ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 17. týden

28. dubna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 17. týden
  • Havárie motocyklu
  • Zmizely boty
  • Poškozené vozidlo
  • Zmizely motorové pily
  • Zatoulaná seniorka
  • Alkohol za volantem
  • Zanedbání povinné výživy
  • Odnesl, co se dalo
  • Policisté varují
  • Velikonoční svátky očima dopravních policistů

Havárie motocyklu
Malá Morava – Mezi obcemi Malá Morava a Černý Potok došlo k dopravní nehodě. V sobotu 27. dubna o půl desáté dopoledne jel úsekem mezi obcemi Červený Potok a Malá Morava sedmačtyřicetiletý řidič motocyklu. Podle prvotního šetření s motocyklem značky BMW havaroval v pravém příkopu poté, co najel na krajnici, když se při průjezdu zatáčky míjel s protijedoucím vozidlem. Při havárii řidič utrpěl zranění a byl přepraven k ošetření do šumperské nemocnice. Škoda způsobená na motocyklu byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.

Zmizely boty
Jedlí – Zloděj ukradl několik párů sportovních bot. Škodu za více než 14 tisíc korun má na svědomí dosud nezjištěný lapka, který se pravděpodobně v noci na neděli 21. dubna vloudil na chodbu dvou bytových domů v obci Jedlí na Zábřežsku. Po jeho návštěvě zmizelo ze čtyř volně přístupných botníků celkem deset párů značkové sportovní obuvi.

Poškozené vozidlo
Moravičany – Mohelničtí policisté řeší případ poškození vozidla. V noci z úterý na středu 24. dubna došlo v Moravičanech k poškození vozu značky Lexus. Jeho majitel jej ráno našel s poničeným čelním sklem a zpětnými zrcátky. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na více než 30 tisíc korun.

Zmizely motorové pily
Řepová – Zloděj způsobil škodu za více než 20 tisíc korun. V noci na středu 24. dubna vnikl neznámý pachatel do garáže u rodinného domu v obci Řepová na Mohelnicku. Z garáže odcizil dvě motorové pily značky Oleo-Mac a jednu značky Stihl.

Zatoulaná seniorka
Bušín – Policisté celou noc pátrali po seniorce. Ve středu 24. dubna krátce před devátou hodinou večer se na policisty obrátil třiapadesátiletý muž se žádostí o pomoc. Pohřešoval svou maminku, která trpí Alzheimerovou chorobou. Naposledy s ní byl v kontaktu v místě jejího bydliště v Bušíně ve středu ráno. Když ji chtěl v podvečer opět navštívit, nikde ji nenašel. Policisté po šestasedmdesátileté seniorce pátrali celou noc. Živou a zdravou ji společně s rodinným příslušníkem nalezli další den ráno. Vzhledem k tomu, že venku strávila celou noc, byla záchrannou službou převezena k preventivnímu vyšetření do nemocnice.

Alkohol za volantem
Šumperk – Šestapadesátiletá žena ze Šumperka je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jako řidičku osobního motorového vozidla ji v úterý 23. dubna krátce po půl sedmé ráno zastavila a kontrolovala policejní hlídka. Policisté řidičku vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, která vyšla pozitivní s výsledkem 1,69 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami žena souhlasila. Policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Zanedbání povinné výživy
Šumpersko – Na výživném dluží přes 80 tisíc korun. Ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý třiačtyřicetiletý muž ze Šumperska, který od února 2017 do současné doby neplní včas a řádně vyživovací povinnost na svou nezletilou dceru. Vedle obecné povinnosti vyživovat nezletilé dítě stanovené občanským zákoníkem mu byla rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložena povinnost přispívat k rukám matky částkou 2 500 korun měsíčně.

Odnesl, co se dalo
Bezděkov – Mohelničtí policisté pátrají po lupiči. Pravděpodobně v noci z 18. na 19. dubna se neznámý pachatel vloupal do novostavby v Bezděkově u Úsova. Poté, co vypáčil okno do technické místnosti, zevnitř odcizil různý stavební materiál a nářadí, vibrační desku, krbovou vložku, pračku, podomítkové baterie a celou řadu dalších věcí. Majitelce nemovitosti svým jednáním způsobil škodu za bezmála 270 tisíc korun.

