ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 1. týden

10. ledna 2016, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Velmi drahá toaleta
 • Požár plastového kontejneru
 • Dvacet řidičů zaplatilo pokutu, jednoho čeká soud
 • Auto není trezor
 • Odcizil notebooky
 • Zapomněla kartu v bankomatu
 • Na několik hodin zablokoval silnici
 • Bourali na čtyřkolce
 • Jel rychle, narazil do stromu
 • Ukradl auto
 • Vloupal se do restaurace

Velmi drahá toaleta
Mohelnice – Dvacetiletá žena z Moravského Berouna byla v sobotu 9. ledna nad ránem v hospodě U Pivních znalců okradena. Ve chvíli, kdy si odskočila na toaletu, jí neznámý lapka odcizil peněženku s osobními doklady a penězi. Mladá žena tak přišla celkem o věci za 7 300 korun. Zloději hrozí za tuto krádež dva roky za mřížemi.

Požár plastového kontejneru

Mohelnice - V pátek 8. ledna odpoledne policie přijala oznámení o zahoření plastového kontejneru na ulici Olomoucká v Mohelnici. Ohněm byla poškozena i střecha přilehlého přístřešku. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičské záchranné služby, který jako příčinu požáru určil cizí zavinění. Policisté se okolnostmi vzniku požáru zabývají. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Škoda se vyšplhala na 10 tisíc korun. V případě dopadení pachatele a jeho odsouzení mu může být udělen trest odnětí svobody až na jeden rok.

Dvacet řidičů zaplatilo pokutu, jednoho čeká soud

Zábřeh - Ve čtvrtek 7. ledna dopoledne se zábřežští policisté zaměřili na bezpečnost silničního provozu. Během akce zkontrolovali celkem 42 vozidel a zjistili 20 přestupků v dopravě. Nejčastějším prohřeškem, a to v deseti případech, bylo porušení povinnosti být za jízdy připoután bezpečnostním pásem, v devíti případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a jeden řidič za jízdy telefonoval. Při kontrole jednoho z vozidel zjistili, že 24letý mladík za volantem není držitelem žádného řidičského oprávnění a že má navíc rozhodnutím správního orgánu do května roku 2016 uložen zákaz řízení motorových vozidel. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za tento trestný čin lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Auto není trezor
Rejhotice - Ve čtvrtek 7. ledna krátce před polednem se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Škoda Yetti, které nechal majitel na čtvrt hodiny bez dozoru na odstavné ploše pod lyžařským areálem v Loučné nad Desnou, části Rejhotice. Pachatel na vozidle rozbil okno v pravých předních dveřích a okno na dveřích do zavazadlového prostoru. Ze zavazadlového prostoru odcizil batoh, ve kterém byly uložené lovecké potřeby (dýky, popruhy, monokulár pro noční vidění a myslivecká pláštěnka). Z vnitřního prostoru vozidla pachatel odcizil příruční tašku s hotovostí, osobními doklady a platebními kartami, kterou našel pod sedadlem řidiče. Majitel škodu předběžně vyčíslil na bezmála 44 tisíc korun.

Odcizil notebooky
Bludov - Ve čtvrtek 7. ledna po poledni se vloupal neznámý pachatel do osobního motorového vozidla Škoda Octavia zaparkovaného u restaurace Habermannova vila v Bludově. Po rozbití okna z vnitřních prostor vozidla odcizil dva notebooky a externí disk. Škoda byla předběžně vyčíslena na 37 tisíc korun.

Zapomněla kartu v bankomatu
Mohelnice - Ve čtvrtek 7. ledna v Mohelnici využil neznámý pachatel toho, že majitelka zapomněla svoji platební kartu zastrčenou v bankomatu. S pomocí karty z jejího účtu vybral 5 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto trestné činy lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Na několik hodin zablokoval silnici

Mohelnice - V pondělí 4. ledna krátce po šestnácté hodině došlo v Mohelnici k havárii tahače s návěsem, který řídil 36letý muž z Třebíčska. Řidič jel s kamionem ve směru od Olomouce. Na nájezdu na ulici Třebovskou přibrzdil a dostal smyk, který nezvládl. Nákladní souprava se vzpříčila a celou silnici zablokovala. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na nákladní soupravě byla předběžně odhadnuta na 120 tisíc korun, z toho 100 tisíc na tahači a 20 tisíc korun na návěsu. Při havárii bylo poškozeno také dopravní značení. Městu Mohelnice tímto vznikla škoda ve výši asi 5 tisíc korun. Za přestupek byla řidiči uložena bloková pokuta ve výši tisíc korun. Po dobu vyšetřování dopravní nehody a odklízení následků policejní hlídky usměrňovaly provoz a dopravu odkláněly.


Bourali na čtyřkolce
Mírov - V sobotu 2. ledna kolem osmnácté hodiny došlo na místní komunikaci v obci Mírov k havárii čtyřkolky. Řidič, 20letý mladík, jel se spolujezdkyní na čtyřkolce z prudkého kopce. Při projíždění mírné a táhlé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti dostal smyk, který nezvládl. Vyjel mimo vozovku do betonového žlabu na odvod vody, kde se čtyřkolka převrátila. Při havárii utrpěla spolujezdkyně lehké zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Na čtyřkolce vznikla hmotná škoda ve výši asi 5 tisíc korun.


Jel rychle, narazil do stromu
Branná - V sobotu 2. ledna krátce po jedenácté hodině došlo na silnici mezi obcemi Branná a Nové Losiny k havárii osobního motorového vozidla značky Nissan X-Trail, které řídil 31letý muž z Brna. Řidič jel s vozidlem ve směru od Branné na Nové Losiny. Při projíždění mírné a táhlé levotočivé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na namrzlé, kluzké a částečně zasněžené vozovce smyk, který nezvládl. Vyjel mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. Strom se nárazem přelomil, vozidlo se přetočilo přes střechu a dopadlo na kola zpět na vozovku. Řidič i jeho tři spolujezdci z nehody vyvázli bez zranění. U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun a poškozením stromu vznikla správci komunikace škoda asi 5 tisíc korun. Nehodu policisté na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši tisíc korun.


Ukradl auto
Šumperk - V době od 30. prosince do 2. ledna odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo značky VW Passat, které bylo odstavené na ulici Bohdíkovské v Šumperku. Majitel škodu předběžně vyčíslil na 15 tisíc korun.

Vloupal se do restaurace
Šumperk - V době od 30. prosince do 1. ledna se vloupal neznámý pachatel do pohostinského zařízení na ulici Gen. Svobody v Šumperku. V objektu poškodil kávovar a zatím přesně nezjištěné množství sklenic, hrnků a talířů. Zda také pachatel nějaké věci odcizil, bude zřejmé až po inventuře. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.