ZPRÁVY

Z policejní linky - 1. týden

4. ledna 2014, 19:03, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
  • Chtěl skočit pod vlak
  • Ničil auto, skončil v cele
  • Petarda explodovala pod vozidlem
  • Nepoučitelný recidivista

Chtěl skočit pod vlak

Moravičany - V neděli 5. ledna kolem sedmnácté hodiny oznámila 29letá žena z Mohelnicka, že má obavu o svého manžela, který před sedmnáctou hodinou odešel z bydliště s lahví slivovice, kdy uvedl, že jde skočit pod vlak. Policisté muže objevili u Moravičan, kde byl zajištěn. Vzhledem k tomu, že odmítl spolupracovat, museli policisté použít donucovací prostředky. Pak muže odvezli na obvodní oddělení. Při zákroku nebyl nikdo zraněn. U zajištěného byl proveden test na drogy a dechová zkouška na alkohol, vše negativní. Přivolaný lékař muže prohlédl a posléze byl propuštěn do domácího léčení.


Ničil auto, skončil v cele

Šumperk - Z trestného činu poškození cizí věci je podezřelý 19letý muž ze Šumperka, který v sobotu 4. ledna před jednou hodinou ranní na parkovišti v ulici Čajkovského v Šumperku poškodil zaparkované vozidlo Škoda Octavia. Muž ukopl na vozidle pravé zpětné zrcátko, poškodil přední sklo, pravé přední dveře, blatník a sloupek předních dveří. Způsobil tak škodu kolem 20 tisíc korun. Majitel auta vše viděl z okna a na místo přivolal policii. Mladík byl zadržen a umístěn do policejní cely. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Petarda explodovala pod vozidlem

Zábřeh - Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který mezi Silvestrem a Novým rokem vhodil na pozemek rodinného domu na ulici Příční v Zábřehu petardu, která explodovala pod zaparkovaným vozidlem Škoda Yetti. Vlivem detonace byla poškozena zadní část vozidla. Celkově tak majiteli vznikla škoda kolem 60 tisíc korun.
 

Nepoučitelný recidivista

Zábřeh - Z trestného činu krádeže je podezřelý 31letý muž ze Šumperka, který dne 2. ledna po šestnácté hodině v prodejně Albert v Zábřehu prošel pokladní zónou se šesti baleními kávy bez placení. Za pokladnami byl zkontrolován pracovníkem prodejny, který přivolal policii. Šetřením bylo zjištěno, že muž se jednání dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech řešen za obdobnou trestnou činnost, kdy mu byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody ve výši dvou let, který do současné doby nevykonal.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).