ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 28. týden

17. července 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 28. týden
  • Krádež příruční pokladny
  • Havaroval kvůli srně
  • Posprejoval vagón
  • Ze sklepa zmizelo kolo
  • Vjela do křižovatky na červenou
  • Z náklaďáku odčerpal naftu
  • Podvodný internetový odchod

Krádež příruční pokladny
Šumperk - Dosud neznámý pachatel se v době od večera 14. července do ranních hodin následujícího dne vloupal do recepce kavárny v centru města Šumperka. Pachatel nejprve bez použití násilí vnikl do objektu, kde se kavárna nachází, a následně již za použití násilí i přímo do kavárny, která v té době byla uzamčená. Uvnitř kavárny se pachatel zmocnil příruční pokladny s finanční hotovostí a jinými doklady. Celkem tak svým jednáním poškozené firmě způsobil škodu vyčíslenou na téměř 25 tisíc korun. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Havaroval kvůli srně
Štíty - V úterý 12. července před devátou hodinou dopoledne mezi Štíty a Horními Heřmanicemi havarovalo osobní motorové vozidlo značky Škoda, které řídil 32letý muž z Brna. Řidič jel od Štítů směrem na Horní Heřmanice. Dle svého vyjádření dostal smyk, když musel prudce brzdit, protože do vozovky vběhla srna. Vůz pak vyjel přes svodidla mimo silnici, kde narazil do stromků a převrátil se na střechu. Ke střetu se srnou nedošlo. Při nehodě nebylo nikdo zraněn. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla odhadnutá na asi 60 tisíc korun, na svodidlech a stromcích na asi 2 tisíce korun. Policisté nehodu vyřešili na místě uložením blokové pokuty. 


Posprejoval vagón
Šumperk - V noci na pondělí 11. července posprejoval neznámý pachatel vagon odstavený na šumperském nádraží. Na vagonu vytvořil tři velké obrazce. Ve dvou případech se jednalo o nápis „OWO“ o rozměrech 7x1,2 metru. Třetí, blíže neurčitelný obrazec, měl rozměry 10x1,2 metru. Způsobená škoda bude poškozenou společností vyčíslena dodatečně. 


Ze sklepa zmizelo kolo
Šumperk - V době od 10. do 12. července se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje v domě na ulici Revoluční v Šumperku. Zde odcizil jízdní kolo, jehož hodnotu majitel odhadl na 18 tisíc korun.

Vjela do křižovatky na červenou
Šumperk - V neděli 10. července dopoledne se na křižovatce ulic Jeremenkova a Lidická v Šumperku střetla dvě osobní motorová vozidla. Jedná se o křižovatku řízenou světelnými signály. Řidička, 48letá žena ze Šumperka, jela s vozidlem Hyundai Lantra po ulici Lidické směrem k ulici Jesenické. Na křižovatce s ulicí Jeremenkovou zřejmě přehlédla červený signál na semaforu a vjela do křižovatky, kde čelně narazila do levého boku vozidla Renault Thalia jedoucího na zelený signál z ulice Jeremenkovy. U obou řidičů byly provedeny orientační dechové zkoušky na alkohol s negativními výsledky. Při nehodě byla zraněna spolujezdkyně ve vozidle značky Hyundai. Celková škoda na obou vozidlech byla předběžně odhadnutá na asi 50 tisíc korun. 


Z náklaďáku odčerpal naftu
Kouty nad Desnou - V době od 8. do 11. července odcizil neznámý pachatel z palivové nádrže nákladního vozidla odstaveného na volně přístupném parkovišti v Koutech nad Desnou asi 180 litrů motorové nafty. Poškozená společnost škodu předběžně odhadla na více jak 5 tisíc korun.

Podvodný internetový odchod
Staré Město - Z trestného činu podvod podezírají hanušovičtí policisté neznámého pachatele, který provozoval internetový obchod. Z nabídky obchodu si vybrala také dvaašedesátiletá žena ze Starého Města. Dle pokynu prodejce za televizor značky Sony v červnu bezhotovostně odeslala požadovanou kupní cenu 5 550 korun. Do současnosti však televizor neobdržela, prodejce s ní nekomunikuje a stránky internetového obchodu již neexistují. Dosud nezjištěnému pachateli po dopadení a prokázání viny za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.7.2016 22:29
Titulek: Havaroval kvůli srně
Autor: Nanosekunda ®
105
134
jo jo, oktáfka, ta drží! taky sem sňou kutálel ze stráně... ta ještě pojede.
Příště smahnout srnu!!!
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.