SPORT

V Maletíně pršelo, foukalo, padaly kroupy a hlavně se závodilo

14. dubna 2010, 19:57, téma ORIENTAČNÍ BĚH, rejdakce, foto:www.lenon.cz
V Maletíně pršelo, foukalo, padaly kroupy a hlavně se závodilo O víkendu 10. a 11. dubna připravil v Maletíně u Mohelnice sportovní oddíl Klub vytrvalostních sportů Šumperk závody v orientačním běhu. Na závodníky čekaly dva náročné závody, které v kopcovitém terénu prověřily nejen fyzickou připravenost závodníků, ale i orientační schopnosti v množství skalek a lomů.

V sobotu to byl závod Mistrovství Moravy jednotlivců na klasické trati. Závodu se zúčastnilo přes 700 závodníku nejen z celé Moravy a Čech, ale i světová esa orientačního běhu - mistři světa a medailisté z mistrovství světa - Dana Brožková, Radka Brožková, Michal Smola a špičkový finský běžec Mats Haldin, pro které byl závod nominační akcí reprezentačního týmu ČR na blížící se Mistrovství Evropy. Nejen díky zmíněným běžcům byly v Maletíně k vidění výkony světové úrovně.

V hlavních kategoriích zcela opanovali čelo výsledkové listiny členové reprezentačního týmu - v mužích vyhrál a Mistrem Moravy pro rok 2010 se stal Jan Mrázek (Sparta Praha), v ženách Vendula Klechová (Tesla Brno).

V neděli se potom oddíly utkaly v tříčlenných klubových štafetách. Závod, jehož výsledky se počítají do celorepublikového Českého poháru štafet v orientačním běhu, je pro jednotlivé oddíly každoročně velmi prestižní záležitostí. Pro letošek si tituly Mistr Moravy v hlavních kategoriích štafet odnesly týmy Žabovřesk v ženách a Jičína v mužích.
 

Pořadatelům a závodníkům však příliš nepřálo počasí. A tak jedinou kaňkou na jinak podařeném sportovním víkendu byl fakt, že závodníci běhali po oba dny v dešti, chladu, větru a došlo i na kroupy.


  Mistry Moravy pro rok 2010 se v hlavních kategoriích štafet staly týmy Žabovřesk a Jičína.
Výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete v příslušné sekci.

Výsledky Šumperského paradivočáka 2010 (Trail-O) naleznete v příslušné sekci.

 10.4.  Mistry Moravy pro rok 2010 se v hlavních kategoriích stali Vendula Klechová a Jan Mrázek.
Výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete v příslušné sekci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.4.2010 19:15
Titulek: Nadpis
Autor: XxX
98
Nadpis je excelentní, ta spojka "a" mezi zcela významově nesouvisejícími slovy je jako pěst na oko :-D
Reagovat
Datum: 17.4.2010 23:08
Titulek: Re: Nadpis
Autor: aNONYM
162
Tomu se říká gradace.
Reagovat
Datum: 18.4.2010 08:17
Titulek: Přečti si Hrabala,
Autor: Nebát se a nekrást
110
Pavla Eisnera a pak možná pochopíš něco z možností spojky "a" (v češtině). A to se na to podíváme!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.