KULTURA

Výstavu o Janu Zajícovi otevřou sourozenci Jaroslav a Marta

24. února 2014, 21:00, Ondřej Polák
Šumperk - Od loňského září pracovalo osmnáct studentů a studentek semináře Moderních dějin na šumperském gymnáziu na projektu putovní výstavy pro školy o Janu Zajícovi, od jehož tragické smrti uplyne 25. února přesně 45 let. Po několika měsících příprav a původní badatelské činnosti studenti expozici dokončili.

Slavnostní vernisáže se uskuteční hned dvě. „Premiéra naší výstavy proběhla na opravdu exkluzivním místě, v honosných prostorách Galerie Karolina Univerzity Karlovy v Praze! Stalo se tak tento týden v pondělí v rámci výstavního projektu Studenti proti totalitě,“ sdělil naší redakci koordinátor projektu Tomáš Hlavsa.

Vernisáž na šumperské domácí půdě plánují studenti na tento čtvrtek 27. února. Expozici otevřou ve 14 hodin v Galerii mladých Vlastivědného muzea v Šumperku sami autoři a řada pozvaných hostů. „Mezi nimi čestné místo zaujmou sourozenci Jana Zajíce Jaroslav a Marta. Výstava pak bude přístupná široké veřejnosti do 23. března,“ upřesnil Hlavsa.

Program doprovázející šumperskou vernisáž ovšem začne již ve čvrtek dopoledne. Na gymnáziu se uskuteční studentská tematická minikonference, kde vystoupí historik Petr Blažek, bude zde promítnut film o Janu Zajíci a studenti se zúčastní workshopů zaměřených na práci s primárními dokumenty vztahujícími se k tématu expozice.

Na samotné výstavě v Galerii mladých najdou diváci vitríny s originálními předměty a dokumenty, které se k osudu Jana Zajíce vztahují. Stejně tak zde návštěvník nalezne pamětní desku s bustou Jana od sochaře Olbrama Zoubka, která je jindy umístěna na fasádě „průmyslovky“.

