KULTURA

V Retru vystoupí maďarská jazzová princezna

9. září 2012, 08:00, redakce, mošo
V Retru vystoupí maďarská jazzová princezna Zábřeh – Zajímavý hudební projekt připravila pro příznivce kvalitní jazzové a rockové muziky Zábřežská kulturní. V úterý 18. září nabídne v kině Retro recitál „maďarské jazzové princezny“, devětadvacetileté zpěvačky Veroniky Harcsa, která se v Zábřehu představí společně s kytaristou Bálintem Gyemantem.

Harcsa má velmi slibně rozběhnutou kariéru nejen doma, ale i v zahraničí. Absolventka Lisztovy hudební akademie působí na jazzové scéně od roku 2005. Její debutové album zaznamenalo velký úspěch v Japonsku, několik týdnů se drželo v první desítce hitparády Tower Records. Později se prosadila i doma v Maďarsku, za druhé album získala platinovou desku a prestižní ocenění jazzové album roku. Vystupuje na festivalech a v klubech po celém světě, spolupracuje s renomovanými jazzovými interprety a producenty, je nositelkou řady významných hudebních cen. Její aktuální album Lámpafény (Světlo lampy) je jejím prvním albem zpívaným v maďarském jazyce. Spolu se svým jazzovým kvartetem v něm zhudebnila poezii významných maďarských básníků 20. století.

„Koncert maďarské jazzmanky bude pozvánkou na říjnový festival Jazz In Hall, na kterém se jako hlavní hvězda představí skvělý multiinstrumentalista Jiří Stivín,“ uvedl produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar. Cena vstupenky na recitál Veroniky Harcsa činí v předprodeji devadesát korun, v den koncertu podraží o padesátikorunu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).