ZPRAVODAJSTVÍ

Vařil pervitin pro celý okres. Teď bručí v base

12. července 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská policie získala cenný skalp. Podařilo se jí zadržet čtyřicetiletého výrobce drog, který pervitinem zásoboval celé Mohelnicko. Při domovní prohlídce u něj detektivové našli statisíce korun a zbraně.

 Letos jde patrně o největší úspěch protidrogového útvaru v šumperském okrese. „Zadržený muž měl v době od ledna 2015 do letošního června nejméně ve třiceti případech vyrobit asi půl kila pervitinu. Ten užíval jednak pro svoji potřebu a jednak jej distribuoval dalším osobám,“ uvedla mluvčí policie Marie Šafářová.
Pro narkomana si muži zákona zašli do jedné z vesnic v okolí Mohelnice. Zadržený muž skončil ve vazbě, za trestný čin nedovolená výroba omamných a psychotropních látek mu hrozí až deset let odnětí svobody.

Nakupoval v Polsku


Týdeník Týden na severu už několikrát informoval o tom, že vařiči pervitinu jezdí suroviny určené pro výrobu drog nakupovat do nedalekého Polska. Stejně tomu bylo i v tomto případě.
Při domovní prohlídce policisté objevili v bytě „pervitinového bosse“ kromě drog a různých jiných chemikálií také euro bankovky, české koruny a polské zloté v hodnotě přibližně 270 tisíc korun. V bytě se našly rovněž tři střelné zbraně včetně pušky s optickým zaměřovačem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).