávky elektrické energie, jednalo se o obce Branná, Šléglov, Vikantice, Velké Vrbno. Pracovník energetické společnosti přímou škodu na vedení vysokého napětí předběžně odhadl na 10 tisíc korun. Skutečná výše této škody bude poškozenou organizací vyčíslena dodatečně. Stejně tak bude upřesněn rozsah výpadku elektrické energie a případná škoda způsobená tímto výpadkem. Dodávka elektrické energie byla do postižených obcí obnovena tentýž den krátce před patnáctou hodinou. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

Posprejoval vrata
Šumperk - Ze spáchání trestného činu poškození cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v noci z 22. na 23. ledna nastříkal na garážová vrata na jedné z garáží na ulici Sadové v Šumperku nápis RACKET SHOCK o velikosti 100x6 cm. Majitel si škodu předběžně vyčíslil na 6 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za uvedený trestný čin hrozí až roční pobyt za mřížemi.

Ze sklepa vzal kolo
Šumperk - Někdy v době od 25. listopadu 2015 do 27. ledna se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje v domě na ulici M. R. Štefánika v Šumperku. Z kóje odcizil dámské trekingové jízdní kolo. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na 3 tisíce korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).