SPORT

Vyškovská rošáda

31. května 2008, 11:18, Libor Lužík
V neděli dne 18. května si ve Vyškově dali dostaveníčko mladí šachisté z Jižní Moravy, Šumperka a Olomouce. V mladších žácích zvítězil nejvýše nasazený Adam Dvořák z SK Lokomotiva Brno.

Tomu celý turnaj šlapala na paty Nicola Lužíková z TJ Sokol Šumperk. Ve vzájemném duelu Adama od začátku drtila a až nepřesnost v závěrečné pěšcovce znamenala prohru dobře rozehrané partie. Další prohru jí v následující partii připravil Jakub Vaculík. Výhrou v posledním kole se Nicola udržela na pěkném 4. místě. Jakub Vaculík v 7. kole svedl taktickou bitvu s Adamem Dvořákem a plichtičkou uhájil 3. místo. Nenápadně jako pstruh, který zdolává horskou bystřinu proplouval turnajem 9ti-letý Jáchym Bareš z Agentury 64 Grygov, který prohrál jen s Adamem Dvořákem a se 6 body skončil 2. Umístění tří hráčů Olomouckého kraje mezi prvními čtyřmi svědčí o kvalitní práci s mládeží trenérů Richarda Biolka v Grygově a Josefa Šnajdra v Šumperku.


Ve starších žácích se turnaje zúčastnil i Vojta Plát, který s plným ziskem – 7 bodů „nečekaně“ zvítězil (za odměnu jsme ho odvezli domů, kdyby nevyhrál, tak by běžel za autem....). Marek Malý z TJ Sokol Šumperk skončil se 4 body až na 5. místě – po úspěchu v Dubňanech čekal víc. Slabou útěchou mu může být vítězství nad Ivou Čuprovou z MKS Vyškov – ELO 1738 a jeho šachovou kamarádkou Janou Hlaváčkovou – ELO 1435 z SK Lokomotiva Brno.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).