ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 12. týden

24. března 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
  • Ze zákazu řízení si těžkou hlavu nedělal
  • Vloupání do sklepa
  • Opakovaně zneužívala linku tísňového volání
  • Vykradl sklepní kóji
  • Nezvaný host
  • Řidička nadýchala přes jedno promile
  • Chvilka nepozornosti
  • Násilí vůči babičce
  • Plně se nevěnoval řízení
  • Jel příliš rychle

Ze zákazu řízení si těžkou hlavu nedělal
Šumperk – Řidič skončil během jednoho týdne dvakrát v cele. Ve středu 20. března večer zastavila policejní hlídka v Šumperku osobní motorové vozidlo Kia Picanto. Řidič jevil známky požití alkoholu, a proto jej policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek, 57letý muž nadýchal 2,44 promile. Kontrola také ukázala, že má od listopadu loňského roku soudem uložený zákaz řízení motorových vozidel na dva roky. Muži zákona řidiče zadrželi a umístili do policejní cely. Po provedení nezbytných úkonů byl ze zadržení propuštěn. O dva dny později, v pátek 22. března brzy ráno, jej však policisté jako řidiče motorového vozidla zastavili a kontrolovali znovu. Tentokrát alespoň nebyl pod vlivem alkoholu. Byl opět zadržen a umístěn do policejní cely.

Vloupání do sklepa
Zábřeh – Ze sklepa zmizela kola s pneumatikami. Někdy v době od 17. do 22. března se neznámý pachatel vloupal do sklepní kóje bytového domu v Zábřehu. Odsud odcizil čtyři originální litá kola na BMW s letními pneumatikami. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 14 tisíc korun.

Opakovaně zneužívala linku tísňového volání
Mohelnicko – Ženě hrozí pokuta ve výši až 200 tisíc korun. Zhruba od poloviny srpna loňského roku prověřovali policisté na dvě desítky oznámení přijatých na lince tísňového volání, ve kterých různí oznamovatelé vyjadřovali obavu o život a zdraví mladé ženy z Mohelnicka. Informaci o tom, že by dívka mohla být v ohrožení života, získali zpravidla pomocí sociální sítě Facebook. Tam se dozvěděli, že měla buď spolykat větší množství léků, pořezat se na rukou, či že chce skočit z okna. Oznámení takového charakteru musí policisté vždy řádně prověřit a není možné je podcenit. Z tohoto důvodu v mnoha případech na místo vyjeli nejen policisté a zdravotnická záchranná služba, ale také hasiči. Jak se však záhy ukázalo, za všemi těmito oznámeními stála přímo samotná žena. Na Facebooku si vytvořila nový profil a pod smyšlenou identitou se pak obracela na další uživatele, kterým sdělovala, že má obavu o svou kamarádku z Mohelnicka (tu konkrétně jmenovala), která má zřejmě v úmyslu se zabít. Následně měla oznámení tohoto charakteru zasílat pod smyšlenou identitou také prostřednictvím SMS zpráv, kdy si za tímto účelem pořizovala jednorázové SIM karty. Po vyhodnocení veškerých okolností na místě bylo opakovaně zjištěno, že se žena v bezprostředním ohrožení života nenachází a v mnoha případech uvedla, že ani nemá v úmyslu si nijak ublížit. Věc byla oznámena Českému telekomunikačnímu úřadu s podezřením na přestupkové jednání spočívající v uskutečňování zlomyslných volání na číslo tísňového volání. Za tento přestupek lze podle zákona o elektronických komunikacích uložit pokutu až do výše 200 tisíc korun.

Vykradl sklepní kóji
Mohelnice – Dosud nezjištěný pachatel způsobil škodu za více než 25 tisíc korun. V době od 25. února do 16. března se někdo vloupal do sklepní kóje jednoho z panelových domů v Mohelnici. Poté, co demontoval panty vstupních dveří kóje, zevnitř odcizil snowboard, rybářské vybavení a drobné kuchyňské spotřebiče.

