ZPRÁVY

Výhled na Šumperk hyzdí černá skládka

24. září 2013, 08:14, Jaroslav Kropáč
Výhled na Šumperk hyzdí černá skládka Šumperk - Znechucení prožívají v těchto dnech lidé, kteří si vyšlápnou na vyhlídku mezi Šumperkem a Hrabenovem. Z oblíbeného místa pro fotografování Jeseníků si totiž neznámý vandal udělal skládku. Mezi lučním kvítím a keři se tak povaluje stavební materiál, dveře a například ocelový bojler.

Cikáni to určitě nebyli, protože ti by tu nádrž nějak zpeněžili. Udělal to někdo, kdo opravuje barák někde poblíž, buď v Hrabenově nebo v Šumperku,“ domnívá se muž, který redakci Týdne na zločin proti přírodě upozornil. Jeho rozčílení je na místě. Jak totiž dodává, objem černé skládky se den ode dne zvětšuje. „Napřed to byla jen menší hromada, teď už je tady pořádná kopa. Z těch dlaždiček by se dalo docela dobře vypátrat, kterej chytrák to tady dovezl. Stačí najít poblíž někoho, kdo dělá rekonstrukci koupelny,“ uvažuje znechucený fotograf.

Odvoz zaplatí obec nebo viník

„Skládku je povinen odstranit na svoje náklady ten, na jehož území se nachází. Může to být město, obec nebo soukromý vlastník,“ upozorňuje vedoucí odboru životního prostředí šumperské radnice Dana Krňávková. Ačkoli je autor skládky neznámý, trestu se donekonečna vyhýbat nemusí. V podobných případech se totiž už několikrát podařilo viníka dohledat. „Stačí zapomenutá složenka nebo poštovní obálka a dá se vypátrat původce černé skládky. Stop, pomocí nichž se dá najít, může být na místě několik,“ dodává Krňávková.
Foto: jak
Idylická vyhlídka se změnila ve smetiště.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.