ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 18. týden

7. května 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 18. týden
  • Nevzal si z bankomatu peníze
  • Využila situace a ukradla mobil
  • Vloupal se do sklepní kóje
  • Nedala přednost a způsobila dopravní nehodu
  • Vykradl automobily
  • Řídil i přes zákaz
  • Dluží na výživném

Nevzal si z bankomatu peníze
Šumperk – 48letý muž se Šumperska si zapomněl vzít hotovost z bankomatu. Dne 6. května oznámil na policejní linku zcizení finanční hotovosti ve výši 8 600 korun. Při výběru z bankomatu si nevzal vybíranou částku, ale pouze svou kreditní kartu. Když si pochybení uvědomil a k bankomatu se vrátil, finanční hotovost již byla pryč.

Využila situace a ukradla mobil
Zábřeh - Krádež telefonu oznámila na policii 37letá žena ze Zábřehu. Neznámá pachatelka měla v pondělí 1. května využít nepozornosti jejího mladistvého syna. Podle oznamovatelky se měl syn na ulici líbat s dívkou. V ten moment k němu přistoupila pachatelka a z ruky mu vzala mobilní telefon značky Samsung, se kterým utekla neznámo kam. Krádeží mobilního telefonu vznikla škoda ve výši 4 tisíce korun.

Vloupal se do sklepní kóje
Šumperk - O své jízdní kolo přišla 47letá žena ze Šumperka. Neznámý pachatel někdy v době od 14. dubna do 1. května vnikl do panelového domu. U jedné ze sklepních kójí poškodil visací zámek a uvnitř odcizil trekové jízdní kolo značky Alpina, žluto černé barvy. Krádeží majitelce vznikla škoda ve výši 5 200 korun.

Nedala přednost a způsobila dopravní nehodu
Šumperk – Při dobravní nehodě dne 1. května byla způsobena škoda ve výši 180 tisíc korun. Okolo deváté hodiny ráno projížděla 64letá žena s vozem Renault Megane křižovatkou ulic Lidická a Revoluční. Protože přijížděla na křižovatku po vedlejší silnici, měla dát přednost vozu VW Crafter, který jel po hlavní silnici. Renault čelně narazil do přední části VW. Ten po nárazu přejel do protisměru, najel na chodník, přerazil dopravní značku a narazil do zděné zídky. 31letý řidič VW a spolujezdkyně z renaultu byli se svým zraněním převezeni do nemocnice. Policisté u řidičů provedli dechovou zkoušku na alkohol. Obě zkoušky byly negativní.


Vykradl automobily
Kouty nad Desnou - Z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý zatím neznámý pachatel. V sobotu 29. dubna během dne se vloupal do dvou osobních vozidel, zaparkovaných na odstavné ploše u komunikace v Koutech nad Desnou. Z jednoho z nich odcizil navigaci s plastovým držákem a napájecím kabelem, ze zavazadlového prostoru notebook i s přívodním elektrickým kabelem a myší, nabíječku na mobilní telefon, koženkovou tašku a peněženku. Z dalšího osobního vozidla vzal ze zavazadlového prostoru osobní doklady, platební karty, peníze, dva mobilní telefony, značkové oděvní svršky a obuv. Celková škoda odcizením byla předběžně vyčíslena na téměř 64 tisíc korun. Pachateli hrozí za oba trestné činy až pětiletý pobyt za mřížemi.

Řídil i přes zákaz
Velké Losiny – Policisté přistihli řidiče, který řídil i přes soudem vyslovený zákaz. V neděli 30. dubna krátce před polednem kontrolovali policisté na ulici Komenského ve Velkých Losinách vozidlo Seat Cordoba. U 43letého řidiče zjistili, že má Okresním soudem v Šumperku uloženy tři platné zákazy řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2025. Další jízdu mu zakázali. Nyní je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Dluží na výživném
Šumpersko - Z trestného činu zanedbání povinné výživy je podezřelý 50letý muž. Ten od června 2016 řádně a včas nepřispívá na výživu syna, ačkoliv mu tato povinnost vyplývá ze zákona. Rozhodnutím soudu má přispívat částkou 6 tisíckorun měsíčně k rukám matky. K dnešnímu dni tak dluží 66 tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.