ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 13. týden

2. dubna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
  • Policisté žádají o pomoc
  • Bezpečnostní akce
  • Alkohol za volantem
  • Vloupání
  • Opilá řidička
  • Z přívěsu upadlo kolo

Policisté žádají o pomoc
Okres - Policie pátrá po pohřešovaném muži, kterého rodinní příslušníci viděli naposledy 12. března v Šumperku. Jde o Jana Kodeše, narozeného 17. března 1981, trvale bytem v okrese Šumperk. Dále byl spatřen ještě 16. března na Hlavní třídě v Šumperku, kdy měl jít od hotelu Grand směrem do centra města. V té době měl na sobě oblečenou reflexní bundu oranžové barvy a na zádech nesl velký batoh (krosnu). Od té doby je nekontaktní a nepodal o sobě žádnou zprávu. Pohřešovaný muž je hubené postavy, vysoký 180 centimetrů. Má kráké světle hnědé (plavé) vlasy, zelené oči a krátký plnovous. Nápadným znakem je patrná deformace horního rtu. Policisté prosí občany, kteří pohřešovaného viděli, nebo mají jakoukoliv informaci o jeho současném pobytu, aby to oznámili na nejbližší policejní služebně, nebo zavolali na bezplatnou linku 158.


Bezpečnostní akce
Šumperk – Policisté dohlíželi na pořádek při hokejovém utkání. V úterý 27. března odpoledne a večer realizovali policisté územního odboru Šumperk a strážníci Městské policie Šumperk bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku při sportovním utkání 2. hokejové ligy mezi celky Draci Šumperk a HC RT TORAX Poruba 2011. Utkání přihlíželo přibližně tisíc diváků, z toho deset fanoušků hostujícího mužstva. Během opatření nedošlo k narušení veřejného pořádku.

Alkohol za volantem
Nový Malín – Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V úterý 27. března zastavili policisté v obci Nový Malín vozidlo VW Passat. Řidiče vyzvali kvpředložení dokladů a k podrobení se dechové zkoušce. Zjistili, že 56letý muž usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách mu byly opakovaně naměřeny hodnoty lehce přes jedno promile alkoholu v dechu. Navíc policistům ke kontrole nepředložil osvědčení o registraci vozidla a z dalšího šetření vyplynulo, že vozidlo bylo užito na pozemních komunikacích bez sjednaného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, a také bez platné technické kontroly.

Vloupání
Šumpersko - Policisté pátrají po lupiči. V noci na pondělí 26. března vniknul neznámý pachatel do provozovny potravin a restaurace na Šumpersku. Odcizil finanční hotovost 14 tisíc korun.

Opilá řidička
Zábřeh – Žena řídila pod vlivem alkoholu. V neděli 25. března zastavili policisté v Zábřehu vozidlo Mercedes – Benz, které řídila 34letá žena. Po předložení dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla policisté řidičku vyzvali, aby se podrobila dechové zkoušce. Při té jí byly naměřeny hodnoty 2,26 a 2,42 promile alkoholu v dechu.

Z přívěsu upadlo kolo
Zvole – Na silnici I. třídy č. 44 v úseku obchvatu obce Zvole došlo k dopravní nehodě. V sobotu 24. března dopoledne se z přívěsu připojeného za vozem Peugeot Expert, který řídil 51letý muž, během jízdy odlomilo levé kolo. To se následně odkutálelo do protisměru, kde zepředu narazilo do vozu Škoda Felicia. Od toho se dále odrazilo a skočilo do jízdní dráhy vozu Škoda Octavia. Řidič octavie na kolo najel, tím pádem došlo k poškození olejové vany. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. U všech řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyloučila jejich ovlivnění alkoholickými nápoji. Na obou poškozených vozech byla škoda předběžně odhadnuta na částku 20 tisíc korun, na přívěsu na 10 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.