ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 22. týden

3. června 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 22. týden
 • Zmizel obkladový kámen
 • Opět kradl
 • Dopravní nehoda
 • Nehoda tří vozidel
 • Zanedbání povinné výživy
 • Zmizelo čerpadlo
 • Poškodil lak
 • Nalezla granát
 • Zaměřeno na řidiče
 • Únava za volantem
 • Střet vozidla s chodcem
 • Do věznice nespěchal
 • Kličkoval po silnici
 • Havárie motocyklů

Zmizel obkladový kámen
Písařov – Neznámý pachatel odcizil obkladový kámen. Mezi 29. květnem a 1. červnem někdo ukradl z neoploceného pozemku u rodinného domu v Písařově čtyři kusy palet se štípanou břidlicí. Dále zmizely dva kusy palet se štípaným kamenem a jeden žok s drobnou štípanou břidlicí. 43letý majitel vyčíslil škodu předběžně na 25 tisíc korun.

Opět kradl
Zábřeh – Nepoučitelný zloděj se opět pokusil krást. V sobotu 2. června večer se vydal 56letý muž nakupovat do supermarketu v Zábřehu. Za zboží se mu však platit nechtělo, a tak si pod oděv schoval čtyři čokolády a jednu konzervu s hotovým jídlem. Následně prošel přes pokladny, aniž by za potraviny v hodnotě téměř 300 korun zaplatil. Poté byl zadržen. Policisté zjistili, že nekradl poprvé. V minulém roce byl Okresním soudem v Šumperku dvakrát odsouzen za krádeže.

Dopravní nehoda
Štíty – Za havárií vozidla zřejmě stála únava řidiče. Ve čtvrtek 31. května krátce po druhé hodině odpoledne došlo na silnici I/43, v úseku mezi obcemi Horní Heřmanice a Štíty, k havárii vozu Škoda Felicia. 70letý řidič jedoucí směrem na Štíty se tam zřejmě v důsledku únavy plně nevěnoval řízení. S vozem vyjel vpravo mimo silnici. Jeho jízda skončila v křovinatém porostu nárazem do stromu. Při nehodě se řidič zranil a byl převezen záchrannou službou do nemocnice. Výše škody na vozidle byla předběžně odhadnuta na 40 tisíc korun.


Nehoda tří vozidel
Libivá - Nehoda tří vozidel zkomplikovala dopravu. Ve čtvrtek 31. května ráno se 29letý řidič vozu VW Caddy plně nevěnoval řízení při jízdě ve směru od Libivé na Zábřeh, a tak nestihl zareagovat na situaci na vozovce. Nedobrzdil a přední částí svého vozu narazil do levé zadní části před ním jedoucího vozidla VW Transportér. Zároveň naboural zadní pravý obrys vozu Renault, jehož řidič měl v úmyslu odbočit vlevo, směrem k obci Květín. Nehoda se obešla bez zranění. Přítomnost alkoholu byla u všech řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle VW Caddy byla předběžně odhadnuta na 130 tisíc korun, na voze VW Transportér na 60 tisíc a na Renaultu na 50 tisíc korun.


Zanedbání povinné výživy
Šumperk - Šumperští policisté šetří podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle prvotního šetření 49letý muž řádně neplnil vyživovací povinnost vůči své nezletilé dceři, která mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Šumperku. Od října 2016 do současnosti má na výživném dlužit částku 50 tisíc korun.

Zmizelo čerpadlo
Maletín - Škodu za 70 tisíc korun způsobil dosud nezjištěný pachate. V době z úterý na středu 30. května zmizelo z nákladního vozidla odstaveného poblíž obce Maletín na Mohelnicku vodní čerpadlo.

Poškodil lak
Olšany – Neznámý pachatel poničil lak na automobilu. Někdy v době od úterý do středy 30. května poškodil dosud nezjištěný pachatel lak na vozidle Škoda Octavia, které parkovalo v Olšanech. Na pravých předních a zadních dveřích vyryl nezjištěným předmětem rýhy v délce 80 a 70 centimetrů. Majiteli vozidla způsobil škodu za 12 tisíc korun.