Studenti gymnázia ve spolupráci s kolegy z průmyslové školy vytvořili k tématu výstavy také speciální web. „Na něj se návštěvník výstavy dostane přes QR kód vytištěném na jednom z panelů expozice či přímo zadáním příslušné adresy v prohlížeči. Web obsahuje rozšířenou edici materiálů, těch, co se nevešly na výstavní panely, aktuální informace o místech putování výstavy, různé novinky a dokonce i audio verzi všech použitých textů namluvenou studenty,“ doplnil Tomáš Hlavsa ze šumperského gymnázia.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.2.2014 22:36
Titulek: Psychické potíže
Autor: Anonym
197
169
Jan Zajíc se léčil na šumperské psychiatrii, již před 21. srpnem 1968 (sovětská okupace), to vám mohou potvrdit jeho bývalí pedagogové z průmyslovky. Těsně před upálením se s ním rozešla přítelkyně. Myslíte, že je správné glorifikovat nemocného a nešťastného člověka?
Reagovat
Datum: 24.2.2014 23:10
Titulek: Re: Psychické potíže
Autor: Tomáš Hlavsa
132
149
Milý Anonyme. Není pravda ani jedno vaše tvrzení (kromě jednoho slova v závěru). Netrpěl žádným duševním onemocněním, nebyl z tohoto důvodu nikde léčen a není rovněž pravda, že se s ním těsně před činem rozešla přítelkyně. Nešťastný skutečně byl, ale jedině z okupace Československa a z rychlého smíření se společnosti s tímto násilným koncem období, které předtím lidem přineslo mnoho nadějí a optimismu.
Moje informace vychází ze studia primárních pramenů, dobových dokumentů, vyšetřovacího spisu v Archivu bezpečnostních složek, oficiálních výslechů vedených bezpečnostními složkami, vzpomínek pamětníků a členů jeho rodiny.
Jeho fatální, zneklidňující, hrdinný a neskonale tragický čin si zaslouží uznání zcela po právu. Ten hoch byl neskutečně statečný. Přijďte se podívat na výstavu a pochopíte.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 20:39
Titulek: Milý pane Hlavso,
Autor: Anonym
148
192
Jan Zajíc navštívil o víkendu před svým hrozným činem kamarádku Evu Valo - Vavrečkovou a řekl jí, že se rozešel se svou dívkou, Eva vypovídala i na Veřejné bezpečnosti do protokolu. Nechápu, co tu poučujete, fracku.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 21:59
Titulek: Milý pane Anonyme,
Autor: Tomáš Hlavsa
130
173
všiml jste si, že jste začal diskutujícího urážet nebo je to pod vaši rozlišovací schopnost? Mnohé to svědčí o vašich morálních kvalitách i argumentační nouzi, milý pane (nebo snad paní?). Stejně tak se stále důsledně, pečlivě, až téměř hrdinně skrýváte za anonymitou, vy budete asi velmi statečný člověk. Takový hrdina dnešní doby! Hodně nadáváte na poměry po hospodách? Jen byste svým jedem neměl tolik otravovat své spoluobčany, ale to je samozřejmě jen můj skromný názor. Ano, ode mne, prostého fracka! :) Svým způsobem jsou ale anonymové i pouční.
K věci: Eva skutečně uvedla do protokolu výše uvedenou skutečnost. Byla jediná z mnoha vyslýchaných, kdo takovou informaci podal. Jan měl známost se slečnou Helenou ze zdravky, kterážto trvala několik týdnů. Ke konci se už téměř nevídali, Jan žil politickým a společenským děním a vztah tak vyšuměl do ztracena. Sama Helena ve svém zaprotokolovaném výslechu uvádí a zdůrazňuje, že konec jejich vztahu nemohl mít žádný vliv na Janův čin, ani žádný rozchod ve zlém se nekonal. Jan učinil svůj čin ze zcela jiných zásadních pohnutek a rovněž Helena do protokolu vypovídala, že tak jak Jana poznala, motivem jeho činu byly poměry v naší zemi. Připomínám, že Jan promýšlel svůj čin prokazatelně (= doložitelně) od své účasti na hladovce na podporu požadavků Jana Palacha, která se konala ve dnech před Palachovým pohřbem. Připravoval se dlouhodobě, systematicky, racionálně. To vás musí děsit, viďte?
Ani závěry vyšetřovatelů nikde neuvádějí jako motiv Janova činu vztahové problémy - a těm by se takové vysvětlení velmi a náramně hodilo do krámu.
Jan byl zcela normální, psychicky i fyzicky zdravý mladý muž.

Je potřeba věci vnímat v kontextu a neulpět na jedné dílčí informaci, která se vám právě hodí do krámu. A mít dostatek informací. Ty nemáte. Ale právě proto jsou tu například výstavy jako je ta naše. Není to krásné a užitečné, když studenti dělají původní badatelskou práci k moderním dějinám? Jak je vidět, je to dokonce velmi potřeba.
Přeji hezký večer a co nejméně jedu, nadávek a izolovaných informací. Nikdy na to není pozdě.
Reagovat
Datum: 24.2.2014 23:19
Titulek: Oběti dnešního kleptokratického režimu
Autor: Anonym
145
113
Obětem dnešního kleptokratického režimu koordinátor projektu Tomáš Hlavsa pravděpodobně žádnou expozici nepřipraví.

19letý Zdeněk Adamec z Humpolce, student strojní průmyslovky, se 6. března 2003 upálil v Praze na Václavském náměstí na terase Národního muzea, jeho hořící tělo dopadlo k památníku Jana Palacha. V dopise na rozloučenou, který nadepsal Akce Pochodeň 2003, se stavěl proti současnému politickému uspořádání. Všímal si ekologických témat a chtěl prosadit "totální demokracii".

Prezident republiky Václav Klaus (ODS) složil následujícího dne 7. března 2003 prezidentský slib...

