ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 12. týden

25. března 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
  • Nehoda se obešla bez zranění
  • Podezření na pytláctví
  • Zajištění veřejného pořádku
  • Změnil hesla
  • Zmizela fotopast
  • Pátrání po pachatelích
  • Za volantem neměl co dělat

Nehoda se obešla bez zranění
Šumperk – V Šumperku došlo k dopravní nehodě. Ve čtvrtek 22. března jel 56letý řidič vozu Škoda Octavia po křižovatce ulice M. R. Štefánika s ulicí Jesenickou. Chtěl odbočit vlevo směrem na Rapotín. Při tomto manévru přehlédl vůz značky Peugeot jedoucí ve směru od železničního viaduktu. Nedal mu přednost v jízdě, tím pádem došlo ke střetu předních obrysů vozidel. Po srážce byl Peugeot odhozeno na sloup semaforu, který se vlivem nárazu lehce vyvrátil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky, kterým se řidiči dobrovolně podrobili, vyloučily jejich ovlivnění alkoholickými nápoji. Škoda na octavii byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na voze Peugeot na částku 150 tisíc korun a na poškozeném semaforu na 30 tisíc korun.


Podezření na pytláctví
Velké Losiny – Pytlák způsobil myslivcům škodu za 15 tisíc korun. Ve středu 21. března odpoledne bylo v lese v katastru obce Velké Losiny nalezeno torzo těla divokého prasete, tvořené pouze lebkou a kůží bez svaloviny a vnitřností. K nepovolenému lovu zvířete došlo pravděpodobně během února.

Zajištění veřejného pořádku
Šumperk – Policisté dohlíželi na klidný průběh hokejového zápasu. V úterý 20. března odpoledne a večer realizovali policisté územního odboru Šumperk v součinnosti se strážníky Městské policie Šumperk bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku při sportovním utkání 2. hokejové ligy mezi celky Draci Šumperk a SHK Hodonín. Utkání se zúčastnilo přibližně 750 diváků, z toho patnáct fanoušků hostujícího mužstva. Během opatření nedošlo k narušení veřejného pořádku. Vedle samotného hokejového utkání se policisté zaměřili také na dodržování pravidel silničního provozu. Zkontrolovali přes 170 vozidel a zjistili 23 přestupků. Všechny vyřešili uložením pokut v příkazním řízení.

Změnil hesla
Okres - Ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací je podezřelý dosud neustanovený pachatel. V době od 16. do 20. března si někdo neoprávněně opatřil přístupové údaje k instagramovému účtu 47leté ženy. Po překonání přístupového hesla změnil název profilu i samotné přístupové heslo. Následně si opatřil přístupové heslo k e-mailové schránce téže poškozené. Také v tomto případě provedl změnu hesla, a tím uživatelce zamezil v přístupu k uvedeným účtům.

Zmizela fotopast
Bratrušov – Neznámý pachatel způsobil škodu za šest tisíc korun. V době od 17. do 19. března někdo zavítal na volně přístupný pozemek v katastrálním územní obce Bratrušov. Odsud odcizil fotopast připevněnou na vzrostlém stromku.

Pátrání po pachatelích
Velké Losiny – Policisté žádají o pomoc při vyšetřování případu. Někdy v noci na pondělí 8. ledna se neznámý pachatel vloupal do prostor kanceláří tamější firmy. S sebou si odnesl elektroniku, příruční pokladnu, fotoaparáty, ale také elektrocentrálu. Majiteli firmy způsobil škodu za bezmála 65 tisíc korun. Ze zajištěných kamerových záznamů je patrné, že se na krádeži podíleli dva pachatelé. Jeden hlídkoval před objektem a druhý se vloupal dovnitř. Hlídkující muž byl oblečen do modrých kalhot a modré zimní bundy s kapucí. Na hlavě měl černého kulicha, na zádech nesl batoh modré barvy. Druhý z pachatelů měl na sobě černou zimní bundu a černé kalhoty, pravděpodobně tepláky, černé sportovní botasky, bílé ponožky a na hlavě černou kšiltovku značky Nike. Přes rameno měl černou příruční tašku s bílým nápisem Reebok. Oba pachatelé byli světlé pleti. Policie žádá veřejnost, aby jakoukoliv informaci o těchto osobách oznámila na oddělení Policie ČR, nebo na bezplatné lince 158.

Za volantem neměl co dělat
Šumperk – Muž řídil i přes soudní zákaz. V neděli 18. března před polednem kontrolovali policisté na ulici Jesenické v Šumperku 27letého řidiče vozu Mitsubishi Pajero. Lustrací zjistili, že mladík usedl za volant i přes to, že mu byl Městským úřadem Šumperk uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, jehož platnost ještě nevypršela.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.