Nezvaný host
Mohelnice – Lupiče zlákalo rozbité okno. Prozatím nezjištěný pachatel se někdy v době od 14. do 16. března vloudil na pozemek rodinného domu v Mohelnici. Zaujalo ho rozbité okno v předsíni domu, provizorně přelepené igelitem. To hravě překonal a z předsíně si odnesl zánovní motorovou pilu značky Fieldmann v hodnotě za 3 tisíce korun. K pile si vzal ještě kanystr s benzínem. Zuby si pravděpodobně brousil také na obytnou část domu, neboť poškodil zámek dveří vedoucích do interiéru.

Řidička nadýchala přes jedno promile
Mohelnice – Žena z Přerovska je obviněná ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V neděli 17. března vpodvečer policejní hlídka zastavila a kontrolovala 35letou řidičku osobního motorového vozidla. Policisté ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, a ta byla pozitivní s výsledkem 1,06 promile alkoholu v dechu. Ke svému ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že krátce před jízdou vypila dvě dvanáctistupňová piva a sklenici vína. Muži zákona jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. V rámci šumperského územního odboru evidují policisté od počátku letošního roku již 33 skutků kvalifikovaných jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V devíti případech vyšlo ovlivnění řidičů alkoholem nebo jinými omamnými či psychotropními látkami najevo v souvislosti s šetřením dopravní nehody.

Chvilka nepozornosti
Bratrušov – Za sjetím vozidla do příkopu stála chvilková nepozornost řidiče. V pondělí 18. března před sedmou hodinou ráno se řidič nákladního vozidla během jízdy ze Šumperka na Bratrušov natáhl po složce s dokumenty. Moment, kdy se plně nevěnoval řízení, stačil k tomu, aby sjel vpravo mimo silnici. Havárie se obešla bez zranění. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu. Škoda způsobená na vozidle byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Při havárii došlo také k poškození silničního příkopu. Přestupek motoristy vyřešili policisté uložením pokuty.


Násilí vůči babičce
Hanušovicko – Policisté vykázali ze společného obydlí muže, který se choval hrubě ke své babičce. V neděli 17. března vpodvečer požádala 83letá žena o pomoc sousedy. Seniorku měl slovně, ale také fyzicky napadnout její 33letý vnuk. Nejprve jí měl vulgárně nadávat a následně ji uchopit za oděv a cloumat s ní, až upadla. Psychicky rozrušená žena byla zdravotnickou záchrannou službou přepravena k vyšetření do nemocnice. Z provedeného šetření vyplynulo, že se nejednalo o ojedinělý incident obdobného charakteru, proto policisté využili svého zákonného oprávnění a agresivního vnuka ze společného obydlí vykázali.

Plně se nevěnoval řízení
Loštice – Řidič chvíli nedával pozor a havaroval. V neděli 17. března v sedm hodin ráno došlo v úseku mezi Lošticemi a Mohelnicí k dopravní nehodě. Řidič nákladního vozidla se v Horních Krčmách na moment podíval do zpětného zrcátka. Poté nestihl včas zareagovat na levotočivou zatáčku, kterou měl před sebou a úsekem projel rovně. Sjel ze silnice, poškodil směrový sloupek a jeho jízda skončila až nárazem do travnatého svahu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Škoda na nákladní soupravě byla předběžně odhadnuta na 130 tisíc korun, na směrovém sloupku na tisíc korun. Za uvedený přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu udělili policisté řidiči pokutu ve výši 500 korun.


Jel příliš rychle
Velké Losiny – Mladík nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval. V neděli 17. března o půl třetí odpoledne přijali policisté oznámení o havárii osobního vozu značky BMW, ke které došlo na silnici I/44 ve Velkých Losinách, na úrovni tamějšího zámku. Podle prvotního šetření 26letý řidič jedoucí ve směru od Rapotína nepřizpůsobil rychlosti jízdy dopravně technickému stavu komunikace a svým schopnostem. V levotočivé se dostal do smyku, přejel vpravo mimo silnici a narazil do oplocení přilehlého pozemku a do dvou reklamních cedulí. Při havárii se lehce zranil řidič a jeho spolujezdec. Oba byli na místě ošetřeni posádkou zdravotnické záchranné služby. Případné ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Na vozidle vznikla škoda za předběžně jeden a půl milionu korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 25.3.2019 14:51
Titulek: Jel příliš rychle - Velké Losiny
Autor: Marek
Tak ještě aby nejel rychle, když to byly závody luxusních aut ...
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.