KULTURA

Varhanní koncert v Mohelnici zakončí Fantazie na svatováclavský chorál

15. srpna 2018, 07:00, ok
Mohelnice – Vynikající varhaník, dirigent a také pedagog Petr Vacek připravuje na úterý 21. srpna koncert před „domácím“ publikem. Učitel základní umělecké školy v Mohelnici vystoupí v kostele sv. Tomáše Becketa.

 Na programu prázdninového recitálu jsou skladby světových autorů Johanna Sebastiana Bacha, Césara Francka, Maxe Regera či Marcela Duprého. Domácí tvorbu zastoupí šest preludií pro varhany od Bedřicha Smetany a na závěr také Fantazie na svatováclavský chorál, jejímž autorem je protagonista koncertu Petr Vacek.
Ten vystudoval Konzervatoř Pardubice v oborech hra na varhany, dirigování a hra na klavír. Později absolvoval také Hudební fakultu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Jako pedagog působil v ZUŠ Přelouč, Slatiňany, Choceň, Uherský Brod a nyní v ZUŠ Mohelnice.
Je hlavním varhaníkem Husova sboru v Pardubicích.
Vackův koncert pro mohelnické publikum začne příští týden v úterý v osmnáct hodin. Vstupné je sedmdesát korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.