ZPRÁVY

Z policejní linky - 33. týden

16. srpna 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 33. týden
 • Poškodil výherní automat a ukradl peníze 
 • Tragická událost
 • V Rapotíně řádil vandal
 • Řídil i přes zákaz, navíc pod vlivem alkoholu
 • Vykradl zahradní chatky
 • Kradl v podmínce
 • Ženu našli živou a zdravou
 • Řídím, piju nealko pivo!
 • Vyřádil se na nakladači
 • Drzost zlodějů nezná mezí
 • Bourali pod vlivem alkoholu
 • Přišel o nové kolo
 • Našel munici
Poškodil výherní automat a ukradl peníze
Šumperk
- V pátek 14. srpna v ranních hodinách se v baru na ulici Slovanské v Šumperku podařilo násilím vniknout neznámému pachateli do pokladny výherního automatu. Přišel si tak na hotovost ve výši 7 400 korun. Také v tomto případě se policisté se okolnostmi krádeže zabývají.

Tragická událost
Zábřeh
– V neděli 16. srpna kolem půl druhé ráno přijala policie oznámení o skoku do vody sedmatřicetiletého muže z mostu na ulici Československé armády v Zábřehu, který nevyplaval a jeho kamarád ho nemůže najít. Přivolaní strážnici ve spolupráci s hasiči muže ve vodě po chvíli našli, bohužel však bez známek života. Co se na místě odehrálo a jiné okolnosti a příčiny jsou v šetření.

V Rapotíně řádil vandal
Rapotín
- V noci na 13. srpna 2015 poškodil zatím neznámý pachatel dva dvoumetrové plechové svody na autobusové zastávce v blízkosti křižovatky ulic Šumperská a Na Výsluní v obci Rapotín. Opodál pachatel vyvrátil zákazovou dopravní značku a srazil z nosného rámu poštovní schránku. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Dle trestního zákoníku lze za tyto trestné činy uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na tři léta.

Řídil i přes zákaz, navíc pod vlivem alkoholu
Petrov nad Desnou
- Podezřelým ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je 20letý mladík z Opavska. Mladý muž projížděl osobním vozidlem krátce po půlnoci na pátek 14. srpna obcí Petrov nad Desnou směrem na Sobotín. Jeho vozidlo zastavila policejní hlídka vykonávající v obci dohled nad bezpečností silničního provozu. Při kontrole policisté zjistili, že mladík má rozhodnutím soudu vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel až do dubna roku 2017. U řidiče byla provedena také orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 0,6 promile, opakovaná zkouška ukázala hodnotu 0,61 promile. Policisté řidiče zadrželi a po lékařském vyšetření jej umístili v policejní cele. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Vykradl zahradní chatky
Petrov nad Desnou
- V noci na středu 12. srpna se vloupal neznámý pachatel do dvou zahradních chatek v zahrádkářské kolonii v obci Petrov nad Desnou. Z chatek odcizil alkoholické nápoje, potraviny, akunůžky na trávu a další věci. Majitelé škodu vyčíslili asi na 5 tisíc korun.

Kradl v podmínce
Šumperk
- Podezřelým ze spáchání trestného činu krádeže je 22letý mladík ze Zábřežska. Krátce po poledni ve středu 12. srpna mladý muž v supermarketu na ulici Dr. E. Beneše v Šumperku odcizil tři kusy krabicového vína v hodnotě šedesát korun. Zboží ukryl do svého batohu a prošel přes pokladny bez zaplacení. V prostoru za pokladnami byl však zadržen ostrahou prodejny. Odcizené zboží pracovníkovi ostrahy dobrovolně vydal, takže mohlo být vráceno nepoškozené zpět do prodeje. Mladík takto jednal i přesto, že byl na jaře letošního roku, mimo jiné i za přečin krádeže, odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody.

Ženu našli živou a zdravou
Mohelnice
- V úterý 11. srpna v podvečer proběhla v areálu Štěrkopískovny Mohelnice pátrací akce, do níž se společně s policisty zapojili také hasiči. Na linku 112 oznámil 39letý muž z Brna, že pohřešuje svoji manželku. Manželé si byli zaplavat v tzv. Mohelnickém bagru a žena se z vody na břeh nevrátila. Do pátrací akce bylo nasazeno osm policistů a devět hasičů. Pátrání probíhalo jak na březích jezera, tak i s pomocí dvou hasičských člunů na vodní hladině. Po asi hodině a půl byla žena nalezena živá a zdravá na těžebním zařízení. Policistům pak vysvětlovala, že nemohla najít místo, ze kterého vyplavala, a proto plavala podél břehu ve snaze nalézt svoje věci, až nakonec ztratila orientaci a nevěděla, kde je. Policisté poté ženu předali manželovi. Nutno podotknout, že jezero není určeno ke koupání, protože zde stále probíhají těžební práce. Zákazem vstupu je okolí jezera navíc označeno.