Zdeňka Adamce následoval v dubnu 2003 plzeňský vysokoškolák Roman Mášl, který se upálil na Karlovarské třídě v Plzni, zemřel na místě. Důvod sebevraždy popsal v dopise na rozloučenou, byla jím nespokojenost se stavem společnosti.

Celý rok 2003 provázela vlna dalších "živých pochodní".

Václav Klaus se zmohl jen na kvákání v otevřeném dopise: "Jde o osobní problémy, o nespokojenost se světem, o snahu demonstrativně vyjádřit svůj postoj a možná také o mladickou revoltu."

Z funkce prezidenta ČR neodstoupil a v roce 2013 korunoval své vládnutí novoroční amnestií tunelářů.

Více o událostech jara 2003:
http://www.novinky.cz/domaci/5210-klaus-vyzval-mlade-lidi-aby-se-neupalovali.html
Reagovat
Datum: 25.2.2014 00:13
Titulek: Nelíbí se mi to
Autor: anonym
214
199
Vůbec se mi nelíbí dávat za příklad mladým tento čin a označovat jej za statečný a hrdinský.Statečný a hrdinský znamená bojovat a ne se upálit.Pak se nedivte jeho následování.Byl zakomplexovaný a takhle to dopadlo,potřeboval pomoc,ta nepřišla....
Reagovat
Datum: 25.2.2014 11:43
Titulek: Re: Nelíbí se mi to
Autor: anonym
149
124
A pokud to takto budeme mladým připomínat,hlavně vyzdvihovat statečnost,tak až vám dítě provede něco takového,budete taky tleskat? Žádný lidský život nestojí za špinavou politiku,to mladým řekněte.Čím více jde o mladého,inteligentního a hloubavého člověka-studenta,tím větší průšvih.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 19:39
Titulek: Re: Nelíbí se mi to
Autor: petr x
138
125
Pokud byste viděl Hořící keř, poznal byste,že argumentujete přesně jako STBáci ve filmu. Myslím, že nešlo ani tak o Palacha či Zajíce, ale o to, co dokázala tehdejší moc a následná normalizace udělat s lidmi s Vašim postojem k životu...to byl průšvih největší a JP to cítil. A jak Vás tak čtu, tak se to soudruhům povedlo a někteří to mají v palici dodneška.
Reagovat
Datum: 27.2.2014 00:42
Titulek: Re: Nelíbí se mi to
Autor: anonym
108
135
Takže člověk obhajující život proti sebevraždě je smýšlením estébák? Na palici jste asi Vy a neumíte správně interpretovat text,takže znovu: bojovat všemi možnýmo prostředky,ale ne se upálit.O životě zřejmě jako mladý víte kulové.Vězni z kncentračních táborů se v nelidských podmínkách snažili přežít,pomoci zachránit život svého spoluvězně,a až přijeli,tvrdili přesně to,co jsem napsala já.Když jste takový frajer,tak se upalte,třeba za svinstva na Ukrajině,demonstrujte tak naprostou nespokojenost s hrůzami,které se tam děly.No?
Reagovat
Datum: 27.2.2014 06:25
Titulek: Re: Nelíbí se mi to
Autor: petr x
173
126
Píšu o filmu, který jsem viděl, o tom, co v něm zaznělo a o době, kterou si pamatuji. Tak nestavějte své argumenty na domněnkách a (mizerných) kombinacích.
Reagovat
Datum: 27.2.2014 18:11
Titulek: Re: Nelíbí se mi to
Autor: anonym
162
126
Stavím na přímém vypravování nejbližších svědků a celé mé rodiny,vy chytrej,to byli stateční lidé,tak stateční,že netroubili do světa, jací byli frajeři,řekli to jen nejbližším,a to po neustálých prosbách, protože to považovali za samozřejmost..Nestáli o publicitu,výhody,slávu.Byli rádi,že je po všem.Víte velké kulové.Jo a nestraníci,upozorňuji.Film si strčte někam,o ten tady nejde.
Reagovat
Datum: 28.2.2014 06:09
Titulek: Re: Nelíbí se mi to
Autor: petr x
119
226
