KULTURA

Výročí lázní v Bludově ozdobí dva pokusy o rekord

3. srpna 2014, 09:40, Ondřej Polák
Výročí lázní v Bludově ozdobí dva pokusy o rekord Bludov - Bludov se připravuje na velkou slávu. V areálu lázní se uskuteční oslavy 85. výročí jejich založení a zároveň se zde uskuteční 3. ročník Lázeňského dřevosochání. Součástí zábavného programu budou také dva pokusy o rekord.
I když dnes jsou bludovské lázně proslavené úspěšnou léčbou dětské obezity, v roce 1929 je Zdeněk Pospíšil otevřel coby „Radioaktivní a sirné lázně“. Přímo v areálu pramení totiž léčivý minerální termální pramen. Dnes se ústav zaměřuje kromě obezity také na léčbu pohybového ústrojí a diabetu.

Oslavy 85. výročí lázní vyvrcholí ve dnech 5. až 8. srpna, kdy se lázeňským parkem ponese zvuk motorových pil a řezbářských nástrojů. Hlavní program pak vypukne v sobotu 9. srpna od 13 hodin.„Kromě prezentace vytvořených děl mezinárodním týmem sochařů se mohou návštěvníci těšit na ukázky práce uměleckého kováře, vystoupení klientů Domova Paprsek a skupiny černošských bubeníků Afrika gnoma, představení kouzelníků, flašinetáře či na řemeslný jarmark,“ vypočítává z bohatého programu ředitel lázní Václav Dvořák.

Pro děti chystají pořadatelé soutěže a skákací hrad a k tomu všemu bude vyhrávat kapela Classic Band Bludov. Chybět nebude bohaté občerstvení včetně grilovaných specialit. Součástí slavnostního odpoledne bude rovněž pokus o vytvoření dvou rekordů, a to řezbářem Jaroslavem Pecháčkem z Hanušovic, který mistrovsky ovládá řetězové pily. Dalším atraktivním okamžikem programu se stane dražba vytvořených dřevoplastik.


Foto: lb

Návštěvníci lázní v Bludově mohou obdivovat šikovnost dřevosochařů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 3.8.2014 17:10
Titulek: Re: překlep
Autor: Mirek1
Vážená, to si Váš příspěvek neumíte ani přečíst? Zveřejníte příspěvek který je plný chyb! Copak nevíte, že když napíšete ve větě čárku, tak za ní je nutné vložit mezeru? DĚKUJI!!!
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.