ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 13. týden

2. dubna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 13. týden
  • Ukradl naftu
  • V dechu měl více než dvě promile
  • Vloupal se do chaty
  • Dopravní nehoda při předjíždění
  • Ukradl kovadlinu
  • Skončil v policejní cele

Ukradl naftu
Zvole – Neznámý pachatel odcizil naftu. Pravděpodobně v nočních hodinách dne 28. března v obci Zvole poškodil na vozidle Volvo víčko od nádržky s aditivem Dále ukradl z nákladního vozidla DAF odcizil přibližně 250 litrů motorové nafty. Škoda byla vyčíslena na částku asi 8 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

V dechu měl více než dvě promile
Šumperk – Policisté zadželi opilého řidiče. Ve středu 29. března krátce po deváté hodině večer byl v Šumperku kontrolován hlídkou policie 27letý řidič osobního vozidla Ford Mondeo. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 2,14 promile alkoholu v dechu. Mladík byl zadržen a umístěn do policejní cely. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s horní hranicí trestu odnětí svobody až na jeden rok.

Vloupal se do chaty
Rejchartice – Neznámý pachatel vnikl do rekreační chaty v Rejcharticích. V době od 26. do 28. března se lupič po vypáčení okenice dostal do chaty, kde odcizil motorovou pilu, plynovou varnou desku, kanystr s benzínem a další věci. Způsobená škoda byla vyčíslena na přibližně 8 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

Dopravní nehoda při předjíždění
Mohelnice – Před křižovatkou k podniku Hella v Mohelnici došlo k dopravní nehodě. V úterý 28. března přibližně v 17:45 hodin začal 23letý řidič s vozidlem Renault Master předjíždět vozidlo Škoda Octavia, které řídil 29letý muž. V okamžiku, kdy byl na úrovni zadní části octavie, odpočil 29letý řidič se svým vozidlem vlevo na komunikaci vedoucí k Helle. Došlo ke střetu obou vozidel. Renault vyjel po střetu mimo komunikaci, kde narazil do travnatého svahu, příkopu a oplocení parcely. Oba řidiči byli při nehodě zraněni. Orientační dechové zkoušky měly negativní výsledky. Škoda na každém vozidle byla odhadnutá na asi 150 tisíc korun, škoda na příkopu, svahu a oplocení na asi 30 tisíc korun. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou v šetření.


Ukradl kovadlinu
Bludov – Neznámý pachatel odcizil v Bludově kovadlinu. V době od 18. do 26. března někdo vnikl na oplocený pozemek u rodinného domu . Zde z neuzamčené kůlny odcizil padesát kilogramů vážící kovadlinu. Krádeží tak způsobil škodu přibližně 8 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

Skončil v policejní cele
Zábřeh – V Zábřehu zadrželi policisté mladého muže. Krátce po půlnoci v neděli 26. března byl v obci Zábřeh kontrolován hlídkou policie 23letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem, konkrétně 1,46 promile alkoholu v dechu. Řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s horní hranicí trestu odnětí svobody až na jeden rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.