...tak jste konečně vysvětlil, že, žvaníte o filmu, který jste neviděl a místo toho tady melete takové hovadiny o něčem, co jste nezažil a co vám jedna statečná a netroubící uprosená paní povídala...to sis strčte někam, mě tady šlo o film.
Reagovat
Datum: 28.2.2014 07:39
Titulek: Neviděl? Spíš neviděla, ne? To neumíte
Autor: Smyl Flek z Nohavic
133
119
Když si prostudujete pečlivě toto vlákno zjistíte, že o filmu tu žvaníte jedině vy. Paní anonym tu vyjadřovala svůj názor a to vy jste se jí do toho vložil s filmem. Ona nikdy o žádném filmu nemluvila, tak si laskavě nechte ta svá nesmyslná obvinění že tu někdo žvaní o filmu, který neviděl.
Nemůžete se přece přidat do nějaké debaty, marně se ji pokusit přetáhnout jinam a když se vám to nepovede, tak ještě ostatním vynadat, že nežvaní o tom, o co šlo zrovna vám. To vy se pane strčte někam.
Reagovat
Datum: 28.2.2014 09:49
Titulek: Re: Neviděl? Spíš neviděla, ne? To
Autor: Tomáš 2
146
168
...a Vy jste udělal to samé, co jiným vytýkáte-vlezl jste do diskuze se snahou moralizovat a dělat rozhodčího. Moc se Vám to nepovedlo, co si budeme povídat. Nerozumím tomu, co je těžké pochopit, že někdo napíše argument a druhý mu oponuje a opírá se o podobnou argumentaci, jaká byla použita v tolik diskutovaném a úspěšném filmu. Možná by se Vám líbila diskuze s předem danými mantinely, např. pouze přesně k textu, pouze osobní zkušenosti, zákaz odvolávánií se na zkusešonsti jiných apod. To bude jistě velmi oblíbený typ diskuze.
Reagovat
Datum: 28.2.2014 12:59
Titulek: Re: Neviděl? Spíš neviděla, ne? To
Autor: Smyl Flek z Nohavic
142
166
Jojo. A Vám by se možná líbilo brát lidem sůl a holit jim hlavy, ale podsouvat Vám to nebudu. Tak laskavě ani Vy nepodsouvejte mně ty své nesmysly. Zkuste si to vše znovu přečíst, pořádně se zamyslet a třeba Vám dojde jak jste mimo. Ale kdyby to moc bolelo, tak toho radši nechte, ať si neublížíte.
Reagovat
Datum: 28.2.2014 13:58
Titulek: Re: Neviděl? Spíš neviděla, ne?
Autor: Tomáš 2
154
119
Nic Vám nepodsouvám. Četl jsem to několikrát a protože jsem nenašel souvislost, tak jsem vstoupil do diskuze. Nevím, co by mě mělo bolet nebo čím bych si měl ublížit. Váš extrémně útočný a afektovaný styl invektiv je trapný. Proto zkuste urážet na diskuzi někoho jiného. Děkuji, s pozdravem Tomáš 2.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 07:57
Titulek: Divná doba
Autor: kinderman
154
134
Žijeme v nějaké divné době. Sotva výroční filmové ceny po právu sesbíral Hořící keř, hned se objevila spousta nenávistných komentářů (podle jejich obsahu od lidí, kteří film vůbec neviděli) o tom, že jde o lživé, tendenční, propagandistické dílo posluhující současnému režimu. Sotva se objeví zpráva o výstavě připomínající čin Jana Zajíce (chvályhodně připravená mladými lidmi), hned někdo vystartuje a začne památku tohoto člověka poněkud zcestně švihat osobou (přinejmenším kontroverzního) bývalého politika V.Klause. Nebudu se pouštět do diskuse, kam to u nás za posledních 20 let dopracovaly takzvané pravicové vlády (nebo když jsme u toho i vláda M.Zemana), rád bych jen pochválil aktivitu, která vede studenty k zájmu o moderní dějiny.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 08:48
Titulek: Re: Divná doba
Autor: aNONYM
160
125
