KULTURA

V Zábřehu vypuknou letní slavnosti

20. června 2012, 07:52, mošo
Zábřeh – Den plný dobré zábavy a chuťovek české a moravské kuchyně čeká návštěvníky Zábřežských letních slavností, které se uskuteční v sobotu 30. června v prostorách plaveckého areálu. Pořadatelé lákají nejen na vyhlášené značky pěnivého moku od více než deseti tuzemských pivovarů, ale také na tvarůžkové speciality či na občerstvení v podobě popcornu, cukrové vaty nebo točené zmrzliny, určené především těm nejmenším.

Děti, které budou mít vstup do areálu i na atrakce zdarma, čekají nejrůznější pohybové aktivity, soutěže, možnost zastřílet si z luku nebo navštívit nově zřízený zoo koutek, který bude mít na slavnostech svou premiéru. Zdarma bude rovněž vstup do krytého bazénu či koupání ve venkovním koupališti s možností jízdy na tobogánu. V krytém bazénu si mohou návštěvníci vyzkoušet oblíbený aquazorbing nebo aquaerobic, připravena bude také nabídka dalších pohybových aktivit pod vedením zkušených instruktorů, mezi jinými i populární zumba.

Děti i dospělé pak čeká nabitý program na hlavní scéně: ukázky výcviku asistenčních psů a dravých ptáků, módní přehlídka, kouzelnická show či vystoupení klauna. „Vedle tradičních soutěží o zajímavé ceny připravujeme také novinku v podobě divácky atraktivní gastrosoutěže. Tu pořádáme pod patronací a odborným dohledem zábřežské firmy Designfoods, která se zabývá vývojem potravinářských receptur,“ uvedl jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David. O dobrou náladu všech příchozích se bude po celý den starat country skupina Hubertus. Od devatenácté hodiny na pódiu vystoupí revival proslulé metalové formace Metallica.

Plavecký areál se otevře již v deset hodin dopoledne, program odstartuje po poledni a je nachystán až do dvaadvacáté hodiny. Děti do 130 cm nebudou platit vstupné, návštěvníci mladší 18 let zaplatí padesátikorunu, ostatní pak osmdesát korun. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci obdrží dárkové poukazy a ceny od partnerských pivovarů. Slavnosti se budou konat pouze za příznivého počasí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.