KULTURA

V zábřežském kině Retro festival rozzáří malé, ale i velké oči

30. října 2019, 19:00, ZK
V zábřežském kině Retro festival rozzáří malé, ale i velké oči Zábřeh – V sobotu 2. listopadu pozve zábřežské kino Retro na filmové výlety v rámci festivalu Malé oči. Po celé odpoledne poběží v kině mimořádná pohádková pásma, která doplní bohatý doprovodný program.

 „Odpoledne zahájíme novými příběhy Websterovců, oblíbeného a také velmi oceňovaného večerníčku našich slovenských sousedů. Po této projekci mohou malí diváci popustit uzdu fantazii v naší výtvarné dílně přímo na sále kina,“ láká na pavoučí vyrábění vedoucí biografu Věra Smrčková. Vrcholem odpoledne bude živé vyprávění herce a vypravěče Martina Haka s příběhy z dalekého Grónska. „Trošku tajemný prostor za oponou kina bude tím pravým místem pro toto neobyčejné vyprávění,“ míní Smrčková.

V podvečerních hodinách nabídne festivalový program nové pásmo animovaných pohádek PragueShorts dětem. Filmovou část festivalu uzavře povídkový film Skromní hrdinové největších talentů současné japonské animace, kteří se nechali strhnout k experimentům s dech beroucími vizuály plnými akce a přenádherných světů fantazie.

Svůj film si budou moci zájemci také vyrobit

„V rámci doprovodného programu nebude chybět animační dílna. Bude záležet jen na malých tvůrcích, jaký krátký příběh vznikne přímo pod jejich rukama,“ zve k nevšednímu dobrodružství Věra Smrčková. Festival doprovodí také Miniswapík hraček a dětských drobností, které ztratily v dětských pokojích své místo. „Věci k výměně, které by měly být v dobrém stavu, lze donést přímo na místo. Zbylé věci věnujeme do Domova pro rodiče s dětmi,“ doplnila za organizační tým Michaela Walterová ze zábřežského Ekoservisu.

Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji za 60 Kč, vstup na doprovodné akce je zdarma. Ve foyer kina bude mít i letos svůj improvizovaný stánek Centrum pro osoby s mentálním postižením Pomněnka a šicí dílna, kde bude možné si zakoupit řadu zajímavých dárků a chutných dobrot.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.