ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 25. týden

26. června 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 25. týden
  • Doplatili na rychlost
  • Ukradl mincovník z jukeboxu a stolního fotbalu
  • Vloupal se do skladu
  • Odcizili plechovou střešní krytinu
  • Zmizel traktor s frézou
  • Z garáže odcizil čtyřkolku
  • V lese u Oskavy a u Mírova se našla munice

Doplatili na rychlost
Mohelnice - V neděli 26. června od 7 do 19 hodin se na Mohelnicku uskutečnila dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřená zejména na dodržování rychlostních limitů ze strany řidičů motorových vozidel. Policisté dopravního inspektorátu společně s policisty mohelnického obvodního oddělení zkontrolovali celkem 280 vozidel a zjistili 134 přestupků, které vyřešili na místě uložením blokové pokuty. Ve 124 případech řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost. V osmi případech pak policisté uložili pokuty za to, že řidič či spolujezdec nebyli připoutáni bezpečnostním pásem.

Ukradl mincovník z jukeboxu a stolního fotbalu

Zábřeh - V noci na neděli 26. června poškodil neznámý pachatel jukebox a stolní fotbal v prostorách venkovního posezení restaurace na ulici Olomoucké v Zábřehu. Z každého zařízení odcizil mincovník včetně mincí. Poškození škodu předběžně vyčíslili na více jak 13 tisíc korun.

Vloupal se do skladu
Bludov - V době od 25. do 26. června se vloupal neznámý pachatel do skladu u železničního nádraží v Bludově. Z objektu odcizil propanbutanovou lahev s hořákem, nabíječku autobaterií, brusku a dva snowboardy. Majitel škodu předběžně odhadl na 9 tisíc korun.

Odcizili plechovou střešní krytinu
Mohelnice - Z trestného činu krádeže jsou podezřelí dva muži ve věku 18 a 19 let z Mohelnice. Ti dne 25. června po třetí hodině ranní na ulici Sadové v Mohelnici z volně přístupné předzahrádky u pivnice odcizil sedm střešních plechových tabulí, které zde byly uskladněné. Přivolaní policisté oba pachatelé přistihli na místě činu a zadrželi. Hodnota odcizených plechů činila kolem 12 tisíc korun.

Zmizel traktor s frézou
Bludov - V době od 20. do 21. června odcizil neznámý pachatel traktor značky New Holland, který byl odstavený nedaleko obce Bludov v lesním remízku. K traktoru byla připojená lesní fréza. Škoda v tomto případě byla předběžně vyčíslená na 800 tisíc korun.

Z garáže odcizil čtyřkolku

Rohle - Zřejmě přes noc na pondělí 20. června odcizil neznámý pachatel v Rohli čtyřkolku značky Gas Gas Wild. Čtyřkolka byla zaparkovaná v garáži u rekreační chalupy. Majitelka škodu předběžně odhadla na 50 tisíc korun.

V lese u Oskavy a u Mírova se našla munice
Oskava - V neděli 19. června kolem půl osmé ráno přijala policejní tísňová linka oznámení o nálezu munice v katastru obce Oskava, místní části Třemešek. Dva muži se ten den ráno vydali do lesa v katastru zmíněné obce, kde chtěli s pomocí detektoru kovů hledat „nějaké zajímavé kovové předměty“. Ihned po zapnutí detektoru našli předmět, který byl zakrytý pouze spadaným listím. Po očištění předmětu zjistili, že se patrně jedná o nevybuchlý dělostřelecký granát. Okamžitě nález oznámili na linku 158. Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o nevybuchlý dělostřelecký granát ráže 75 milimetrů. Munici si krátce po jedenácté hodině dopoledne na místě převzal a odvezl ke zneškodnění.
Mírov - Tentýž den odpoledne před sedmnáctou hodinou přijala linka 158 další oznámení o nálezu podezřelého předmětu připomínajícího munici, tentokrát v katastru obce Mírov. Oznamovatelka volala z domu a policistům řekla, že byla v lese na houbách a při procházení lesa našla předmět kovové vzhledu, zjevně prorezlý a připomínající munici. Po příjezdu na místo nálezu a ověření, že se skutečně jedná o munici, si hlídka vyžádala výjezd pyrotechnika a až do jeho příjezdu nalezený předmět střežila. Pyrotechnik pak zjistil, že se jedná o minometný dělostřelecký granát ráže 82 milimetrů, který si převzal a odvezl ke zneškodnění krátce po dvacáté hodině.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.