KULTURA

V Zábřehu zazpívá vítězka televizních Duetů

17. února 2010, 00:00, rejdakce
V Zábřehu zazpívá vítězka televizních Duetů Zábřeh - Dáma s rockovou minulostí a muzikálovou noblesou, nedávná vítězka televizní pěvecké show „Duety... Aneb když hvězdy zpívají“, kde dobyla nejvyšší metu společně s Vojtěchem Bernatským, vystoupí koncem měsíce v Zábřehu.
Koncert Petry Janů, která v posledních letech kralovala především na divadelních prknech, kde vystřídala řadu slavných muzikálových rolí, se uskuteční 25. února od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu.

Janů v posledním desetiletí zpívala především v řadě muzikálů, jako např. Bídníci, 451 stupňů Fahrenheita nebo Sny svatojánských nocí. V roce 1999 si zahrála královnu v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Objevila se také ve dvou filmech – Koncert a Můj hříšný muž. Trojnásobná Zlatá slavice s nezaměnitelným hlasem, oslovující publikum napříč generacemi, má na kontě nespočet hitů. Řada z nich také zazní na zábřežském koncertu: rockově laděné duety zpívané s Petrem Jandou (Jedeme dál, Není nám už sedmnáct), lyričtější Říkej mi Karla Svobody, Motorest z prvního samostatného alba nebo světoznámé songy George Gershwina. Zpěvačka tak díky svému multižánrovému zaměření zabrousí do různých hudebních zákoutí a uvede rovněž nové, v pořadí již sedmnácté sólové album nazvané Kouzlo, které vyšlo v listopadu loňského roku a na něž si museli její fanoušci počkat dlouhých devět let. Vedle Janů se představí také skupina Golem Jana Václavíka se sólisty Václavem Týfou a Jiřím Jelínkem.

O vstupenky na koncertní vystoupení Petry Janů je mimořádný zájem, v sále zbývá pouze několik málo volných míst. Zbývající vstupenky lze zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, v šumperském obchodě City Rockers a prodejně Darka v Mohelnici. Rezervovaná místa budou blokována pouze do čtvrtku 18. února, od následujícího dne pak uvolněna do prodeje.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).