ZPRÁVY

Z policejní linky - 12. týden

23. března 2014, 19:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 12. týden
 • Chystá se snad na jarní práce?
 • Tři sta stromů padlo
 • Nerespektoval návěstidlo
 • Řídil přes vyslovený zákaz
 • Odcizil naftu a olej
 • Vlečka zůstala bez kol
 • Vykradl kiosek, bral i sladkosti
 • Alkohol za volantem
 • Odcizil komponenty z lanovky
 • Vykradl pivnici
 • Opilá mladá řidička vrazila do plotu
 • Zloděj nafty nezůstal bez pozornosti
Chystá se snad na jarní práce?
Staré Město pod Sněžníkem
- Ze spáchání trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se v době z 20. na 21. března vloupal do jednoho z objektů ve Starém Městě na Šumpersku. Neodradilo ho ani to, že pozemek je oplocený. Z brány odstranil zámek, zatím přesně nezjištěným způsobem i několik desek na objektu a vnikl dovnitř. Z něj následně odcizil multifunkční zemědělský stroj zn. DAKR s pohonnou jednotkou s příslušenstvím – sekačkou, obracečem, rotavátorem, mulčovačem, vozíkem a návěsem a nepohrdl ani štípačem na dříví. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 165 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Tři sta stromů padlo
Mohelnice
- V pátek 21. března přijali mohelničtí policisté oznámení o krádeži dřeva, ke které došlo v přesně nezjištěné době, někdy od začátku ledna letošního roku kolem železniční trati v katastru obce Doubravice. Zatím neznámý pachatel pokácel kolem tří set stromů, kdy se jednalo převážně o olše. Část dřevní hmoty stačil odvézt, část zanechal na místě. Poškozenému honebnímu spolku způsobil škodu za 17 600 korun. Případ policie šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Nerespektoval návěstidlo
Šumperk
- Lokomotiva s vlakovou soupravou Regionova se střetla ve čtvrtek 20. března po patnácté hodině v prostoru nádraží v Šumperku. Jednašedesátiletý strojvedoucí nerespektoval návěstidlo, které mu zakazovalo další jízdu a vyjel s lokomotivou do prostoru vyhybky, kde se střetl pravým bokem se soupravou Regionova, která přijížděla od Bludova. V daný okamžik v osobní soupravě cestovalo 20 osob. Při střetu nebyl nikdo zraněn. Doprava na daném úseku nebyla omezena. Dechová zkouška u obou strojvedoucích byla negativní. Předběžná škoda na osobním vlaku činí 420 tisíc korun a na lokomotivě 50 tisíc korun. Jednašedesátiletý strojvedoucí je podezřelý z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti a hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let nebo zákaz činnosti.

Řídil přes vyslovený zákaz
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 57letý muž z Ostravy, který byl dne 20. března po jedenácté hodině kontrolován na ulici Bratrušovské v Šumperku jako řidič vozidla Škoda Octavia. Šetřením bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k podání vysvětlení.

Odcizil naftu a olej
Hoštejn
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 18. do 19. března po uražení visacího zámku na vstupní bráně vnikl do objektu pily v Hoštejně. Pachatel odcizil ze skladu pohonných hmot 600 litrů motorové nafty, 20 litrů oleje a čerpadlo s hadicí. Celkově způsobil škodu přes 23400 korun.

Vlečka zůstala bez kol
Kopřivná
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. do 19. března odcizil z traktorové vlečky, která byla odstavená na volně přístupném pozemku v Kopřivné, čtyři pneumatiky včetně disků a nábojů. Celkově tak způsobil škodu kolem 32 tisíc korun.

Vykradl kiosek, bral i sladkosti
Loučná nad Desnou
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 14. do 18. března po vypáčení plastového okna vnikl do kiosku v lyžařském areálu Kareš v obci Loučná nad Desnou. Z objektu odcizil LCD televizor, set-top box a různé cukrovinky. Celkově tak způsobil škodu přes 24100 korun.

Alkohol za volantem
Rapotín
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 43letý muž ze Sobotína, který byl 17. března před sedmou hodinou ranní kontrolován v obci Rapotín jako řidič vozidla Renault. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 12 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen, dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Muži byla zakázána další jízda a zadržen řidičský průkaz.

Odcizil komponenty z lanovky
Vernířovice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 15. do 17. března v katastru obce Vernířovice místní část Švagrov odcizil z lesní lanovky kladky a další komponenty. Majiteli způsobil na zařízení škodu kolem 12 tisíc korun.

Vykradl pivnici
Loštice
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. do 17. března po vypáčení dveří vnikl do pivnice U Rytíře v Lošticích. Z objektu odcizil pokladnu s finanční hotovostí přes 19900 korun, dále odcizil finanční hotovost 6800 v drobných mincích a notebook. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 40 tisíc korun.

Opilá mladá řidička vrazila do plotu
Vikýřovice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá 18letá žena z Loučné nad Desnou, která dne 15. března před pátou hodinou ranní v obci Vikýřovice nezvládla řízení vozidla Opel. Řidička s vozidlem přejela přes vyvýšený obrubník a narazila do oplocení u domu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Šetřením bylo zjištěno, že žena nevlastní řidičské oprávnění. Dále byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 79 promile alkoholu v dechu, druhou dechovou zkouškou byla ženě naměřena hodnota 1, 93 promile alkoholu v dechu. Žena byla zadržena a škoda byla vyčíslena na částku kolem 11 tisíc korun. Případ je stále v šetření.


Zloděj nafty nezůstal bez pozornosti
Zábřeh
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 16. března po třetí hodině ranní na ulici Postřelmovské v Zábřehu vnikl do nádrže zaparkovaného nákladního vozidla. Následně odčerpal 40 litrů motorové nafty do dvou kanystrů, které nechal na místě, když byl vyrušen 57letým mužem, který vše oznámil na policii. Pachatel poškodil víčko nádrže i u druhého zaparkovaného vozidla. Celkově způsobil škodu přes 3400 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).