ZPRÁVY

V Hynčicích shořel dřevěný přístřešek

29. července 2013, 08:12, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
V Hynčicích shořel dřevěný přístřešek Hynčice – Popelem lehl dřevěný přístřešek v Hynčicích nad Moravou v noci ze soboty na neděli. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, kterým se podařilo odkrojit požár od nedalekého lesa. Přístřešek sloužil částečně jako montážní dílna a garáž. Objekty a materiál, které se nacházely uvnitř, hasičům velmi ztěžovaly práci. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.
Oznámení o požáru převzala linka tísňové pomoci v sobotu o půl jedenácté večer. Během několika minut dorazily profesionální jednotky ze stanice Šumperk a dobrovolní hasiči z Jindřichova, Hanušovic a ze Starého Města. „První dvě dobrovolné jednotky ihned po svém příjezdu vyloučily přítomnost osob uvnitř hořící budovy a zabezpečily rychle rozšiřujícím se plamenům v zahoření nedalekého lesa. Oznamovatel požáru upřesnil, že v hořících prostorech se může nacházet i vozidlo," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Dřevěný přístřešek sousedící s montážní dílnou plameny zcela poničily. Hasiči museli část ohořelých trámů rozebrat a dohledat menší skrytá ohniska. Některá místa pohledem termokamery stále vykazovala nebezpečné hodnoty. I po odjezdu jednotek zpět na své základny, došlo k požadavku na vrácení jedné z jednotek zpět. Dobrovolní hasiči z Hanušovic provedli uhašení drobného rozhoření a požářiště znovu zkontrolovali.

Příčinu vzniku požáru nyní šetří příslušný vyšetřovatel. Majitel prozatím škodu vyčíslil na 150 až 200 tisíc korun. Při požáru i samotném zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.