ZPRÁVY

Z policejní linky – 4. týden

21. ledna 2013, 22:52, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 4. týden
 • Na sjezdovce srazil chlapce
 • Zapálil střechu domu
 • V autě vezla sedm lidí
 • Půjčil si peníze, ale nechce je vrátit
 • Kradl mramor
 • Dvakrát skončila na záchytce
 • Obral ji vlastní přítel
 • Posprejoval fasádu domu
 • Vysál naftu ze čtyř náklaďáků
 • Na sjezdovce srazil chlapce

  Loučná nad Desnou
  – Do pětiletého chlapce narazil neúmyslně třiadvacetiletý muž z Pardubic v lyžařském areálu Přemyslov v Loučné nad Desnou. Dítě upadlo na zem a utrpělo zlomeninu pažní kosti a klíčku. Po ošetření v nemocnici bylo propuštěno do domácího léčení. Dechová zkouška prokázala, že lyžař nepozřel žádný alkohol. Je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


  Zapálil střechu domu

  Krchleby – Střecha včetně trámů shořela na domě v obci Krchleby v neděli po třetí hodině ranní. Ke škodě na zdraví nebo životě nedošlo. Přivolaný vyšetřovatel z hasičského záchranného sboru nevyloučil cizí zavinění. Policie případ šetří pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. Celková škoda činí více než milión korun.


  V autě vezla sedm lidí

  Šumperk – O překonání rekordu zřejmě usilovala řidička Škody Felicie, kterou v sobotu kontrolovala hlídka městské policie ve tři hodiny odpoledne v ulici Lidická v Šumperku. V autě totiž převážela dalších sedm lidí. Strážníci událost zadokumentovali a předali ji k projednání příslušnému správnímu orgánu.


  Půjčil si peníze, ale nechce je vrátit

  Okres – Ani korunu ze svého dluhu zatím nesplatil třicetiletý muž z Olomouce, který si v listopadu 2011 půjčil dvě stě tisíc korun od třiadvacetileté ženy ze Šumperska. Poškozené naopak opakovaně vyhrožoval násilím, aby nepodávala trestní oznámení. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů podvod a vydírání, za něž mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.


  Kradl mramor

  Bludov – Mramorové desky se zalíbily neznámému pachateli, který je ukradl ze skladu společnosti Sula v Bludově. Urazil visací zámek na dveřích a vloupal se dovnitř. Odvezl si odtud celkem sto kusů desek bílého mramoru Kavala za více než sto osmdesát tisíc korun. Za trestný čin krádež vloupáním mu hrozí trest odnětí svobodu na jeden rok až pět let.


  Dvakrát skončila na záchytce

  Šumperk
  – Dvakrát v jednom týdnu vezli šumperští strážníci do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci jednu a tutéž ženu, která se opila a budila veřejné pohoršení. „Byla v silně podnapilém stavu, válela se po zemi, nebyla schopna komunikovat a nadávala lidem ve svém okolí,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Martin Urbánek. Lékař z přivolané záchranky konstatoval, že žena není ohrožena na životě. Výtržnice se do Olomouce svezla ve středu a v neděli, vždy v pět hodin odpoledne.


  Obral ji vlastní přítel

  Velké Losiny – Krádež v bytě, kde bydlela se svým přítelem, ohlásila policistům sedmačtyřicetiletá žena z Velkých Losin. Podle ní právě její partner odcizil v kuchyni z dámské kabelky peníze, pár dětských náušnic z bílého zlata a mobilní telefon, z předsíně zimní bundu a tričko. Žena vyčíslila škodu na necelých šestnáct tisíc korun. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádež a hrozí mu až dvouletý pobyt ve vězení.


  Posprejoval fasádu domu

  Šumperk – Své sprejerské dovednosti cvičil v noci ze čtvrtka na pátek neznámý vandal v ulici Zahradní v Šumperku. Na fasádu jednoho domu nastříkal zelenou barvou nápis o velikosti 70 x 90 cm, uvnitř domu pak vyvedl další tři obrazce šedou a zelenou barvou o velikosti od 25 x 25 cm do 100 x 120 cm. Tímto jednáním způsobil majiteli domu škodu zhruba za dvacet tisíc korun. Po dopadení hrozí pachateli za trestný čin poškozování cizí věci až rok vězení.


  Vysál naftu ze čtyř náklaďáků

  Štíty – Naftu zdarma si chtěl obstarat neznámý pachatel, který řádil v noci ze středy na čtvrtek v ulici Nádražní ve Štítech. U čtyř zaparkovaných nákladních vozidel poškodil víčka palivových nádrží a odsál z nich celkem sto dvacet litrů motorové nafty. Způsobil tak škodu za více než čtrnáct tisíc korun a po dopadení bude čelit obvinění z trestných činů krádež vloupáním a poškození cizí věci.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


  Soutěžní otázka:

  Co znamená zkratka PSH?

  A) Pózeři stříkaj hoboje
  B) Po smrti hlad
  C) Peneři strýčka Homeboye

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).