KULTURA

V Retru vystoupí maďarská jazzová princezna

9. září 2012, 08:00, redakce, mošo
V Retru vystoupí maďarská jazzová princezna Zábřeh – Zajímavý hudební projekt připravila pro příznivce kvalitní jazzové a rockové muziky Zábřežská kulturní. V úterý 18. září nabídne v kině Retro recitál „maďarské jazzové princezny“, devětadvacetileté zpěvačky Veroniky Harcsa, která se v Zábřehu představí společně s kytaristou Bálintem Gyemantem.

Harcsa má velmi slibně rozběhnutou kariéru nejen doma, ale i v zahraničí. Absolventka Lisztovy hudební akademie působí na jazzové scéně od roku 2005. Její debutové album zaznamenalo velký úspěch v Japonsku, několik týdnů se drželo v první desítce hitparády Tower Records. Později se prosadila i doma v Maďarsku, za druhé album získala platinovou desku a prestižní ocenění jazzové album roku. Vystupuje na festivalech a v klubech po celém světě, spolupracuje s renomovanými jazzovými interprety a producenty, je nositelkou řady významných hudebních cen. Její aktuální album Lámpafény (Světlo lampy) je jejím prvním albem zpívaným v maďarském jazyce. Spolu se svým jazzovým kvartetem v něm zhudebnila poezii významných maďarských básníků 20. století.

„Koncert maďarské jazzmanky bude pozvánkou na říjnový festival Jazz In Hall, na kterém se jako hlavní hvězda představí skvělý multiinstrumentalista Jiří Stivín,“ uvedl produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar. Cena vstupenky na recitál Veroniky Harcsa činí v předprodeji devadesát korun, v den koncertu podraží o padesátikorunu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.