KULTURA

V Zábřehu vypukne Mumraj

31. května 2013, 00:00, redakce, MB
Zábřeh – Netradiční zážitky ze světa středověké a irské hudby, ukázky šermířského umění, vystoupení irských tanečníků a břišních tanečnic. Nejen na to láká úvodní ročník festivalu Moravský mumraj, který se uskuteční v sobotu 15. června v areálu zábřežského venkovního koupaliště.
Už od dopoledních hodin bude v Zábřehu živo. Pořadatelé plánují průvod městem v kostýmech. Na Masarykově náměstí i před kulturním domem se představí členové Šermířského spolku Šumperk, stejně tak i břišní tanečnice či plzeňská kapela Turdus, hrající středověkou hudbu.

Odpoledne se pak festival přesune do areálu zábřežského koupaliště. První část Moravského mumraje bude přístupná zdarma. Od 14 do 16 hodin si budou moci návštěvníci prohlédnout stánky s ukázkami řemeslné výroby, na ty nejmenší bude čekat skákací hrad a projížďky na koních. Ten pravý mumraj, však podle pořadatelů vypukne až v 16 hodin, kdy se představí jednotliví hudební hosté. Na tuto část programu již bude třeba zakoupit vstupenky.

Úvodní ročník festivalu přivítá ve svém žánru populární kapely. Přijedou šumperští Happy to meet, kteří jsou častými hosty na irských tancovačkách. Pražská skupina Rí Ra představí irské tradicionály v moderním pojetí, brněnští Quanti Minoris zahrají historizující folk a příbramská kapela Ginevra vtáhne návštěvníky do období středověku originálními zhudebněnými příběhy. Nebude chybět ani šestice svérázných muzikantů v kiltech Vintage Wine. Taneční inspiraci poskytne olomoucký soubor Fiach Bán.

„Věříme, že tento nový festival zaujme nejen zájemce o středověk, irskou, skotskou a keltskou kulturu, ale také širší veřejnost tak, jak se nám to podařilo u Středověkého plesu, který budeme letos na podzim v Zábřehu připravovat již počtvrté,“ přeje si hlavní pořadatel akce Jan Mlčoch.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji prostřednictvím internetových stránek festivalu http://www.moravsky-mumraj.cz nebo přímo na místě.

Moravský mumraj se uskuteční ve spolupráci s občanských sdružení Thilisar, Šermířským spolkem Šumperk, Mikroregionem Zábřežsko a za podpory města Zábřeh.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.6.2013 22:58
Titulek: Upřesnění programu
Autor: Wolf
50
Dopolední průvod zahájíme v 10.00 na horním (Masarykově) náměstí ukázkami šermířských soubojů a vystoupením břišních tanečnic, odtud se průvodem vydáme přes Valovou a Severovýchod na dolní nám. Osvobození, kde opět představíme několik ukázek z doprovodného programu, který na zábřežském koupaliště odstartujeme ve 14.00. Průvod na dolním náměstí bude ukončen. Placený vstup do areálu bude od 16.00. Bližší informace k festivalu naleznete na www.moravsky-mumraj.cz!
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).