ZPRÁVY

Výstava hub přece jen bude

15. září 2015, 13:00, hap
Šumperk - Houbařská sezóna se konečně rozběhla. Vlastivědné muzeum v Šumperku se tak může stát pošestnácté dějištěm velké výstavy hub, kterou tradičně doplní mykologická poradna. Chybělo však málo a oblíbená akce by se vůbec neodehrála.

 Nejen sucho, ale i zákazy vstupu do některých lesních lokalit kazily milovníkům hříbků letošní léto. Tradiční a velmi oblíbená výstava tak byla v ohrožení. Samotní mykologové nedokázali předpovědět, zda se alespoň v září po suchých měsících houby v lese vůbec objeví. „Ani v těchto dnech to v lesích není žádná sláva. Dají se najít především houby hřibovité, ale holubinky nebo ryzce zatím nerostou,“ uvedl mykolog Bronislav Hlůza, který je pravidelným hostem oblíbené výstavy a v rámci houbařské poradny pomáhá lidem jejich úlovky správně zařadit. Návštěvníci výstavy si mohou nechat své nálezy hub odborně určit a mohou se také na realizaci výstavy spolupodílet tím, že před jejím otevřením poskytnou své nálezy k prezentaci. „Uvítáme jakékoli druhy hub, které zájemci mohou během úterý 15. a středy 16. září odevzdávat v informačním centru nebo v našem foyer,“ upozorňuje Magda Zmrhalová ze šumperského muzea.

Na šumperských mykologických výstavách bývá zpravidla vystaveno kolem dvou set druhů hub, v loňském roce dokonce více než tři sta dvacet druhů. Autorům výstavy při sběru významně pomáhají studenti i profesoři Střední odborné školy v Šumperku, ale i nadšenci z široké veřejnosti. Výstava začne v předsálí Rytířského sálu šumperského muzea ve čtvrtek 17. a potrvá do soboty 19. září.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.