KULTURA

V Zábřehu zazpívá vítězka televizních Duetů

17. února 2010, 00:00, rejdakce
V Zábřehu zazpívá vítězka televizních Duetů Zábřeh - Dáma s rockovou minulostí a muzikálovou noblesou, nedávná vítězka televizní pěvecké show „Duety... Aneb když hvězdy zpívají“, kde dobyla nejvyšší metu společně s Vojtěchem Bernatským, vystoupí koncem měsíce v Zábřehu.
Koncert Petry Janů, která v posledních letech kralovala především na divadelních prknech, kde vystřídala řadu slavných muzikálových rolí, se uskuteční 25. února od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu.

Janů v posledním desetiletí zpívala především v řadě muzikálů, jako např. Bídníci, 451 stupňů Fahrenheita nebo Sny svatojánských nocí. V roce 1999 si zahrála královnu v muzikálu Janka Ledeckého Hamlet. Objevila se také ve dvou filmech – Koncert a Můj hříšný muž. Trojnásobná Zlatá slavice s nezaměnitelným hlasem, oslovující publikum napříč generacemi, má na kontě nespočet hitů. Řada z nich také zazní na zábřežském koncertu: rockově laděné duety zpívané s Petrem Jandou (Jedeme dál, Není nám už sedmnáct), lyričtější Říkej mi Karla Svobody, Motorest z prvního samostatného alba nebo světoznámé songy George Gershwina. Zpěvačka tak díky svému multižánrovému zaměření zabrousí do různých hudebních zákoutí a uvede rovněž nové, v pořadí již sedmnácté sólové album nazvané Kouzlo, které vyšlo v listopadu loňského roku a na něž si museli její fanoušci počkat dlouhých devět let. Vedle Janů se představí také skupina Golem Jana Václavíka se sólisty Václavem Týfou a Jiřím Jelínkem.

O vstupenky na koncertní vystoupení Petry Janů je mimořádný zájem, v sále zbývá pouze několik málo volných míst. Zbývající vstupenky lze zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, v šumperském obchodě City Rockers a prodejně Darka v Mohelnici. Rezervovaná místa budou blokována pouze do čtvrtku 18. února, od následujícího dne pak uvolněna do prodeje.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.