Policisté varují
Okres – Šumperští kriminalisté nabádají k obezřetnosti při obchodování se zahraničními partnery, a to především při poskytování přeshraničních plateb. V těchto dnech se na policii obrátil pětačtyřicetiletý muž s tím, že jej prostřednictvím emailové komunikace oslovil prozatím neznámý podvodník vystupující jménem jeho obchodního partnera. Ten jej požádal o zasílání plateb na jiné číslo účtu, vedené v jiném státě. Na základě takto vedené komunikace měl poškozený v období od konce března do 8. dubna zaslat ve prospěch nového účtu několik plateb v přepočtu za více než 80 tisíc korun. Následně však zjistil, že po něm jeho zahraniční obchodní partner žádnou takovou změnu nepožadoval.

Velikonoční svátky očima dopravních policistů
Okres – Během uplynulých svátečních dnů šetřili dopravní policisté na Šumpersku celkem sedmnáct dopravních nehod, při kterých se zranilo šest osob, z toho čtyři vážně. U dvou řidičů bylo zjištěno ovlivnění alkoholem. Mezi účastníky dopravních nehod byli také tři motocyklisté a jeden řidič čtyřkolky. V pátek 19. dubna v podvečerních a večerních hodinách uspořádali policisté napříč celým šumperským územním odborem velkou dopravně bezpečnostní akci, v rámci které zkontrolovali přes 450 vozidel a zjistili 36 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. V mnoha případech zjistili špatný technický stav vozidel, řada řidičů a spolujezdců nebyla během jízdy připoutána bezpečnostním pásem, další zase ke kontrole nepředložili všechny potřebné doklady. Při akci byl odhalen také jeden řidič pod vlivem alkoholu. Tomu policisté naměřili hodnotu přes 0,6 promile alkoholu v dechu. V síti policejních kontrol uvízla také mladá žena, která usedla za volant osobního vozu, aniž by byla držitelkou příslušného řidičského oprávnění a navíc se policistům snažila ujet. Měla k tomu zřejmě více důvodů, protože orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek u ní ukázal pozitivní hodnotu na látku kanabis.
Chromeč – V pátek 19. dubna krátce po poledni došlo na silnici I/11 v úseku mezi obcemi Bludov a Klášterec, v katastru obce Chromeč, ke střetu motocyklu s cyklistou. Podle prvotního šetření měl sedmačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Honda, jedoucí ve směru na Klášterec, objíždět dvaačtyřicetiletého cyklistu, jedoucího v témže směru jízdy. Ten měl však v úmyslu odbočit vlevo. Došlo ke střetu obou účastníků, při kterém utrpěl zranění řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. Cyklista vyvázl bez zranění. Při dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobil, opakovaně nadýchal přes 2,5 promile alkoholu v dechu. U řidiče motocyklu byla dechová zkouška negativní. Škoda způsobená na motocyklu byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun, na jízdním kole na 2 tisíce korun.


Sobotín – Téhož dne, zhruba o dvě hodiny později, havaroval na silnici I/11, v úseku mezi Sobotínem a Starou Vsí, jednapadesátiletý řidič motocyklu Kawasaki. Ten podle prvotního šetření při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu komunikace. S motocyklem vyjel vpravo mimo silnici a v příkopu havaroval. Při havárii se vážně zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška u něj byla negativní. Škoda způsobená na motocyklu byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.


Loučná nad Desnou – K další nehodě motocyklisty došlo v sobotu 20. dubna před třetí hodinou odpoledne na silnici I/44 v úseku mezi Loučnou nad Desnou a Červenohorským sedlem. Podle prvotního šetření měl motocyklista po projetí zatáčky dostat z prozatím přesně nezjištěných příčin smyk a i se strojem upadnout na komunikaci. Motocykl setrvačností skončil v příkopu a řidič se střetl s protijedoucím vozidlem. Při nehodě došlo k jeho zranění, se kterým byl letecky transportován do nemocnice.
Malá Morava – V neděli 21. dubna po půl třetí odpoledne přijali policisté oznámení o havárii čtyřkolky, ke které došlo na místní komunikaci v katastru obce Malá Morava, v úseku mezi turistickým bodem Mokřiny a osadou Bystřina. Sedmačtyřicetiletý řidič tam, dle svého sdělení, po projetí ostré pravotočivé zatáčky zaznamenal problém s řízením čtyřkolky, po kterém vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do břehu příkopu. Po nárazu došlo k převrácení čtyřkolky na levý bok. Při nehodě se vážně zranila spolujezdkyně, která byla po prvotním ošetření zdravotníky letecky přepravena k dalšímu ošetření do nemocnice v Olomouci. Řidič čtyřkolky, který vyvázl bez zranění, se podrobil orientační dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno bezmála 1,7 promile alkoholu v dechu. Ani jeden z účastníků nehody nepoužil přilbu. Havarovanou čtyřkolku policisté zajistili a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.