Píšete, že Hořící keř získal všech 11 cen po právu. V tom případě předpokládám, že nebudete jako ti, kterým to vyčítáte a všechny soupeře Hořícího keře ze všech nominací jste viděl a že jste odborník na kameru, střih, zvuk, hudbu, scénografii, kostýmy, masky... Klobouk dolů.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 10:25
Titulek: Re: Divná doba
Autor: kinderman
169
124
Klasický příklad tuzemského diskutéra- nejprve odvede téma jinam, podsune to, co jsem nenapsal, pak to zpochybní a nakonec ironicky napadne erudovanost. Takže popořadě: nikde jsem nenapsal, že všech 11 cen, to je Vaše spekulace. Ale v těch hlavních kategoriích, o kterých by měla být řeč, tedy film, režie, scénář, brali tvůrci Keře ceny právem (stejně jako herci ve filmu Jako nikdy). A to, co kritikům Hořícího keře vyčítám (resp. co mě zaráží), rozhodně neleží v oblasti, kterou zase Vy podsouváte (tedy otázku ocenění v tzv. technických kategoriích). Mimochodem, všechny filmy neviděla ani většina akademiků, kteří o cenách rozhodují a mají k filmům volný přístup, o tom nepochybujte. Co se týká mé erudice, nehodlám se o ní tady vypisovat, protože téma článku a následné diskuse není filmové. Navíc necítím potřebu se před Vámi jakkoli obhajovat. Inteligentním čtenářům jsem ale doufám způsob Vašeho myšlení a konstruování příspěvků odhalil jasně. Takže ten klobouk můžete klidně nechat na hlavě.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 10:58
Titulek: Re: Divná doba
Autor: aNONYM
198
138
Snad jen toto (až budu mít čas, přečtu si vaši reakci celou): „výroční filmové ceny po právu sesbíral Hořící keř“. Tato vaše věta jasně dokazuje, že mluvíte o všech cenách, které film dostal a všechny, podle vás, dostal po právu. To prostě nejde okecat.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 14:48
Titulek: Jan Zajíc
Autor: Marie Čermáková
193
157
V dnešní době umí mnoha lidí pouze kritizovat, a to nemluvím o těch, kdo se ani nezmůžou podepsat. Anonymní negativní komentáře psané na internetu? No tak, lidi...
Pokud jsme v dané době nevyrůstali, či ji neprožili, těžko si dovedeme představit tehdejší situaci. Jistě si ji dokážeme přiblížit, ale nikdy se úplně nevcítíme do tehdejší společnosti. Stejně tak, jako se nikdy nedokážeme vžít do role cizího člověka, nevíte, co ho k tomu vedlo, ani to, zda si Jan Zajíc myslel, že lidem jeho čin konečně otevře oči. Možná se vám jeho čin nelíbí, obětování vlastního života pro politiku může působit zbytečně, ale pokud tomu on sám věřil....nic není špatného na tom, že chtěl lidem pomoct a stejně tak nemůžete kritizovat důvod, proč to udělal. Okolní lidi taky nenapadáte kvůli tomu, že věří neuvěřitelnému...že ještě stále někdo věří v nás, v lidi.
Reagovat
Datum: 25.2.2014 22:07
Titulek: Když se všichni upálíme...
Autor: Grifit
169
159
...nezbude nikdo, kdo by bojoval. Ale na druhou stranu se jistě shodneme, že by bylo třeba upálit aNONYMa.
A Hořící keř? Je jedno zda dostal nebo nedostal nějakou cenu. Stydím se za čechy, že tento film musela natočit polka a navíc u soukromé společnosti protože v ČT ji s tím vyhodili.
Reagovat
Datum: 26.2.2014 00:52
Titulek: Re: Když se všichni upálíme...
Autor: aNONYM
140
141
Nezbývá mi, než zvolat totéž, co mistr Jan z Husi řekl tvé praprapraprapra...bábě: Svatá prostoto!
Reagovat
Datum: 27.2.2014 07:06
