ZPRÁVY

Z policejní linky – 11. týden

11. března 2013, 14:02, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 11. týden
 • „Nepřestává pronásledovat manželku
 • Vydíral kvůli dvěma stovkám
 • Bezpečnostní akce odhalila přestupky
 • Ukradl hlavu jelena
 • Přišel o tablet
 • Strážníci zachránili kachnu
 • Nepřestává pronásledovat manželku

  Šumperk
  – Pronásledování a vyhrožování se soustavně dopouští čtyřicetiletý muž ze Šumperka, který od ledna stíhá svou manželku, s níž se rozvádí. Žena se během ledna odstěhovala ze společné domácnosti. Její muž ji však vyhledává, nadává jí a vyhrožuje fyzickými útoky nejen jí, ale i jejím blízkým. Doposud jí poslal čtyři stovky textových zpráv a volá jí až třicetkrát denně. Násilníkovi hrozí za trestný čin nebezpečné vyhrožování jeden rok odnětí svobody.


  Vydíral kvůli dvěma stovkám

  Šumpersko, Jesenicko
  – Vydírání se dopouštěl devatenáctiletý muž ze Šumperka, který nejméně dvakrát v průběhu minulého týdne nutil dvaadvacetiletého muže z Jesenicka, aby mu dal peníze. Vyhrožoval, že ho zmlátí a zabije, pokud neposlechne. Údajně chtěl získat dvě stě korun. Když je nedostal, okradl svou oběť a kromě peněženky s osobními doklady a platební kartou mu sebral také mobil. Postiženému pak nabídl výměnu těchto věcí za požadované dvě stovky. Mladík se tak dopustil hned dvou trestných činů. Je podezřelý z vydírání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí až čtyřletý pobyt za mřířemi.


  Bezpečnostní akce odhalila přestupky

  Zábřeh – Celkem deset přestupků zjistili zábřežští policisté během kontroly sedmdesáti dvou vozidel v rámci bezpečnostního opatření, zaměřeného na předcházení dopravní nehodovosti a dodržování pravidel bezpečnosti. Akce proběhla v pátek od tří do sedmi hodin odpoledne přímo v Zábřeze. Policisté udělili devětkrát blokovou pokutu ve výši 2900 korun a jeden přestupek předali do správního řízení. V sedmi případech odhalili neodpovídající technický stav vozidla, ve dvou neměli cestující zapnuté bezpečnostní pásy a jeden řidič nepředložil řidičák.


  Ukradl hlavu jelena


  Velké Vrbno – Trofej jelena dvanácteráka se zalíbila neznámému pachateli, který se pro ni vloupal na krytý balkon rekreační chaty ve Velkém Vrbně a sundal ji z čelní stěny. Policie ho hledá pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Majitel vyčíslil škodu na osmnáct tisíc korun.


  Přišel o tablet

  Branná – Okamžik nepozornosti stál osmadvacetiletého muže z Uherského Hradiště jeho tablet. Zapomněl ho totiž v ranních hodinách na stole v restauraci Kovárna v Branné. Když se pro něj později vrátil, už ho nenašel. Vznikla mu tak škoda za necelých osm tisíc korun. Pachateli hrozí za trestný čin zatajení věci roční vězení.


  Strážníci zachránili kachnu

  Šumperk – Zraněnou kachnu nahlásil šumperské městské policii v sobotu všímavý občan. Pták se nacházel v potoce Temenec u náměstí Republiky. Strážníci kachnu chytili a odvezli ji k ošetření na veterinární ambulanci. Poté ji vypustili na jednom z rybníků na Třemešku.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.