ZPRAVODAJSTVÍ

Vařil pervitin pro celý okres. Teď bručí v base

12. července 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská policie získala cenný skalp. Podařilo se jí zadržet čtyřicetiletého výrobce drog, který pervitinem zásoboval celé Mohelnicko. Při domovní prohlídce u něj detektivové našli statisíce korun a zbraně.

 Letos jde patrně o největší úspěch protidrogového útvaru v šumperském okrese. „Zadržený muž měl v době od ledna 2015 do letošního června nejméně ve třiceti případech vyrobit asi půl kila pervitinu. Ten užíval jednak pro svoji potřebu a jednak jej distribuoval dalším osobám,“ uvedla mluvčí policie Marie Šafářová.
Pro narkomana si muži zákona zašli do jedné z vesnic v okolí Mohelnice. Zadržený muž skončil ve vazbě, za trestný čin nedovolená výroba omamných a psychotropních látek mu hrozí až deset let odnětí svobody.

Nakupoval v Polsku


Týdeník Týden na severu už několikrát informoval o tom, že vařiči pervitinu jezdí suroviny určené pro výrobu drog nakupovat do nedalekého Polska. Stejně tomu bylo i v tomto případě.
Při domovní prohlídce policisté objevili v bytě „pervitinového bosse“ kromě drog a různých jiných chemikálií také euro bankovky, české koruny a polské zloté v hodnotě přibližně 270 tisíc korun. V bytě se našly rovněž tři střelné zbraně včetně pušky s optickým zaměřovačem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.