ZPRÁVY

V Hynčicích shořel dřevěný přístřešek

29. července 2013, 08:12, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
V Hynčicích shořel dřevěný přístřešek Hynčice – Popelem lehl dřevěný přístřešek v Hynčicích nad Moravou v noci ze soboty na neděli. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, kterým se podařilo odkrojit požár od nedalekého lesa. Přístřešek sloužil částečně jako montážní dílna a garáž. Objekty a materiál, které se nacházely uvnitř, hasičům velmi ztěžovaly práci. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.
Oznámení o požáru převzala linka tísňové pomoci v sobotu o půl jedenácté večer. Během několika minut dorazily profesionální jednotky ze stanice Šumperk a dobrovolní hasiči z Jindřichova, Hanušovic a ze Starého Města. „První dvě dobrovolné jednotky ihned po svém příjezdu vyloučily přítomnost osob uvnitř hořící budovy a zabezpečily rychle rozšiřujícím se plamenům v zahoření nedalekého lesa. Oznamovatel požáru upřesnil, že v hořících prostorech se může nacházet i vozidlo," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Dřevěný přístřešek sousedící s montážní dílnou plameny zcela poničily. Hasiči museli část ohořelých trámů rozebrat a dohledat menší skrytá ohniska. Některá místa pohledem termokamery stále vykazovala nebezpečné hodnoty. I po odjezdu jednotek zpět na své základny, došlo k požadavku na vrácení jedné z jednotek zpět. Dobrovolní hasiči z Hanušovic provedli uhašení drobného rozhoření a požářiště znovu zkontrolovali.

Příčinu vzniku požáru nyní šetří příslušný vyšetřovatel. Majitel prozatím škodu vyčíslil na 150 až 200 tisíc korun. Při požáru i samotném zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).