KULTURA

Varhanní koncert v Mohelnici zakončí Fantazie na svatováclavský chorál

15. srpna 2018, 07:00, ok
Mohelnice – Vynikající varhaník, dirigent a také pedagog Petr Vacek připravuje na úterý 21. srpna koncert před „domácím“ publikem. Učitel základní umělecké školy v Mohelnici vystoupí v kostele sv. Tomáše Becketa.

 Na programu prázdninového recitálu jsou skladby světových autorů Johanna Sebastiana Bacha, Césara Francka, Maxe Regera či Marcela Duprého. Domácí tvorbu zastoupí šest preludií pro varhany od Bedřicha Smetany a na závěr také Fantazie na svatováclavský chorál, jejímž autorem je protagonista koncertu Petr Vacek.
Ten vystudoval Konzervatoř Pardubice v oborech hra na varhany, dirigování a hra na klavír. Později absolvoval také Hudební fakultu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Jako pedagog působil v ZUŠ Přelouč, Slatiňany, Choceň, Uherský Brod a nyní v ZUŠ Mohelnice.
Je hlavním varhaníkem Husova sboru v Pardubicích.
Vackův koncert pro mohelnické publikum začne příští týden v úterý v osmnáct hodin. Vstupné je sedmdesát korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.