ZPRAVODAJSTVÍ

Vůně dřeva

28. listopadu 2018, 14:51, redakce, placená reklama
Vůně dřeva Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk společně s Okresní hospodářskou komorou v Šumperku připravily celoroční vícekolovou soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol našeho regionu. Postupně představí svou zručnost a kreativitu soutěžící z V. základní školy v Šumperku, ZŠ a MŠ Údolí Desné, ze základní školy v Rudě nad Moravou, šumperské základní školy na Sluneční ulici a postřelmovské základní školy.

V prvním kole soutěže Vůně dřeva žáci vyrobí paletku pro poznámkový blok. Práce vyžaduje přesnost měření a řezání, preciznost při lepení součástí. Výrobek musí být hladký, čistý.
Program v dílnách v Rapotíně už v minulém týdnu prožili žáci osmé třídy školy na Vrchlického ulici v Šumperku. Jejich hotové předměty prošly náročným vícestupňovým hodnocením. Nejdříve žáci sami přiřkli výrobkům své body, pak se hodnocení ujal učitel žáků Mgr. Pšenčík, následovalo odborné hodnocení ze strany učitele odborného výcviku p. Navrátila a závěr patřil výrokům ze strany organizátorů a sponzorů celé akce.

„Chceme, aby všichni soutěžící poznali radost z tvoření, pocit uspokojení z dobře vykonané práce. Není nutné, aby z vás byli truhláři či nábytkáři, nejedná se o náborovou akci školy. Chceme pouze, abyste i vy pocítili příjemnou atmosféru mezi žáky a učiteli, kteří pracují zde v Rapotíně v truhlářských a nábytkářských dílnách, abyste i vy nasáli onu vůni dřeva a uvědomili si, že práce se dřevem je prací, která člověka obohacuje“, pronesla při hodnocení výrobků Mgr. Irena Jonová, místostarostka města Šumperka.

Pro všechny účastníky připravili organizátoři soutěže Vůně dřeva drobné dárky. Každé kolo má také vlastního sponzora, firmu, která podporuje řemeslnou zručnost mladých talentů.
V prvním soutěžním dni obsadily druhé a třetí místo Aneta Šanovcová a Marcela Hloušková. Vítězem se stal Miloš Vaněk. Všichni tři získali balíčky od společnosti Fortex – AGS, a. s. , a postupují do druhého kola, ve kterém se utkají s dalšími postupujícími ze škol, které se programu účastní. A kolo třetí? Bude překvapením!

Přejme Milošovi, Anetě i Marcele, aby je radost z tvůrčí práce neopustila, a organizátorům do dalších soutěžních dnů přejme, aby připravený program poskytl zábavu a poučení většině žáků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.