ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 28. týden

16. července 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
 • Ukradené peníze
 • Bezpečnostní opatření
 • Podvodné jednání
 • Odcizil kolo
 • Podvodně vylákal peníze
 • Kradli ve stejném supermarketu
 • Vstupoval na cizí profil
 • Na Šumpersku se kontrolovali řidiči
 • Kradl na zahrádce
 • S vozidlem se zřítil ze srázu
 • Převrácený kamion, police hledá svědky
 • Zapálil dvě auta
 • Po nehodě utekl
 • Fyzické napadení
 • Poškodil dvě televize
 • Vykradl trezor
 • Otci ukradl kreditku

Ukradené peníze
Šumperk – Z kanceláře zmizela peněženka. V pátek 14. července dopoledne vnikl neznámý pachatel do kancelářské budovy v Šumperku. Z odložené kabelky odcizil peněženku s finanční hotovostí 7 500 korun. Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Bezpečnostní opatření

Rájec – Šumperští policisté naplánovali bezpečnostní opatření k zabezpečení veřejného pořádku u obce Rájec. V pátek 14. července zde probíhal letní karneval. Do akce bylo nasazeno asi 40 policistů. Během noci zastavili a zkontrolovali 285 vozidel. 38 řidičům uložili blokovou pokutu v celkové částce 22 600 korun. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo překročení povolené rychlosti a dále technický stav vozidel. Dalších 6 přestupků policisté oznámili správnímu orgánu.

Podvodné jednání

Šumperk – Z přečinu podvod podezírají šumperští kriminalisté 27letou ženu ze Šumperka. Tohoto skutku se měla dopustit tím, že jako příjemce dávek státní sociální podpory, konkrétně příspěvku na bydlení, zamlčela skutečnosti rozhodné pro přiznání dávky. Konkrétně pak, že ji byl vyplacen přeplatek na službách ve výši přibližně 8 tisíc korun. Naopak do dokladu o výši nákladů za druhé čtvrtletí roku 2016 uvedla, že vyúčtování neproběhlo. Podezřelá tak neoprávněně přijala dávku v celkové výši 8 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení ji za přečin podvod hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Odcizil kolo
Mohelnice – V mohelnickém parku přišel o kolo. Dne 13. července ráno odcizil neznámý pachatel v městském parku na ulici Petra Bezruče volně odložené jízdní kolo. Poškozený jeho hodnotu vyčíslil na částku 11 tisíc korun.

Podvodně vylákal peníze

Mohelnice – Mladík vyloudil ze seniora peníze. V období od března roku 2015 do srpna 2016 si 21letý muž ze Svitav zapůjčil na základě ústní dohody od 75letého muže z Mohelnice finanční hotovost v celkové výši 550 tisíc korun. Tuto se zavázal vrátit na základě vzájemné písemné dohody sepsané v srpnu 2016. Podezřelý muž si peníze zapůjčil i přesto, že věděl, že je nebude schopen vrátit, jelikož se k jeho osobě vážou nařízené exekuce. Tuto skutečnost zamlčel. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na osm let.

Kradli ve stejném supermarketu
Šumperk - Dva muži kradli ve stejný den v supermarketu na ulici Dr. E. Beneše. V úterý 12. července ve čtyři hodiny odpoledne zde odcizil 24 letý muž 3 kusy čokolád Orion a 4 kusy čokolád Milka v hodnotě přibližně 300 korun. Čokolády uschoval do dětského kočárku, se kterým chodil po prodejně a následně prošel kolem pokladen bez zaplacení. Za pokladnami byl zadržen ostrahou a odcizené věci dobrovolně vrátil zpět. Muž takto jednal i přesto, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen.
Kolem sedmé hodiny večerní zde 37letý muž odcizil dvě mražené kačeny v celkové hodnotě přibližně 300 korun. Kačeny si uschoval do tašky a následně prošel kolem pokladen bez zaplacení. Za pokladnami byl zadržen ostrahou prodejny a odcizené věci dobrovolně vrátil zpět. Tento muž takto také jednal i přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen.

Vstupoval na cizí profil
Šumperk – Mladé ženě se někdo naboural na facebook. Doposud neznámý pachatel v době od 26. června do 9. července překonal bezpečnostní heslo k osobnímu e-mailu a osobnímu profilu na facebooku poškozené 28leté ženy ze Šumperka. Následně změnil přístupová hesla a na tyto neoprávněně vstupoval bez vědomí poškozené.

Na Šumpersku se kontrolovali řidiči

Šumperk - Na teritoriu Územního odboru Šumperk proběhlo bezpečnostní opatření. Akce se uskutečnila dne 11. července v době od sedmi hodin ráno do jedné hodiny odpolední. Policisté se zaměřili na problematiku dodržování pravidel silničního provozu, zjištění požívání alkoholu či jiných návykových látek u řidičů, kontrolu dodržování stanovené rychlosti jízdy, na kontrolu technického stavu vozidel a kontrolu dodržování právních předpisů o provozování silniční dopravy. Do akce bylo nasazeno 6 policistů dopravního inspektorátu. V průběhu opatření bylo zjištěno 23 přestupků. Konkrétně sedmnáctkrát překročení stanovené rychlosti a šestkrát nevyhovující technický stav vozidla.

