ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 15. týden

15. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 15. týden
  • Stopař okradl řidičku
  • Nalezla granát
  • Cyklista narazil do vozidla
  • Při bezpečnostním opatření byl chycen řidič pod vlivem alkoholu
  • Řidička nedávala pozor
  • Bezpečnostní opatření v Zábřehu
  • Poškodil lampu
  • Vloupání do chat

Stopař okradl řidičku
Petrov nad Desnou – Stopující muž řidičku okradl. V sobotu 14. dubna po sedmnácté hodině zastavila 42letá žena v obci Petrov nad Desnou neznámému stopaři. Muž usedl na zadní sedadlo a řidička jej svezla do Šumperka, kde vystoupil. Žena po chvíli zjistila, že jí stopař odcizil z batohu peněženku s doklady, finanční hotovost 2 500 korun a dvě platební karty.

Nalezla granát
Velké Losiny – Žena našla na půdě funkčí granát. V sobotu 14. dubna o půl osmé večer oznámila 25letá žena na policii, že na půdě rodinného domu ve Velkých Losinách objevila v papírové krabici za trámem granát. Přivolaný policejní pyrotechnik zjistil, že se jedná o funkční ostrý granát Einhangranate 39, bezpečně jej zajistil a odvezl.

Cyklista narazil do vozidla
Zábřeh – V Zábřehu došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 12. dubna jel 25letý cyklista po Náměstí Osvobození ve směru ke kruhovému objezdu. Zřejmě nedodržel bezpečný odstup od před ním jedoucího vozidla Škoda Octavia. 54letá řidička začala brzdit před přechodem pro chodce, aby dala přednost chodcům, kteří hodlali přejít silnici. Cyklista však nedokázal na tuto situaci včas zareagovat a zezadu narazil do vozidla. Při nárazu poškodil páté dveře vozidla a způsobil si zranění, se kterým byl převezen na ošetření do nemocnice. U obou účastníků byla dechová zkouška na alkohol negativní. Vznikla škoda za 70 tisíc korun.


Při bezpečnostním opatření byl chycen řidič pod vlivem alkoholu
Hanušovice – V rámci bezpečnostního opatření policisté narazili na opilého řidiče. Policisté na celém Šumpersku se ve středu 11. dubna v rámci bezpečnostního opatření zaměřili na speciální kontroly dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel. V Hanušovicích zastavili 40letého muže s vozem Renault Megane. Při dechové zkoušce mu naměřili 2,6 promile alkoholu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Během odpoledne zvládlo 34 policistů zkontrolovat přes 500 vozidel. Dalším 62 řidičům uložili blokovou pokutu za porušení zákona. Ve 26 případech se jednalo o nevyhovující technický stav vozidla, třináctkrát o nepoužití bezpečnostních pásů, dvanáct řidičů nepředložilo předepsané doklady k řízení motorových vozidel, pět překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, tři nerespektovali dopravní značení, dva jeli bez předepsaného osvětlení a jeden měl špatně uložen náklad na vozidle.

Řidička nedávala pozor
Bludov – Škoda 140 tisíc korun byla způsobena při dopravní nehodě v Bludově. V úterý 10. dubna chtěla 27letá řidička s vozem Alfa Romeo odbočit vlevo na parkoviště. Protože dávala přednost v jízdě protijedoucím vozidlům, začala zastavovat. Na tuto situaci však nestihla zareagovat 43letá řidička, která jela za ní. Se svým vozem Nissan X-Trail narazila do zadní části vozu před ní. 27letá řidička byla převezena na ošetření do nemocnice.


Bezpečnostní opatření v Zábřehu
Zábřeh – Zábřežští policisté se zůčastnili dopravně bezpečnostního opatření. V úterý 10. dubna dopoledne policisté zkontrolovali 75 vozidel. Zjistili celkem 25 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Nejčastěji, a to ve třinácti případech, řidiči usedli do vozidel ve špatném technickém stavu. Jedenáct řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a jeden jel bez předepsaného osvětlení.

Poškodil lampu
Mohelnice – Neznámý pachatel poškodil v době od 9. do 10. března v parku mezi ulicemi Mlýnská a Školní lampu veřejného osvětlení. Škoda byla vyčíslena na 9 900 korun.

Vloupání do chat
Ruda nad Moravou - Škodu za více jak 100 tisíc korun způsobil neznámý pachatel při vloupání do dvou chat. V době od 2. do 5. dubna si lupič vyhlédl chaty v katastru obce Ruda nad Moravou. Z rekreačních objektů zmizelo převážně nářadí. Po vypáčení vstupních dveří si pachatel odvezl například vrtačky, motorové pily, rozbrušovačky, šroubovány, brusky a sekery. Svým jednáním způsobil škodu poškozením ve výši 46 tisíc korun a na odcizených věcech 68 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.