ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 36. týden

10. září 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 36. týden
  • Zahradní chatka byla předmětem zájmu
  • Bezpečnostní opatření
  • Propíchl kola
  • Neplatí na svou dceru
  • Řídila opilá a bez průkazu
  • Vykradl fotbalové hřiště
  • Usnul za volantem
  • Bezpečnostní opatření na Mohelnicku a Hanušovicku
  • Nevěnoval se řízení

Zahradní chatka byla předmětem zájmu
Šumperk – Neznámý pachatel vykradl zahradní chatku. Někdy v době od 7. do 8. září se lupič pomocí násilí dostal do uzamčené chatky. Uvnitř odcizil motorovou pilu a kanystr s pěti litry benzínu. Celková škoda byla vyčíslena na 3 850 Kč.

Bezpečnostní opatření

Šumperk - Na teritoriu obvodního oddělení Šumperk proběhlo bezpečnostní opatření. Akce se uskutečnila 7. září v době od 05:30 do 11:00. Policisté se zaměřili na problematiku dodržování pravidel silničního provozu, zjištění požívání alkoholických či jiných návykových látek u řidičů a také na pátrání po hledaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti. Do akce bylo nasazeno 6 policistů obvodního oddělení. V průběhu akce bylo kontrolováno 155 vozidel a zjištěno 12 přestupků. U jednoho řidiče bylo zjištěn pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz.

Propíchl kola

Rájec – Muž schválně propíchl pneumatiky u zaparkovaného vozidla. Dne 5. září kolem půl šesté ranní propíchl pachatel čtyři pneumatiky u zaparkovaného nákladního vozidla značky DAF v Rájci. Poškozené organizaci byla způsobena škoda v celkové výši přibližně 36 tisíc korun.

Neplatí na svou dceru

Šumperk – Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 48letého muže ze Šumperka. V období od ledna 2015 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svou 16letou dceru. Za uvedenou dobu na výživu své dcery přispěl pouze několika nepravidelnými splátkami. K rukám matky tak dluží celkem 95 tisíc korun.

Řídila opilá a bez průkazu
Bohdíkov – Mladá žena se vydala na silnici pod vlivem alkoholu. Ve středu 6. září kolem půlnoci byla kontrolována hlídkou policie v Bohdíkově 20letá řidička vozidla Audi. U ženy byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,41 promile alkoholu v dechu. Následně bylo také zjištěno, že nevlastní řidičský průkaz. Policisté ji zadrželi a umístili do policejní cely.

Vykradl fotbalové hřiště
Hanušovice – Neznámý pachatel se vloupal na do areálu fotbalového hřiště na Hanušovicku. Někdy v době od 3. do 4. září vypáčil pachatel garážová vrata a zevnitř odcizil zahradní traktor, travní válec, rozmetadlo a další příslušenství. Poté vnikl oknem do místnosti pro rozhodčí, kde vzal notebook. Ten byl nalezen odložený za budovou. Dále zmizela finanční hotovost ve výši přibližně 7 tisíc korun. Celková škoda byla vyčíslena přibližně na 121 tisíc korun.

Usnul za volantem
Jakubovice – Mezi obcemi Jakubovice a Bušín došlo k dopravní nehodě. V pondělí 4. září kolem půl jedné ráno jel 72letý řidič směrem na Bušín. Pravděpodobně vlivem únavy při jízdě usnul a sjel v zatáčce vpravo mimo komunikaci, kde narazil do příkopy, patníku a došlo k převrácení vozidla. Řidič byl při nehodě zraněn. Zkouška na alkohol byla negativní. Škoda na vozidle Škoda CityGo byla vyčíslena na částku přibližně 100 tisíc korun a na patníku na přibližně 2 tisíce korun. 


Bezpečnostní opatření na Mohelnicku a Hanušovicku

Mohelnicko - Na teritoriu obvodního oddělení Mohelnice se uskutečnila bezpečnostní akce. Ve dnech 31. srpna až 3. září proběhlo v rámci pořádání koncertů Mohelnický dostavník plánované bezpečnostní opatření zaměřené na problematiku dodržování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek, plnění úkolů na úseku pátrání po osobách a věcech a dohled nad zajištěním veřejného pořádku. Do akce bylo nasazeno 6 policistů. Žádné protiprávní jednání nebylo zjištěno.
Hanušovicko - Stejně zaměřené bezpečnostní opatření proběhlo ve dnech 2. až 3. září na Hanušovicku v rámci Pivovarských slavností. Do akce bylo nasazeno 12 policistů. Při opatření bylo zjištěno sedm přestupků v dopravě, jednou přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a dva přestupky proti občanskému soužití.

Nevěnoval se řízení

Šumperk – V Šumperku došlo k dopravní nehodě. V neděli 3. září kolem osmé hodiny ranní jel 44letý řidič ve směru od ulice Jesenická na ulici Vítězná. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a najel na středový ostrůvek, kde narazil do dvou plastových dopravních zařízení. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku přibližně 80 tisíc korun a na betonovém obrubníku a dopravních zařízeních na přibližně 20 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.