ZPRÁVY

Z policejní linky - 19. týden

10. května 2015, 13:08, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 19. týden
 • Vykradený rekreační objekt
 • Zloděj vzal i dva kočárky a dětské oblečení
 • Majitel má vozidlo bez kol
 • Prodejna měla nezvaného hosta
 • Dluží na výživném
 • Okradená cizinka
 • Požár stohu slámy
 • Zapálení vozidla
 • Krádež na zahradě
 • Krádež solárních panelů
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Okradený zákazník 

Vykradený rekreační objekt
Drozdov
- Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se v čase od 3. do 7. května vloupal do rekreačního objektu v katastru obce Drozdov. Z garáže odcizil motorovou sekačku, motorovou pilu, malou sekeru zn. Fiskars, dva nerezové potravinářské vozíky s potravinami a alkoholem a z objektu vzal i pět solárních panelů. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na 69 tisíc korun, poškozením na 700 korun. V případě zjištění pachatele mu za krádež a výši způsobené škody hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zloděj vzal i dva kočárky a dětské oblečení
Šumperk
- Někdy v době od 1. dubna do 9. května došlo ke vloupání do vestavěných skříní v chodbě domu na ulici Hlavní třída v Šumperku. Zatím neznámý pachatel z ní odcizil dva dětské kočárky, čtyři igelitové tašky s dětským oblečením a čtyři disky kol i s pneumatikami. Majiteli způsobil škodu za 28 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Majitel má vozidlo bez kol
Mohelnice
- Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v noci z pátku 1. na sobotu 2. května odcizil z vozidla VW Golf, které bylo zaparkované na parkovišti na ulici Olomoucké v Mohelnici, čtyř litá kola včetně pneumatik. Majiteli způsobil škodu za 28 tisíc korun.

Prodejna měla nezvaného hosta
Zábřeh
– Z krádeže a poškození cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který z úterý 5. na středu 6. května vloupal do jedné z prodejen s potravinami v Zábřehu. Z vnitřních prostor odcizil elektronickou pokladnu, dosud přesně nezjištěné množství kávy, cigaret, baleného tabáku a čokolád. Škoda poškozením byla vyčíslena na 6 tisíc korun, škoda odcizením bude upřesněna dodatečně. V případě zjištění pachatele mu za oba přečiny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Dluží na výživném
Šumpersko
- Ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý dvaačtyřicetiletý muž ze Šumperska, který od ledna loňského roku do současnosti neplní řádně a včas vyživovací povinnost na své tři nezletilé děti, která mu vyplývá ze zákona. K dnešnímu dnu dluží na výživném 35 600 korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až roční pobyt za mřížemi.

Okradená cizinka
Zábřeh
- Ve středu 6. května ráno mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní v prostoru vlakového nádraží v Zábřehu na Moravě nebo v průběhu cesty vlakem ze Zábřehu do Šumperka odcizil neznámý zloděj z cestovní tašky dvaadvacetileté cizinky plastovou průhlednou slídu. Žena z Austrálie zde měla uložený notebook zn. Apple a peníze. Způsobil jí tak škodu ve výši 42 250 korun. Policisté se případem zabývají.

Z domu zmizely tři cennosti
Mohelnice
- Když se majitelka vrátila po týdnu do svého domu na ulici Generála Svobody v Mohelnici, nevěřila vlastním očím. V době její nepřítomnosti vnikl do domu po předchozím poškození okna a dveří dosud neznámý pachatel. Dům prohledal a také zde odcizil dřevěné nástěnné hodiny kukačky, dřevěný kříž s ukřižováním Ježíše Krista a obraz bez popisu motivu. Všechny odcizené věci měly historickou hodnotu. Jejich odhadnutá cena byla celkem vyčíslena na 100 tisíc korun. Policisté se okolnostmi krádeže zabývají. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Zloději hrozí v případě jeho dopadení a prokázáni viny trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Požár stohu slámy
Hynčice nad Moravou
- Podezřelý z přečinu poškození cizí věci je od včerejšího dne neznámý pachatel, který s největší pravděpodobností zapálil v místě zvaném U včelína u obce Hynčice nad Moravou stoh balíků sena. Ke vzniku požáru došlo v neupřesněné době, někdy od pondělka do úterního rána. Požárem byla poškozena zhruba stovka balíků v celkové hodnotě 30 tisíc korun. Žháři hrozí v případě prokázáni viny a odsouzení až jednoroční pobyt za mřížemi.

