KULTURA

Varhanní koncert v Mohelnici zakončí Fantazie na svatováclavský chorál

15. srpna 2018, 07:00, ok
Mohelnice – Vynikající varhaník, dirigent a také pedagog Petr Vacek připravuje na úterý 21. srpna koncert před „domácím“ publikem. Učitel základní umělecké školy v Mohelnici vystoupí v kostele sv. Tomáše Becketa.

 Na programu prázdninového recitálu jsou skladby světových autorů Johanna Sebastiana Bacha, Césara Francka, Maxe Regera či Marcela Duprého. Domácí tvorbu zastoupí šest preludií pro varhany od Bedřicha Smetany a na závěr také Fantazie na svatováclavský chorál, jejímž autorem je protagonista koncertu Petr Vacek.
Ten vystudoval Konzervatoř Pardubice v oborech hra na varhany, dirigování a hra na klavír. Později absolvoval také Hudební fakultu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Jako pedagog působil v ZUŠ Přelouč, Slatiňany, Choceň, Uherský Brod a nyní v ZUŠ Mohelnice.
Je hlavním varhaníkem Husova sboru v Pardubicích.
Vackův koncert pro mohelnické publikum začne příští týden v úterý v osmnáct hodin. Vstupné je sedmdesát korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.