SPORT

V Maletíně pršelo, foukalo, padaly kroupy a hlavně se závodilo

14. dubna 2010, 19:57, téma ORIENTAČNÍ BĚH, rejdakce, foto:www.lenon.cz
V Maletíně pršelo, foukalo, padaly kroupy a hlavně se závodilo O víkendu 10. a 11. dubna připravil v Maletíně u Mohelnice sportovní oddíl Klub vytrvalostních sportů Šumperk závody v orientačním běhu. Na závodníky čekaly dva náročné závody, které v kopcovitém terénu prověřily nejen fyzickou připravenost závodníků, ale i orientační schopnosti v množství skalek a lomů.

V sobotu to byl závod Mistrovství Moravy jednotlivců na klasické trati. Závodu se zúčastnilo přes 700 závodníku nejen z celé Moravy a Čech, ale i světová esa orientačního běhu - mistři světa a medailisté z mistrovství světa - Dana Brožková, Radka Brožková, Michal Smola a špičkový finský běžec Mats Haldin, pro které byl závod nominační akcí reprezentačního týmu ČR na blížící se Mistrovství Evropy. Nejen díky zmíněným běžcům byly v Maletíně k vidění výkony světové úrovně.

V hlavních kategoriích zcela opanovali čelo výsledkové listiny členové reprezentačního týmu - v mužích vyhrál a Mistrem Moravy pro rok 2010 se stal Jan Mrázek (Sparta Praha), v ženách Vendula Klechová (Tesla Brno).

V neděli se potom oddíly utkaly v tříčlenných klubových štafetách. Závod, jehož výsledky se počítají do celorepublikového Českého poháru štafet v orientačním běhu, je pro jednotlivé oddíly každoročně velmi prestižní záležitostí. Pro letošek si tituly Mistr Moravy v hlavních kategoriích štafet odnesly týmy Žabovřesk v ženách a Jičína v mužích.
 

Pořadatelům a závodníkům však příliš nepřálo počasí. A tak jedinou kaňkou na jinak podařeném sportovním víkendu byl fakt, že závodníci běhali po oba dny v dešti, chladu, větru a došlo i na kroupy.


  Mistry Moravy pro rok 2010 se v hlavních kategoriích štafet staly týmy Žabovřesk a Jičína.
Výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete v příslušné sekci.

Výsledky Šumperského paradivočáka 2010 (Trail-O) naleznete v příslušné sekci.

 10.4.  Mistry Moravy pro rok 2010 se v hlavních kategoriích stali Vendula Klechová a Jan Mrázek.
Výsledky všech kategorií včetně mezičasů naleznete v příslušné sekci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.4.2010 19:15
Titulek: Nadpis
Autor: XxX
69
Nadpis je excelentní, ta spojka "a" mezi zcela významově nesouvisejícími slovy je jako pěst na oko :-D
Reagovat
Datum: 17.4.2010 23:08
Titulek: Re: Nadpis
Autor: aNONYM
130
Tomu se říká gradace.
Reagovat
Datum: 18.4.2010 08:17
Titulek: Přečti si Hrabala,
Autor: Nebát se a nekrást
81
Pavla Eisnera a pak možná pochopíš něco z možností spojky "a" (v češtině). A to se na to podíváme!
Reagovat