ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 14. týden

9. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 14. týden
  • Odcizená peněženka
  • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
  • Agresivní pachatel ukradl rum
  • Dopravní nehoda
  • Ukradla a zastavila mobilní telefon
  • Zanedbání povinné výživy
  • Pod postelí našel peníze
  • Řídil a neměl
  • Neplnil vyživovací povinnost
  • Kradl na Hlavní třídě

Odcizená peněženka
Šumperk – Neznámý pachatel odcizil na dámské toaletě hotelu v Šumperku dámskou peněženku. Dne 6. dubna kolem desáté hodiny dopoledne ponechala 78letá majitelka volně ležet kabelku. Pachatel z ní odcizil peněženku s doklady a finanční hotovost ve výši 7 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu
Mohelnice – Policejní hlídka zadržela opilého řidiče. Ve čtvrtek 6. dubna krátce před půlnoci kontrolovali policisté na ulici Družstevní v Mohelnici vozidlo Honda Civic. U 22letého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili hodnotu kolem 1,57 promile alkoholu v dechu. Řidič byl zadržen a umístěn v policejní cele.

Agresivní pachatel ukradl rum
Šumperk – Zloděj způsobil zranění zaměstnankyni supermarketu. Dne 5. dubna kolem šesté hodiny odpoledne odcizil neznámý pachatel v obchodu na ulici Dr. E. Beneše láhev rumu v hodnotě přibližně sto korun. Za pokladnami byl zastaven zaměstnankyní a vyzván k vrácení odcizeného zboží. Zloděj však ženu odhodil na dveře a z prodejny. Zaměstnankyni způsobil zranění, se kterým byla ošetřena v nemocnici. Ve věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže.

Dopravní nehoda
Zábřeh – Na kruhovém objezdu v Zábřehu došlo k dopravní nehodě. V sobotu 1. dubna kolem půl šesté odpoledne jel 41letý řidič vozidlem Citroen C4 s přívěsem ve směru od obce Šumperk směrem na obec Litovel. Na kruhovém objezdu se střetl s projíždějící 54letou cyklistkou. Při nehodě byla cyklistka zraněna. Orientační dechové zkoušky měly u obou negativní výsledky. Na jízdním kole byla vyčíslena škoda přibližně 2 tisíce korun.
Policisté Dopravního inspektorátu v Šumperku žádají veřejnost o pomoc při objasňování okolností této dopravní nehody: Případní svědci celé události se mohou přihlásit na telefonním čísle 974779250.


Ukradla a zastavila mobilní telefon
Zábřeh – Žena z Jeseníku ukradla a prodala telefon. Dne 4. ledna odcizila 47letá žena poškozenému 68letému muži ze Zábřehu volně odložený mobilní telefon, který odnesla do zastavárny v Šumperku. Obdrženou finanční částku použila pro svou potřebu. Tohoto jednání se dopustila i přesto, že již byla za takový čin Okresním soudem v Bruntále v posledních třech letech odsouzena. Škoda byla vyčíslena na přibližně pět set korun.

Zanedbání povinné výživy
Šumperk - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 43letého muže ze Šumperka. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že v období od července roku 2016 do současnosti neplní svou vyživovací povinnost na 15letého syna. Za uvedenou dobu na jeho výživu nepřispěl žádnou částkou. K rukám matky tak k dnešnímu dni dluží na výživném celkem 20 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Pod postelí našel peníze
Šumpersko - Neznámý pachatel se vloupal do rodinného domu na Šumpersku. V době od 29. března do 4. dubna vnikl po otevření dřevěných dveří, opatřených petlicí bez zámku, do domu. Zde v obývacím pokoji pod postelí nalezl lepenkovou krabici, kde byla uložena finanční hotovost ve výši přibližně 150 tisíc korun. V krabici zanechal menší část hotovosti a zbytek peněz odnesl. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

Řídil a neměl
Libina – Policejní hlídka kontrolovala v Libině řidiče, který měl zákaz řízení. Dne 3. dubna kolem půl druhé odpoledne byl kontrolován policií 46letý řidič vozidla Škoda Felicia. Na místě bylo zjištěno, že muž řídí vozidlo, ačkoliv mu byl Okresním soudem v Šumperku vysloven zákaz řízení motorových vozidel v trvání do května roku 2018. Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 3 léta.

Neplnil vyživovací povinnost
Šumpersko - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 33letého muže z Ostravy. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že nejméně v období od května roku 2015 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svoji devítiletou dceru. Za uvedenou dobu na výživu dcery přispěl pouze jednou, a to částkou 8 tisíc korun. K rukám její matky tak k dnešnímu dni dluží na výživném celkem 15 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Kradl na Hlavní třídě
Šumperk – Neznámý pachatel se vloupal do obchodu na Hlavní třídě v Šumperku. Ve večerních hodinách dne 3. dubna lupič při vloupání poškodil plechovou skříňku zabezpečovacího zařízení a panel signalizace. Následně vnikl do prodejny prostřednictvím vstupních dveří, kdy poškodil jejich rám. Uvitř odcizil dámskou kabelku, přičemž spustil akustický alarm zabezpečovacího zařízení a z místa utekl. Škoda způsobená odcizením byla vyčíslena přibližně na částku 1 tisíc korun a škoda způsobená poškozením na částku 10 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).