ZPRÁVY

V Hynčicích shořel dřevěný přístřešek

29. července 2013, 08:12, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
V Hynčicích shořel dřevěný přístřešek Hynčice – Popelem lehl dřevěný přístřešek v Hynčicích nad Moravou v noci ze soboty na neděli. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, kterým se podařilo odkrojit požár od nedalekého lesa. Přístřešek sloužil částečně jako montážní dílna a garáž. Objekty a materiál, které se nacházely uvnitř, hasičům velmi ztěžovaly práci. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.
Oznámení o požáru převzala linka tísňové pomoci v sobotu o půl jedenácté večer. Během několika minut dorazily profesionální jednotky ze stanice Šumperk a dobrovolní hasiči z Jindřichova, Hanušovic a ze Starého Města. „První dvě dobrovolné jednotky ihned po svém příjezdu vyloučily přítomnost osob uvnitř hořící budovy a zabezpečily rychle rozšiřujícím se plamenům v zahoření nedalekého lesa. Oznamovatel požáru upřesnil, že v hořících prostorech se může nacházet i vozidlo," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Dřevěný přístřešek sousedící s montážní dílnou plameny zcela poničily. Hasiči museli část ohořelých trámů rozebrat a dohledat menší skrytá ohniska. Některá místa pohledem termokamery stále vykazovala nebezpečné hodnoty. I po odjezdu jednotek zpět na své základny, došlo k požadavku na vrácení jedné z jednotek zpět. Dobrovolní hasiči z Hanušovic provedli uhašení drobného rozhoření a požářiště znovu zkontrolovali.

Příčinu vzniku požáru nyní šetří příslušný vyšetřovatel. Majitel prozatím škodu vyčíslil na 150 až 200 tisíc korun. Při požáru i samotném zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.