SPORT

Vyškovská rošáda

31. května 2008, 11:18, Libor Lužík
V neděli dne 18. května si ve Vyškově dali dostaveníčko mladí šachisté z Jižní Moravy, Šumperka a Olomouce. V mladších žácích zvítězil nejvýše nasazený Adam Dvořák z SK Lokomotiva Brno.

Tomu celý turnaj šlapala na paty Nicola Lužíková z TJ Sokol Šumperk. Ve vzájemném duelu Adama od začátku drtila a až nepřesnost v závěrečné pěšcovce znamenala prohru dobře rozehrané partie. Další prohru jí v následující partii připravil Jakub Vaculík. Výhrou v posledním kole se Nicola udržela na pěkném 4. místě. Jakub Vaculík v 7. kole svedl taktickou bitvu s Adamem Dvořákem a plichtičkou uhájil 3. místo. Nenápadně jako pstruh, který zdolává horskou bystřinu proplouval turnajem 9ti-letý Jáchym Bareš z Agentury 64 Grygov, který prohrál jen s Adamem Dvořákem a se 6 body skončil 2. Umístění tří hráčů Olomouckého kraje mezi prvními čtyřmi svědčí o kvalitní práci s mládeží trenérů Richarda Biolka v Grygově a Josefa Šnajdra v Šumperku.


Ve starších žácích se turnaje zúčastnil i Vojta Plát, který s plným ziskem – 7 bodů „nečekaně“ zvítězil (za odměnu jsme ho odvezli domů, kdyby nevyhrál, tak by běžel za autem....). Marek Malý z TJ Sokol Šumperk skončil se 4 body až na 5. místě – po úspěchu v Dubňanech čekal víc. Slabou útěchou mu může být vítězství nad Ivou Čuprovou z MKS Vyškov – ELO 1738 a jeho šachovou kamarádkou Janou Hlaváčkovou – ELO 1435 z SK Lokomotiva Brno.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.