Nalezla granát
Petrov nad Desnou – Žena nalezla při údržbě zahrady granát. Ve středu 30. května našla majitelka zahrady při udržovacích pracích dělostřelecký granát ráže 7,5 centimetrů. Na místo přivolala policisty. Bezpečnou přepravu munice zajistil policejní pyrotechnik.

Zaměřeno na řidiče
Zábřežsko – Řidiči na Zábřežsku se mohli setkat s četnějšími silničními kontrolami. Ve středu 30. května odpoledne se policisté zaměřili především na nekázeň řidičů v silničním provozu a zjišťovali, zda někdo neřídil pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné či psychotropní látky. V průběhu opatření zkontrolovali 57 vozidel a zjistili patnáct přestupků. Všechny případy byly řešeny uložením pokuty. V osmi případech řidiči nerespektovali dopravní značení, ve čtyřech nebyli připoutáni bezpečnostním pásem. Dvakrát policisté zjistili špatný technický stav vozidel a v jednom případě nebylo dodrženo stanovené osvětlení vozidla.

Únava za volantem
Zvole – V blízkosti Zvole došlo k dopravní nehodě. Ve středu 30. května o půl sedmé ráno jel mladý řidič vozu Škoda Octavia po silnici I/44 směrem na Zábřeh. V místě obchvatu obce Zvole sjel s automobilem vpravo mimo silnici do travnatého porostu. Při nehodě se zranil by převezen k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška vyloučila ovlivnění řidiče alkoholem. Za nehodu dle prvotního šetření mohla únava řidiče. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.


Střet vozidla s chodcem
Mohelnice - V Mohelnici došlo k dopravní nehodě, při které byl zraněn chodec. V pondělí 28. května měl osobnímu vozidlu přijíždějícímu k ulici Nádražní z dosud přesně nezjištěných příčin bezprostředně před vozidlo vběhnout nezletilý chodec. Došlo ke střetu, načež chodec utrpěl zranění. Z místa byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc.

Do věznice nespěchal
Zábřežsko - Policisté prověřují závažnost okolností a důvodů, které vedly muže ze Zábřežska k opožděnému nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Přestože si 57letý muž osobně převzal rozhodnutí Okresního soudu v Šumperku, ve kterém byl vyzván k nástupu trestu odnětí svobody, dostavil se do věznice až s pětidenním zpožděním.

Kličkoval po silnici
Šumperk – Opilý řidič na sebe upozornil nestandardním přejížděním z jednoho jízdního pruhu do druhého. V pondělí 28. května krátce po půnoci policisté zastavili 34letého řidiče osobního vozu, a to kvůli jeho podivnému stylu jízdy. Při kontrole zjistili, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,70 promile alkoholu v dechu.

Havárie motocyklů
Písařov - O víkendu policisté vyjížděli hned ke dvěma haváriím motocyklů. První se odehrála v sobotu 26. května kolem půl dvanácté dopoledne na silnici obcemi Písařov a Bušín. Zranili se při ní 53letý řidič motocyklu Yamaha a o čtyři roky starší spolujezdkyně. Podle prvotního šetření za havárií motocyklu stála nepřiměřená rychlost jízdy při nájezdu do pravotočivé zatáčky a následné prudké brždění. Zraněné osoby byly převezeny k ošetření do šumperské nemocnice. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.


Loučná nad Desnou - Téhož dne odpoledne v havaroval další motocyklista na silnici I/44 v katastru obce Loučná nad Desnou. 54letý řidič motocyklu Ducati v klesání ve směru jízdy od Červenohorského sedla k Loučné nad Desnou v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy a došlo k nehodě. Při nehodě se zranil a by převezen k ošetření do nemocnice. Škoda na motocyklu byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun, na koženém oblečení motorkáře na 5 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.