ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 36. týden

10. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
  • Zahradní chatka byla předmětem zájmu
  • Bezpečnostní opatření
  • Propíchl kola
  • Neplatí na svou dceru
  • Řídila opilá a bez průkazu
  • Vykradl fotbalové hřiště
  • Usnul za volantem
  • Bezpečnostní opatření na Mohelnicku a Hanušovicku
  • Nevěnoval se řízení

Zahradní chatka byla předmětem zájmu
Šumperk – Neznámý pachatel vykradl zahradní chatku. Někdy v době od 7. do 8. září se lupič pomocí násilí dostal do uzamčené chatky. Uvnitř odcizil motorovou pilu a kanystr s pěti litry benzínu. Celková škoda byla vyčíslena na 3 850 Kč.

Bezpečnostní opatření

Šumperk - Na teritoriu obvodního oddělení Šumperk proběhlo bezpečnostní opatření. Akce se uskutečnila 7. září v době od 05:30 do 11:00. Policisté se zaměřili na problematiku dodržování pravidel silničního provozu, zjištění požívání alkoholických či jiných návykových látek u řidičů a také na pátrání po hledaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti. Do akce bylo nasazeno 6 policistů obvodního oddělení. V průběhu akce bylo kontrolováno 155 vozidel a zjištěno 12 přestupků. U jednoho řidiče bylo zjištěn pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz.

Propíchl kola

Rájec – Muž schválně propíchl pneumatiky u zaparkovaného vozidla. Dne 5. září kolem půl šesté ranní propíchl pachatel čtyři pneumatiky u zaparkovaného nákladního vozidla značky DAF v Rájci. Poškozené organizaci byla způsobena škoda v celkové výši přibližně 36 tisíc korun.

Neplatí na svou dceru

Šumperk – Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 48letého muže ze Šumperka. V období od ledna 2015 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svou 16letou dceru. Za uvedenou dobu na výživu své dcery přispěl pouze několika nepravidelnými splátkami. K rukám matky tak dluží celkem 95 tisíc korun.

Řídila opilá a bez průkazu
Bohdíkov – Mladá žena se vydala na silnici pod vlivem alkoholu. Ve středu 6. září kolem půlnoci byla kontrolována hlídkou policie v Bohdíkově 20letá řidička vozidla Audi. U ženy byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,41 promile alkoholu v dechu. Následně bylo také zjištěno, že nevlastní řidičský průkaz. Policisté ji zadrželi a umístili do policejní cely.

Vykradl fotbalové hřiště
Hanušovice – Neznámý pachatel se vloupal na do areálu fotbalového hřiště na Hanušovicku. Někdy v době od 3. do 4. září vypáčil pachatel garážová vrata a zevnitř odcizil zahradní traktor, travní válec, rozmetadlo a další příslušenství. Poté vnikl oknem do místnosti pro rozhodčí, kde vzal notebook. Ten byl nalezen odložený za budovou. Dále zmizela finanční hotovost ve výši přibližně 7 tisíc korun. Celková škoda byla vyčíslena přibližně na 121 tisíc korun.

Usnul za volantem
Jakubovice – Mezi obcemi Jakubovice a Bušín došlo k dopravní nehodě. V pondělí 4. září kolem půl jedné ráno jel 72letý řidič směrem na Bušín. Pravděpodobně vlivem únavy při jízdě usnul a sjel v zatáčce vpravo mimo komunikaci, kde narazil do příkopy, patníku a došlo k převrácení vozidla. Řidič byl při nehodě zraněn. Zkouška na alkohol byla negativní. Škoda na vozidle Škoda CityGo byla vyčíslena na částku přibližně 100 tisíc korun a na patníku na přibližně 2 tisíce korun. 


Bezpečnostní opatření na Mohelnicku a Hanušovicku

Mohelnicko - Na teritoriu obvodního oddělení Mohelnice se uskutečnila bezpečnostní akce. Ve dnech 31. srpna až 3. září proběhlo v rámci pořádání koncertů Mohelnický dostavník plánované bezpečnostní opatření zaměřené na problematiku dodržování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek, plnění úkolů na úseku pátrání po osobách a věcech a dohled nad zajištěním veřejného pořádku. Do akce bylo nasazeno 6 policistů. Žádné protiprávní jednání nebylo zjištěno.
Hanušovicko - Stejně zaměřené bezpečnostní opatření proběhlo ve dnech 2. až 3. září na Hanušovicku v rámci Pivovarských slavností. Do akce bylo nasazeno 12 policistů. Při opatření bylo zjištěno sedm přestupků v dopravě, jednou přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a dva přestupky proti občanskému soužití.

Nevěnoval se řízení

Šumperk – V Šumperku došlo k dopravní nehodě. V neděli 3. září kolem osmé hodiny ranní jel 44letý řidič ve směru od ulice Jesenická na ulici Vítězná. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a najel na středový ostrůvek, kde narazil do dvou plastových dopravních zařízení. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku přibližně 80 tisíc korun a na betonovém obrubníku a dopravních zařízeních na přibližně 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.