KULTURA

V Retru vystoupí maďarská jazzová princezna

9. září 2012, 08:00, redakce, mošo
V Retru vystoupí maďarská jazzová princezna Zábřeh – Zajímavý hudební projekt připravila pro příznivce kvalitní jazzové a rockové muziky Zábřežská kulturní. V úterý 18. září nabídne v kině Retro recitál „maďarské jazzové princezny“, devětadvacetileté zpěvačky Veroniky Harcsa, která se v Zábřehu představí společně s kytaristou Bálintem Gyemantem.

Harcsa má velmi slibně rozběhnutou kariéru nejen doma, ale i v zahraničí. Absolventka Lisztovy hudební akademie působí na jazzové scéně od roku 2005. Její debutové album zaznamenalo velký úspěch v Japonsku, několik týdnů se drželo v první desítce hitparády Tower Records. Později se prosadila i doma v Maďarsku, za druhé album získala platinovou desku a prestižní ocenění jazzové album roku. Vystupuje na festivalech a v klubech po celém světě, spolupracuje s renomovanými jazzovými interprety a producenty, je nositelkou řady významných hudebních cen. Její aktuální album Lámpafény (Světlo lampy) je jejím prvním albem zpívaným v maďarském jazyce. Spolu se svým jazzovým kvartetem v něm zhudebnila poezii významných maďarských básníků 20. století.

„Koncert maďarské jazzmanky bude pozvánkou na říjnový festival Jazz In Hall, na kterém se jako hlavní hvězda představí skvělý multiinstrumentalista Jiří Stivín,“ uvedl produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar. Cena vstupenky na recitál Veroniky Harcsa činí v předprodeji devadesát korun, v den koncertu podraží o padesátikorunu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).