Zapálení vozidla
Zábřeh
- Z přečinu poškození cizí věci je podezřelý dosud neznámý pachatel, který v Zábřehu na parkovišti na ulici Dvorské někdy v době od nedělního dopoledne do pondělního rána úmyslně zapálil v té době nepojízdné, odstavené vozidlo Chevrolet Blazer. Požárem byla poškozená jen zadní část vozidla. Výše škody byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Policisté se okolnostmi případu zabývají.

Krádež na zahradě
Loštice
- V pondělí 4. května během dne vnikl na oplocený pozemek u rodinného domu v obci Loštice neznámý zloděj. Z nezajištěné kůlny majiteli odcizil dětskou elektrickou motorku a zpod přístřešku pánské trekingové jízdní kolo. Po jeho nezvané návštěvě zůstala majiteli škoda 17 tisíc korun. Za krádež hrozí zloději dva roky ve vězení.

Krádež solárních panelů
Krchleby
- V neděli 3. května přijala policie oznámení o krádeži z unimo buňky na pravé straně silnice ve směru od obce Krchleby na obec Pobučí. Neznámý pachatel po předchozím poškození zámků dveří vnikl dovnitř, kde odcizil 90 článků 10 Ah, jeden solární regulátor, ochranu BMS, 16 balanční jednotek a ze střechy 4 solární panely 230 W. Celková škoda byla pro společnost vyčíslena na 100 tisíc korun.

Dopravně bezpečnostní akce
Šumperk
- Ve čtvrtek 30. dubna proběhla na území Šumperka dopravně bezpečnostní akce zaměřená na problematiku dodržování obecně platných podmínek souvisejících s provozem na pozemních komunikacích účastníky provozu. Policisté Dopravního inspektorátu Šumperk zkontrolovali 87 vozidel a při kontrole zjistili 24 přestupků v dopravě. Za přestupky uložili blokové pokuty v celkové hodnotě 7 800 korun. Osmnáct řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, jeden nepoužil bezpečnostní pásy, jeden řidič neměl správně osvětlené vozidlo a další čtyři se týkaly způsobu jízdy. Akce podobného typu budou probíhat i nadále.

Okradený zákazník
Šumperk
- V pátek dopoledne byl okraden jeden ze zákazníků prodejny na ulici Jesenická v Šumperku. Neznámý zloděj v nestřeženém okamžiku odcizil po rozepnutí levého bočního zipu u kalhot osmatřicetiletému muži peněženku. V peněžence měl okradený uschované peníze, osobní doklady a platební kartu. Celkem přišel o věci v hodnotě 13 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.5.2015 20:17
Titulek: Policie ČR není žádná policie,
Autor: Anonym
151
144
tu jsme měli naposled před rokem 1939, je to represivní organizace, udržující mocné miliardářské kleptooligarchy u moci. Naštěstí už polistopadový kleptorežim mele z posledního.
Reagovat
Datum: 13.5.2015 09:23
Titulek: Re: Policie ČR není žádná policie,
Autor: vojta
154
115
A co očekáváš po něm, prognostiku?
Reagovat
Datum: 13.5.2015 09:57
Titulek: Re: Policie ČR není žádná policie,
Autor: aNONYM
131
117
Haha, vy jste najivka.
Reagovat
Datum: 12.5.2015 18:20
Titulek: Z domu zmizely tři cennosti
Autor: chuck norris
141
Není na stejné ulici náhodou policejní služebna? :D
Reagovat
Datum: 13.5.2015 08:15
Titulek: Okradený zákazník
Autor: Choze
91
105
Tak je to deb.. nechat si ukrást penežnku otevřenou kapsou.
Reagovat
Datum: 13.5.2015 08:16
Titulek: Bez titulku
Autor: Choze
127
120
Omlouvám se
Reagovat
Datum: 13.5.2015 09:02
Titulek: Bez titulku
Autor: Alda
115
121
Normální je nekrást, ne mít otevřenou kapsu.
Reagovat