ZPRÁVY

Výhled na Šumperk hyzdí černá skládka

24. září 2013, 08:14, Jaroslav Kropáč
Výhled na Šumperk hyzdí černá skládka Šumperk - Znechucení prožívají v těchto dnech lidé, kteří si vyšlápnou na vyhlídku mezi Šumperkem a Hrabenovem. Z oblíbeného místa pro fotografování Jeseníků si totiž neznámý vandal udělal skládku. Mezi lučním kvítím a keři se tak povaluje stavební materiál, dveře a například ocelový bojler.

Cikáni to určitě nebyli, protože ti by tu nádrž nějak zpeněžili. Udělal to někdo, kdo opravuje barák někde poblíž, buď v Hrabenově nebo v Šumperku,“ domnívá se muž, který redakci Týdne na zločin proti přírodě upozornil. Jeho rozčílení je na místě. Jak totiž dodává, objem černé skládky se den ode dne zvětšuje. „Napřed to byla jen menší hromada, teď už je tady pořádná kopa. Z těch dlaždiček by se dalo docela dobře vypátrat, kterej chytrák to tady dovezl. Stačí najít poblíž někoho, kdo dělá rekonstrukci koupelny,“ uvažuje znechucený fotograf.

Odvoz zaplatí obec nebo viník

„Skládku je povinen odstranit na svoje náklady ten, na jehož území se nachází. Může to být město, obec nebo soukromý vlastník,“ upozorňuje vedoucí odboru životního prostředí šumperské radnice Dana Krňávková. Ačkoli je autor skládky neznámý, trestu se donekonečna vyhýbat nemusí. V podobných případech se totiž už několikrát podařilo viníka dohledat. „Stačí zapomenutá složenka nebo poštovní obálka a dá se vypátrat původce černé skládky. Stop, pomocí nichž se dá najít, může být na místě několik,“ dodává Krňávková.
Foto: jak
Idylická vyhlídka se změnila ve smetiště.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.