ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhlídkové věže táhnou turisty jako magnet

12. července 2016, 13:00, Jaroslav Kropáč
Vyhlídkové věže táhnou turisty jako magnet Okres - Vyhlídkové věže jsou v oblibě. Z ptačí perspektivy si lidé mohou prohlédnout nejen Šumperk, ale také Mohelnici nebo Staré Město. Právě o letních prázdninách je na nich turistů jako máku. Ochozy radničních věží a kostelů totiž patří mezi turisticky nejvděčnější místa.

 „Zájem je opravdu velký. V průběhu školního roku sem chodily celé třídy dětí, často otvíráme i pro organizované skupiny zájemců mimo běžnou provozní dobu,“ uvedla Adéla Karabcová z městského informačního centra v Mohelnici, kde si lidé mohou lístek na vyhlídkovou věž kostela zakoupit. Po dobu letních prázdnin je zpřístupněna od středy až do neděle, některé z prohlídek jsou navíc komentované. Věž má osm poschodí, téměř sto sedmdesát schodů a po rekonstrukci byla otevřena teprve vloni. V průběhu první sezóny ji navštívily téměř dva tisíce lidí.

Šumperská klasika


Mimořádné oblibě se těší také radniční věž v Šumperku, kam ročně zavítají tisíce turistů. Místo tak patří mezi vůbec nejčastější cíle návštěvníků v okresním městě. Na nezájem si však nemůže stěžovat ani radnice ve Starém Městě, která zájemcům nabízí ideální rozhled na okolí Jeseníků a Rychlebských hor. Město ji nechalo opravit před dvěma lety, vstupné je dvacet korun.


Foto: Jaroslav Kropáč

Vyhlídková věž v Mohelnici láká k prázdninovým rozhledům do širokého okolí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).