KULTURA

V Zábřehu vypuknou letní slavnosti

20. června 2012, 07:52, mošo
Zábřeh – Den plný dobré zábavy a chuťovek české a moravské kuchyně čeká návštěvníky Zábřežských letních slavností, které se uskuteční v sobotu 30. června v prostorách plaveckého areálu. Pořadatelé lákají nejen na vyhlášené značky pěnivého moku od více než deseti tuzemských pivovarů, ale také na tvarůžkové speciality či na občerstvení v podobě popcornu, cukrové vaty nebo točené zmrzliny, určené především těm nejmenším.

Děti, které budou mít vstup do areálu i na atrakce zdarma, čekají nejrůznější pohybové aktivity, soutěže, možnost zastřílet si z luku nebo navštívit nově zřízený zoo koutek, který bude mít na slavnostech svou premiéru. Zdarma bude rovněž vstup do krytého bazénu či koupání ve venkovním koupališti s možností jízdy na tobogánu. V krytém bazénu si mohou návštěvníci vyzkoušet oblíbený aquazorbing nebo aquaerobic, připravena bude také nabídka dalších pohybových aktivit pod vedením zkušených instruktorů, mezi jinými i populární zumba.

Děti i dospělé pak čeká nabitý program na hlavní scéně: ukázky výcviku asistenčních psů a dravých ptáků, módní přehlídka, kouzelnická show či vystoupení klauna. „Vedle tradičních soutěží o zajímavé ceny připravujeme také novinku v podobě divácky atraktivní gastrosoutěže. Tu pořádáme pod patronací a odborným dohledem zábřežské firmy Designfoods, která se zabývá vývojem potravinářských receptur,“ uvedl jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David. O dobrou náladu všech příchozích se bude po celý den starat country skupina Hubertus. Od devatenácté hodiny na pódiu vystoupí revival proslulé metalové formace Metallica.

Plavecký areál se otevře již v deset hodin dopoledne, program odstartuje po poledni a je nachystán až do dvaadvacáté hodiny. Děti do 130 cm nebudou platit vstupné, návštěvníci mladší 18 let zaplatí padesátikorunu, ostatní pak osmdesát korun. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci obdrží dárkové poukazy a ceny od partnerských pivovarů. Slavnosti se budou konat pouze za příznivého počasí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).