ZPRAVODAJSTVÍ

Vařil pervitin pro celý okres. Teď bručí v base

12. července 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská policie získala cenný skalp. Podařilo se jí zadržet čtyřicetiletého výrobce drog, který pervitinem zásoboval celé Mohelnicko. Při domovní prohlídce u něj detektivové našli statisíce korun a zbraně.

 Letos jde patrně o největší úspěch protidrogového útvaru v šumperském okrese. „Zadržený muž měl v době od ledna 2015 do letošního června nejméně ve třiceti případech vyrobit asi půl kila pervitinu. Ten užíval jednak pro svoji potřebu a jednak jej distribuoval dalším osobám,“ uvedla mluvčí policie Marie Šafářová.
Pro narkomana si muži zákona zašli do jedné z vesnic v okolí Mohelnice. Zadržený muž skončil ve vazbě, za trestný čin nedovolená výroba omamných a psychotropních látek mu hrozí až deset let odnětí svobody.

Nakupoval v Polsku


Týdeník Týden na severu už několikrát informoval o tom, že vařiči pervitinu jezdí suroviny určené pro výrobu drog nakupovat do nedalekého Polska. Stejně tomu bylo i v tomto případě.
Při domovní prohlídce policisté objevili v bytě „pervitinového bosse“ kromě drog a různých jiných chemikálií také euro bankovky, české koruny a polské zloté v hodnotě přibližně 270 tisíc korun. V bytě se našly rovněž tři střelné zbraně včetně pušky s optickým zaměřovačem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).