Kradl na zahrádce

Šumperk - Doposud neznámý pachatel se vloupal do zahradní chatky v zahrádkářské kolonii U Sanatoria. V době od 10. do 11. července vnikl pachatel do chatky vnikl po rozbití skleněné výplně okna a vylomení zámku vstupních dveří. Uvnitř odcizil křovinořez, Aku vrtačku, přepravku piva, 6 plechovek ovocného piva a 12 lahví minerálek. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 8 tisíc korun.

S vozidlem se zřítil ze srázu

Kopřivná – Senior se zřítil se svým vozidlem ze srázu. V úterý 11. července v jedenáct hodin dopoledne havarovalo mezi obcemi Kopřivná a Hanušovice osobní motorové vozidlo Peugeot 106. 82letý řidič z Olomouce při projíždění levotočivé zatáčky na mokré komunikaci pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem sjel mimo komunikaci, kde narazil do dopravní značky. Vozidlo dále pokračovalo dolů ze srázu, kde se převrátilo na bok. Řidič byl po nehodě odvezen k ošetření do nemocnice. Orientační dechová zkouška byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 30 tisíc korun a na dopravní značce 10 tisíc korun.


Převrácený kamion, police hledá svědky

Mohelnice – Policie hledá svědky dopravní nehody. V úterý 11. července krátce před půlnocí řídil doposud nezjištěný řidič ve směru od obce Libivá do Mohelnice nezjištěné vozidlo, pravděpodobně dodávkového typu. Tento řidič předjížděl osobní motorové vozidlo červené barvy, přičemž ohrozil protijedoucí nákladní vozidlo Renault s návěsem. 50letý řidič nákladního vozidla strhl řízení vpravo, vyjel mimo vozovku a narazil do dopravního zařízenía a travnatého svahu. Následně se nákladní vozidlo převrátilo na cyklostezku. Řidič nebyl při nehodě zraněn. Orientační dechová zkouška u řidiče kamionu byla negativní. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 400 tisíc korun, na návěsu na asi 300 tisíc korun a na dopravním zařízení a svahu asi na 30 tisíc korun.
Policisté v souvislosti s touto dopravní nehodou žádají o pomoc svědky nehody, kteří se v době nehody nacházeli na místě. Očití svědci celé události se mohou přihlásit na telefonním čísle 974779250 nebo 974779253. Stejně tak může učinit kdokoliv, kdo by mohl uvést bližší informace k vozidlu, které pravděpodobně z důvodu nesprávného předjíždění zapříčinilo dopravní nehodu, a řidič z místa nehody ujel.

Zapálil dvě auta
Šumperk – Neznámý žhář řádil v Šumperku. V pondělí 10. července v noci doposud založil pachatel požár osobního vozu Renault Megane. Majitelce tím způsobil škodu přibližně ve výši 5 tisíc korun. Následně zapálil vozidlo Škoda Felicia na ulici Jeremenkova, kdy majitel vyčíslil škodu na přibližně 10 tisíc korun.

Po nehodě utekl
Velké Losiny - Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je 53letý muž z Frýdku-Místku. K dopravní nehodě došlo v pondělí 10. července krátce po poledni. Řidič ve vozidle Mercedes - Benz nezvládl řízení svého vozidla a vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do plotu a sloupu elektrického vedení. Po nehodě z vozidla utekl. V obci Rapotín ho zadržela policejní hlídka a provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek 2,82 promile alkoholu v dechu.


Fyzické napadení

Mohelnice - Z trestného činu výtržnictví podezírají mohelničtí policisté 44letého muže. V sobotu 8. července kolem druhé hodiny ranní napadl 35letého muže na ulici Nádražní. Nejprve slovně, a po té jej chytl rukou pod krkem, čímž došlo k rozbití brýlí a mobilního telefonu poškozeného. Při incidentu došlo také k napadení 28leté přítelkyně poškozeného muže. Tu podezřelý shodil na zem. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že útočník byl již za stejný přečin pravomocně odsouzen Okresním soudem v Šumperku.

Poškodil dvě televize

Šumperk - Z přečinu porušování domovní svobody a poškození cizí věci podezírají policisté 38letého muže. V období od 4. do 7. července vnikl prostřednictvím klíče do bytu na ulici Revoluční v Šumperku. Zde pak poškodil jeden televizor v dětském pokoji, a to tak, že do něj prorazil dvě prohlubně, a jeden televizor v obývacím pokoji. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku přibližně 8 tisíc korun.

Vykradl trezor
Hanušovicko – Z trezoru odcizil finanční hotovost. Dne 24. června doposud neznámý pachatel odemkl zatím nezjištěným způsobem zabudovaný trezor v penzionu na Hanušovicku. Zevnitř odcizil hotovost ve výši přibližně 104 tisíc korun a trezor zase uzamkl.

Otci ukradl kreditku

Libina – Syn používal otcovu kreditní kartu bez jeho vědomí. V době od 25. května do 27. června odcizil 33letý muž v rodinném domě ze zásuvky nočního stolku svému otci kreditní kartu. Následně bez vědomí svého provedl 16 výběrů z bankomatů a ve třech případech kartou zaplatil zakoupené zboží. Způsobená škoda byla prozatím vyčíslena na částku téměř 8 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).