ZPRAVODAJSTVÍ

V láhvi ukryté v pomníku čekalo překvapení

25. října 2016, 14:00, jak
V láhvi ukryté v pomníku čekalo překvapení Štíty - Pomník legionářům v Crhově u Štítů vydal nečekané tajemství. Uvnitř se totiž nacházel text ukrytý v láhvi, který tam po druhé světové válce uschovali zdejší lidé jako památku na padlé vlastence. Štítecká radnice letos pomník kompletně rekonstruovala.

 Celé znění nalezeného dopisu se místní lidé rozhodli poskytnout veřejnosti, ta ho teď může nalézt na webových stránkách štíteckého městského úřadu. „Text, který byl uložen v pomníku ve skleněné láhvi, je důležitým vzkazem pro další generace. Nikdy se nesmí zapomenout na hrdinství těch, kteří zemřeli v bojích během 1. a 2. světové války,“ uvedl starosta Štítů Jiří Vogel. Svitek popisuje okolnosti vzniku pomníku a především předává příběhy těch, jejichž jména jsou do něj vyryta. Celý text se datuje k 29. červnem 1946.
Pro místní region mimořádně důležitou památku letos opravili restaurátoři z Prahy. Samotný pomník bude na státní svátek 28. října slavnostně vysvěcen.



Foto: red

Pomník legionářů v Crhově je pro místní velmi důležitým místem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.10.2016 09:34
Titulek: Památka
Autor: Veronika
44
Je dobře, že se o tom píše. Příběhy dvou partyzánů, kteří padli ve 2 světové válce, znám z vyprávění mé babičky. Doteď je jí těžko, když na to vzpomíná. Byli to její bratr a bratranec.
http://www.stity.cz/crhovsky-pomnik/
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.