Řídím, piju nealko pivo!
Šumperk
- V úterý 11. srpna dopoledne proběhla v Šumperku preventivní dopravně bezpečnostní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“. Jedná se o republikovou akci ve spolupráci Policie ČR, oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR a Českého svazu pivovarů a sladoven. Na stanovišti byl mimo policejní hlídky přítomen i koordinátor BESIP pro Olomoucký kraj a promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven, kteří řidičům po silniční kontrole, pokud měli vše v pořádku a nedopustili se žádného protiprávního jednání, rozdávali jednorázové alkoholtestery, nealkoholické pivo a drobné propagační předměty s logem BESIP. Během akce policisté zkontrolovali celkem 32 vozidel. Jednomu řidiči byla uložena bloková pokuta ve výši 200 korun za nevyhovující technický stav vozidla, v tomto případě se jednalo o nefunkční osvětlení. 


Vyřádil se na nakladači
Šumper
k - Zřejmě přes noc na pondělí 10. srpna poškodil neznámý pachatel hydraulický otočný nakladač, který majitel nechal odstavený na manipulační ploše Českých drah na ulici Jesenické v Šumperku. Pachatel u nakladače rozbil šest oken a přední i zadní světla. Navíc odcizil autobaterii a z nádrže odčerpal 50 litrů motorové nafty. Poškozený škodu předběžně vyčíslil na zhruba 20 tisíc korun.

Drzost zlodějů nezná mezí
Zábřeh
- Takřka v pravé poledne v pondělí 10. srpna odcizil neznámý pachatel 66leté ženě ze Šumperska zlatý řetízek, který měla na krku. Ke krádeži došlo v podchodu k nástupištím na vlakovém nádraží v Zábřehu. Pachatel zezadu přistoupil k seniorce a jediným silným škubnutím jí řetízek přetrhl. Poté z místa utekl. Poškozená škodu vyčíslila na 15 tisíc korun.

Bourali pod vlivem alkoholu
Zábřežsko, Úsovsko
- Dva řidiči havarovali v sobotu 8. srpna v brzkých ranních hodinách a u obou byl dechovou zkouškou zjištěn alkohol. První nehoda se stala ve tři hodiny ráno na silnici mezi obcemi Sudkov a Lesnice. Řidič, 20letý mladík ze Zábřeha, jel s vozidlem Opel Astra směrem na Lesnici. Při projíždění pravotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti přejel ve smyku do protisměru a poté vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 1,59 promile alkoholu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly řidiči naměřeny hodnoty 1,6 a 1,41 promile alkoholu v dechu. Řidič i jeho dva spolucestující při nehodě utrpěli lehká zranění. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 51 tisíc korun.
Druhá nehoda se stala krátce po třetí hodině ráno na silnici mezi obcemi Medlov a Úsov. Řidič, 30letý muž z Uničova, jel s vozidlem Ford Focus směrem na Úsov. Na rovném úseku silnice vyjel vpravo mimo vozovku, najel na svodidla a poté se převrátil s vozidlem do příkopu. Z místa nehody odešel do Úsova, kde se pokoušel sehnat odtah. Když se asi po půlhodině vrátil k automobilu, byla již na místě policejní hlídka. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol a ta byla pozitivní. Přístroj naměřil 2,15 promile alkoholu v dechu. Opakovanými dechovými zkouškami pak byly řidiči naměřeny hodnoty 1,89 a 2,13 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Dle vyjádření řidiče k havárii došlo proto, že se plně nevěnoval řízení a při jízdě manipuloval s mobilním telefonem. Celková škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslena na 42 tisíc korun.
Oba řidiči jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné i trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.
Příčiny a okolnosti obou dopravních nehod jsou předmětem dalšího šetření.


Přišel o nové kolo
Dolní Bušínov
- V noci ze soboty na neděli 9. srpna odcizil neznámý pachatel v areálu kempu v Dolním Bušínově horské jízdní kolo, které bylo řádně uzamčené a připevněné ve střešním nosiči na osobním automobilu. Kolo si majitel koupil teprve před třemi měsíci a škodu vyčíslil na 16 tisíc korun.

Našel munici
Třeština
- V neděli 9. srpna krátce po desáté hodině dopoledne telefonicky oznámil na policii 40letý vodák z Brna, že si při splouvání řeky Moravy v katastru obce Třeština všiml v bahnitém břehu ležícího dělostřeleckého granátu. Policejní hlídka místo zabezpečila až do příjezdu pyrotechnika, který si dělostřelecký tříštivo-trhavý náboj ráže 76,2 milimetrů odvezl ke zneškodnění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).