ZPRÁVY

Z policejní linky – 23. týden

3. června 2013, 10:10, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 23. týden
 • Remízek proměnil v drogovou zahrádku
 • „Vyzul“ bavoráka
 • Odjel s golfem
 • Před posilovnou ukradl škodovku
 • Prodal během dvou hodin kradené kolo
 • Volvo zůstalo bez kol
 • Ukradl z pily elektromotory
 • Remízek proměnil v drogovou zahrádku

  Šumperk, Třemešek – Část remízku, který se nachází na levém břehu Desné mezi Šumperkem a Třemeškem, vykácel neznámý pachatel, aby mohl na místě vysázet rostliny do své drogové zahrádky. Pětadvacet mladých rostlin je podle policejních informací zřejmě marihuana. Podnikání dosud utajeného pěstitele drog padlo za oběť padesát pět stromů, starých zhruba osm let, které rostly ve středu remízku. „Zahrádky“ si všiml čtyřicetiletý muž z Rapotína, který vše okamžitě nahlásil policii. Neznámý pachatel se dopustil trestného činu poškození cizí věci. Způsobil škodu zhruba za sedm tisíc korun.


  „Vyzul“ bavoráka

  Zábřeh
  – Kola zjevně potřeboval neznámý pachatel, který na konci května „vyzul“ auto v Zábřeze. Čtyři pneumatiky včetně disků sebral z vozidla BMW, zaparkovaného v Olomoucké ulici. Majiteli tak vznikla škoda za čtyřicet čtyři tisíc korun. Zloděje čeká po dopadení obvinění ze spáchání trestného činu krádež.
  Odjel s golfem

  Bludov – Modrého golfa ukradl z volně přístupného areálu v ulici Lázeňská v Bludově neznámý pachatel. Majiteli automobilu tak způsobil škodu zhruba za sto tisíc korun. Zloděj takto snadlo „přišel“ k dopravnímu prostředku v rozmezí od 9. do 27. května. Policie hledá pachatele kvůli spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci.


  Před posilovnou ukradl škodovku

  Zábřeh
  – Dalším ukradeným autem je pro změnu škodovka. Fábii, zaparkovanou před posilovnou Relax v Zábřeze, odvezl o víkendu neznám pachatel, který se tak dopustil trestného činu neoprávněné užívání cizí věci. Způsobil tak škodu za 125 tisíc korun.


  Prodal během dvou hodin kradené kolo

  Šumperk
  – Pro pánského trekové kolo za devět tisíc korun se do kolárny společnosti Cembrit v ulici Příčná v Šumperku během prvního červnového dne vkradl třiadvacetiletý muž. Díky kamerovým záznamům se pachatele podařilo do dvou hodin od krádeže dopadnout a zadržet, nicméně bez kola, které obratem prodal. V současné době je celý případ v šetření.


  Volvo zůstalo bez kol


  Zábřeh – Již podruhé během jednoho týdne se musela zábřežská policie zabývat krádeží kol ze zaparkovaného auta. Tentokrát se ztratila v noci z pondělka na úterý z automobilu značky Volvo, odstaveného v ulici Žerotínov. Neznámý pachatel způsobil majiteli vozu škodu zhruba za čtyřicet pět tisíc korun.
  Ukradl z pily elektromotory


  Hostice
  – Pět elektromotorů, motorovou převodovku a dva statory ukradl z neoploceného prostoru pily v obci Hostice neznámý pachatel v období od čtvrtka do pondělka. Celkově tak majiteli způsobil škodu kolem zhruba za dvacet tisíc korun. Ze zadní části nestřeženého pozemku se v noci z pondělí na úterý navíc ztratila čtyři ozubená kola, sloužící k posunu kulatiny. Pachatel tak majitele připravil dokonce o trojnásobek předchozího lupu – uvedená kola měla cenu šedesát tisíc korun.  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.