Titulek: pan profesor Hlavsa
Autor: Marta
136
113
je bezpochyb jeden z nejlepších vyučujících na našem gymnáziu (studovala jsem tam a teď tam mám syna). Nicméně vytýkám této výuce tendenčnost, která tam byla už za nás...prostě ode zdi ke zdi, jak ovce Češi stále....
Za nás se tehdy dějepise přeskočila doba od roku 1949 do roku 1969 a učili jsme se až o "žářivé minulosti pětiletek". Doma mi maminka podstrkovala Mňačka, Bibli, říkala o měnové reformě a popisovala příchod rusů do kasáren v Špk. Všechno tajně, aby nás nebylo slyšet "a hlavně ve škole to neříkej, jinak navystuduješ". Co dnes pane profesore? Pitváme se v letech 1949 - 1969, studenti vědí do hloubky kde se kdo pro co upálil, kdo byl v těch letech odsouzen a za co , nejraději s délkou trestu v měsících - přesně. Já mu doma vyprávím o pracovních sobotách, kdy se vystavěly prodejny a kulturáky ve většině vesnic, kdy sehnat brigádu a vydělat si jako student nebyl prodlém, kdy za "novomanželskou půjčku" 200000 Kč se postavil dům. Kdy naše zemědělství uživilo nás i Rusko, stejně tak průmysl a naše výrobky ze lnu a skla byly k prodeji jen v nejluxuxnějších prodejnách odporného kapitalistického západu a taky jsem mu důrazně řekla " a ve škole to neříkej, jinak nevystuduješ"...Cením si Vás velmi, že budujete zájem o dějiny, pro studenty většinou tak nezáživné. Cením si Vašich znalostí, ale NESOUHLASÍM s glorifikací jakéhokoliv takového činu. Má se upálit matka těžce postiženého dítěte - na jehož léčbu VZP nebyly peníze?? Nechci žádné reakce, je to můj názor a nepotřebuji o něm polemizovat. Jinak Mgr. Hlavsa, jak jsem uvedla, je profesorem na šumperském gymnáziu a myslím, že není spratek.
Reagovat
Datum: 27.2.2014 13:41
Titulek: Re: pan profesor Hlavsa
Autor: kinderman
209
156
Jenže jste naťukla a popsala něco, o čem by bylo zdravé veřejnou debatu vést. Jsem docela nešťastný ze stavu, kdy politickou totalitu vystřídala "totalita ekonomická", což v důsledku znovu vede ke schozofrenii typu "ale ve škole to neříkej, nebo..." Bohužel, tento postoj má společensky devastující vliv. Za jakéhokoli režimu by měl člověk žít v souladu se svým svědomím (pokud nějaké má) a mít v sobě hranici, kdy se věc dotýká jeho cti nebo důstojnosti, přes kterou nejede vlak a za níž se, jak se říká, musí jít do hrdel a statků. V opačném případě tady bude místo silné a zdravě sebevědomé střední třídy, která je páteří každého národa, jen stádo ustrašených podruhů vhodné leda tak k oškubání (což jakékoli vládě náramně vyhovuje). Nikdy bych nikoho nepřemlouval k takové formě protestu, jakou ve své době zvolili oba Janové. Ale tváří v tvář jejich skutku, pokud někoho natolik přesahuje, že mu nerozumí (a to není chyba, slabost ani neznalost dotyčného!), považuji za vhodné zachovat mlčení a alespoň jej nezlehčovat či nenapadat. Něco takového totiž dnes vyhovuje pouze lidem, kteří se napájejí ze stejného mozkového trustu jako poslankyně Semelová. Učit historii (zvláště tu novodobou) není jednoduché, vyučující by měl být taková osobnost, aby zvládl diskusi a ustál i jiný názor (třeba studenta), byť by se diametrálně lišil od toho jeho. Pokud se tak neděje, je to jiný problém na jinou diskusi (nejspíš o stavu našeho školství).
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.