ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 10. týden

13. března 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • Požár chatky v Raškově
 • Okradl mladou ženu
 • Dopravně bezpečnostní opatření
 • Dopravní nehoda v Postřelmově
 • Tři stromy ukradl, dva nařezal
 • Nádobí z broušeného skla zmizelo
 • Řidiči jezdili příliš rychle
 • Sedl za volant pod vlivem, navíc se zákazem řízení
 • Skončil v příkopu
 • Z náklaďáku odmontoval světla
 • Ze sklepní kóje ukradl kolo

Požár chatky v Raškově
Raškov - K večernímu požáru dřevěného objektu vyjížděly dne 12. března jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na Šumpersku. Linka tísňové pomoci převzala informaci o požáru v obci Raškov krátce před osmou hodinou veřerní s upřesněním zahoření celého objektu o velikosti zhruba 3x5 metrů. Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotku požární stanice Šumperk a to osádky dvou cisternových vozidel na následného posílení dobrovolnými hasiči Hanušovice,  Ruda nad Moravou a Bohdíkov.
Jednotkám se zhruba patnácti minutách podařilo požár lokalizovat, v následujícím čase provedli rozebírání totálně vyhořelé chatky. Také pokračovali v dohledávání a dohašování menších skrytých ohnisek. Na místo byl přivolán psovod Policie ČR pro potřeby následného došetřování příčiny vzniku požáru. Hasičům se požár podařilo celkově likvidovat chvíli před půl desátou večerní. Celá událost se obešla bez zranění. Příčina vzniku požáru je aktuálně včetně stanovení výše škody v šetření.

Okradl mladou ženu
Šumperk - V sobotu kolem 4 hodiny ranní byla okradena neznámým pachatelem dvaadvacetiletá žena v baru na ulici Gen. Svobody v Šumperku. Zloděj využil její nepozornosti a z volně odložené kabelky mladé ženě odcizil černou peněženku s osobními doklady, platební kartou a penězi. Škoda byla vyčíslena na 250 korun.

Dopravně bezpečnostní opatření 
Zábřeh - V pátek 11. března během odpoledne proběhlo bezpečnostní opatření se zaměřením na předcházení nepříznivému vývoji na úseku dopravní nehodovosti a nekázni v silničním provozu řidičů motorových vozidel. Policisté z obvodního oddělení Zábřeh zkontrolovali celkem 68 vozidel a jejich řidičů. Zjistili 28 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za které uložili na místě blokové pokuty. 9 řidičů mělo vozidlo ve špatném technickém stavu, 8 nerespektovalo dopravní značení, 7 řidičů nebylo řádně připoutaných, jeden řidič neměl u sebe doklady a jeden pak neměl řádné osvětlení vozidla. Za chybějící předepsané osvětlení dostali pokutu také dva cyklisté. 

Dopravní nehoda v Postřelmově
Postřelmov - Dne 11. března dopoledne došlo v Postřelmově k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a spěšným vlakem. Dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozidla byl s dosud nespecifikovaným zraněním převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Cestující z vlaku neutrpěli žádná zranění. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou stále v šetření. 

Tři stromy ukradl, dva nařezal
Kolšov - V době od 9. do 10. března skácel neznámý pachatel v lesním porostu v katastru obce Kolšov tři smrky a jeden modřín. Dřevní hmotu z těchto stromů pachatel odcizil. Další dva vzrostlé stromy, smrk a borovici, ve spodní části pouze nařezal. Z bezpečnostních důvodů musely být tyto stromy skáceny, protože hrozilo, že se vyvrátí. Dle poškozené společnosti způsobená škoda přesáhne 5 tisíc korun. Skutečná výše způsobené škody bude vyčíslena dodatečně. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Nádobí z broušeného skla zmizelo
Hanušovice - Krádež broušeného skla od středy 9. března prověřují hanušovičtí policisté. Dle majitele mělo ke krádeži dojít v době od 5. do 7. března. Neznámý pachatel nezjištěným způsobem, bez použití zjevného násilí, překonal bezpečnostní zámek vstupních dveří do domu na ulici Sportovní v Hanušovicích. V chodbě domu z prosklené skříně odcizil sadu nádobí z broušeného skla. Majitel škodu odhadl na 20 tisíc korun.

Řidiči jezdili příliš rychle
Klášterec, Olšany - 7. března se policisté dopravního inspektorátu zaměřili na dodržování obecně platných podmínek souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Akce se uskutečnila na silnici I. třídy č. 11 v obcích Klášterec a Olšany. Policisté zkontrolovali celkem 56 vozidel a zjistili 32 přestupků, za které byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 16 tisíc korun.
Nejčastějším přestupkem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to ve 27 případech. Tři vozidla byla v nevyhovujícím technickém stavu a dva řidiči nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem.

Sedl za volant pod vlivem, navíc se zákazem řízení
Libina - V neděli 6. března o půl druhé odpoledne v Libině zastavila a kontrolovala policejní hlídka 24letého řidiče s osobním vozidlem Nissan. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,04 promile. Opakovanými dechovými zkouškami byly naměřeny hodnoty 1,30; 0,96 a 0,83 promile alkoholu v dechu. Na výzvu policistů se mladý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Při kontrole navíc policisté zjistili, že mladík má až do září roku 2018 soudem uložený zákaz řízení motorových vozidel. Řidič byl zadržen a umístěn v policejní cele. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dle trestního zákoníku lze za tyto trestné činy uložit mimo jiné trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Skončil v příkopu
Bludov - Krátce po druhé hodině v noci na neděli 6. března havaroval 36letý muž ze Zábřeha na tzv. Bludovském kopci. Muž jel s osobním motorovým vozidlem značky Škoda ve směru od Bludova na Šumperk. Ve stoupání při projíždění táhlé levotočivé zatáčky v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal smyk, který nezvládl, přičemž vyjel vlevo mimo silnici do příkopu. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem, a to 1,19 promile. Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 1,15 promile alkoholu v dechu. K požití alkoholických nápojů před jízdou se řidič doznal. Na výzvu policistů se podrobil odběru krve. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na vozidle vznikla škoda v předběžné výši asi 30 tisíc korun. Správci komunikace vznikla škoda na krajnici a plastovém patníku ve výši asi 5 tisíc korun. Při vyšetřování nehody navíc policisté zjistili, že muž má rozhodnutím správního orgánu do července letošního roku vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.


Z náklaďáku odmontoval světla
Zábřeh - V době od 4. do 7. března odcizil neznámý pachatel z nákladního vozidla zaparkovaného na odstavné ploše u čerpací stanice na ulici Olomoucké v Zábřehu dvě sdružená koncová světla. Poškozená firma škodu předběžně vyčíslila na 25 tisíc korun.

Ze sklepní kóje ukradl kolo
Mohelnice - V době od 18. února do 9. března se vloupal neznámý pachatel do sklepní kóje v panelovém domě na ulici Stanislavově v Mohelnici. Z kóje odcizil jízdní kolo v hodnotě 15 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).