ZPRAVODAJSTVÍ

Vůně dřeva

28. listopadu 2018, 14:51, redakce, placená reklama
Vůně dřeva Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk společně s Okresní hospodářskou komorou v Šumperku připravily celoroční vícekolovou soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol našeho regionu. Postupně představí svou zručnost a kreativitu soutěžící z V. základní školy v Šumperku, ZŠ a MŠ Údolí Desné, ze základní školy v Rudě nad Moravou, šumperské základní školy na Sluneční ulici a postřelmovské základní školy.

V prvním kole soutěže Vůně dřeva žáci vyrobí paletku pro poznámkový blok. Práce vyžaduje přesnost měření a řezání, preciznost při lepení součástí. Výrobek musí být hladký, čistý.
Program v dílnách v Rapotíně už v minulém týdnu prožili žáci osmé třídy školy na Vrchlického ulici v Šumperku. Jejich hotové předměty prošly náročným vícestupňovým hodnocením. Nejdříve žáci sami přiřkli výrobkům své body, pak se hodnocení ujal učitel žáků Mgr. Pšenčík, následovalo odborné hodnocení ze strany učitele odborného výcviku p. Navrátila a závěr patřil výrokům ze strany organizátorů a sponzorů celé akce.

„Chceme, aby všichni soutěžící poznali radost z tvoření, pocit uspokojení z dobře vykonané práce. Není nutné, aby z vás byli truhláři či nábytkáři, nejedná se o náborovou akci školy. Chceme pouze, abyste i vy pocítili příjemnou atmosféru mezi žáky a učiteli, kteří pracují zde v Rapotíně v truhlářských a nábytkářských dílnách, abyste i vy nasáli onu vůni dřeva a uvědomili si, že práce se dřevem je prací, která člověka obohacuje“, pronesla při hodnocení výrobků Mgr. Irena Jonová, místostarostka města Šumperka.

Pro všechny účastníky připravili organizátoři soutěže Vůně dřeva drobné dárky. Každé kolo má také vlastního sponzora, firmu, která podporuje řemeslnou zručnost mladých talentů.
V prvním soutěžním dni obsadily druhé a třetí místo Aneta Šanovcová a Marcela Hloušková. Vítězem se stal Miloš Vaněk. Všichni tři získali balíčky od společnosti Fortex – AGS, a. s. , a postupují do druhého kola, ve kterém se utkají s dalšími postupujícími ze škol, které se programu účastní. A kolo třetí? Bude překvapením!

Přejme Milošovi, Anetě i Marcele, aby je radost z tvůrčí práce neopustila, a organizátorům do dalších soutěžních dnů přejme, aby připravený program poskytl zábavu a poučení většině žáků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.