ZPRAVODAJSTVÍ

Vyhlídkové věže táhnou turisty jako magnet

12. července 2016, 13:00, Jaroslav Kropáč
Vyhlídkové věže táhnou turisty jako magnet Okres - Vyhlídkové věže jsou v oblibě. Z ptačí perspektivy si lidé mohou prohlédnout nejen Šumperk, ale také Mohelnici nebo Staré Město. Právě o letních prázdninách je na nich turistů jako máku. Ochozy radničních věží a kostelů totiž patří mezi turisticky nejvděčnější místa.

 „Zájem je opravdu velký. V průběhu školního roku sem chodily celé třídy dětí, často otvíráme i pro organizované skupiny zájemců mimo běžnou provozní dobu,“ uvedla Adéla Karabcová z městského informačního centra v Mohelnici, kde si lidé mohou lístek na vyhlídkovou věž kostela zakoupit. Po dobu letních prázdnin je zpřístupněna od středy až do neděle, některé z prohlídek jsou navíc komentované. Věž má osm poschodí, téměř sto sedmdesát schodů a po rekonstrukci byla otevřena teprve vloni. V průběhu první sezóny ji navštívily téměř dva tisíce lidí.

Šumperská klasika


Mimořádné oblibě se těší také radniční věž v Šumperku, kam ročně zavítají tisíce turistů. Místo tak patří mezi vůbec nejčastější cíle návštěvníků v okresním městě. Na nezájem si však nemůže stěžovat ani radnice ve Starém Městě, která zájemcům nabízí ideální rozhled na okolí Jeseníků a Rychlebských hor. Město ji nechalo opravit před dvěma lety, vstupné je dvacet korun.


Foto: Jaroslav Kropáč

Vyhlídková věž v Mohelnici láká k prázdninovým rozhledům do širokého okolí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).