ZPRAVODAJSTVÍ

Vařil pervitin pro celý okres. Teď bručí v base

12. července 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Šumperská policie získala cenný skalp. Podařilo se jí zadržet čtyřicetiletého výrobce drog, který pervitinem zásoboval celé Mohelnicko. Při domovní prohlídce u něj detektivové našli statisíce korun a zbraně.

 Letos jde patrně o největší úspěch protidrogového útvaru v šumperském okrese. „Zadržený muž měl v době od ledna 2015 do letošního června nejméně ve třiceti případech vyrobit asi půl kila pervitinu. Ten užíval jednak pro svoji potřebu a jednak jej distribuoval dalším osobám,“ uvedla mluvčí policie Marie Šafářová.
Pro narkomana si muži zákona zašli do jedné z vesnic v okolí Mohelnice. Zadržený muž skončil ve vazbě, za trestný čin nedovolená výroba omamných a psychotropních látek mu hrozí až deset let odnětí svobody.

Nakupoval v Polsku


Týdeník Týden na severu už několikrát informoval o tom, že vařiči pervitinu jezdí suroviny určené pro výrobu drog nakupovat do nedalekého Polska. Stejně tomu bylo i v tomto případě.
Při domovní prohlídce policisté objevili v bytě „pervitinového bosse“ kromě drog a různých jiných chemikálií také euro bankovky, české koruny a polské zloté v hodnotě přibližně 270 tisíc korun. V bytě se našly rovněž tři střelné zbraně včetně pušky s optickým zaměřovačem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).