SPORT

V českém fotbale se mění poměry i ambice. „Postup nás neláká,“ přiznal za Jindřichov kapitán František Vlček

16. března 2016, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
V českém fotbale se mění poměry i ambice. „Postup nás neláká,“ přiznal za Jindřichov kapitán František Vlček Jindřichov - Hektická doba, kdy se postupy a záchrany honily všemi dostupnými i nedostupnými prostředky za každou cenu a klidně přes mrtvoly, je na ústupu. Poměry a ambice se v nižších soutěžích českomoravského fotbalu dost zásadně mění. Případ Jindřichova to jen dokazuje. I když se v I. A třídě udržel, sám požádal o přesun o jedno podlaží směrem dolů.

 Není to tak dávno, co by se tímto krokem vyvolalo velké haló. V současnosti je to stále častější jev. „Trápí nás úzký kádr, ke všemu je trochu přestárlý. Ve vyšší soutěži už musíte trénovat častěji a ne jen v pátek před zápasem. Navíc nás neoslovuje ani složení mančaftů, které v této soutěži účinkují. Dojíždění a s tím spojené finance hrají ve vesnickém fotbale podstatnou roli,“ vysvětloval důvody, proč se jindřichovští fotbalisté dobrovolně vrátili do I. B třídy, kapitán mužstva František Vlček.
Jindřichov je po podzimní části druhý, přičemž nashromáždil stejně bodů jako vedoucí Staré Město. „I kdyby se nám celý ročník podařilo vyhrát, postupovat bychom nechtěli. A to z výše uvedených příčin,“ vyřkl jasný verdikt Vlček. „S podzimem musíme být spokojeni. Chtěli jsme kopat do pátého místa a přitom zapracovávat do týmu mladé kluky. Umístění je určitě fajn. Zároveň je potřeba připomenout, že jsme ve dvou případech jeli na zápas v jedenácti lidech,“ naštvalo zkušeného pardála.
Jarní odvety slibují v céčkové skupině pořádný nervák. Maximálně vyšperkovaný tím, že se ve hře o titul nacházejí hned tři kluby ze severu. „Se Starým Městem jsme už obě utkání odehráli. K tomu, abychom se dostali zpátky před něj, budeme potřebovat pomoc ostatních výsledků. Není to jen v našich rukou. Pro nás je prioritou stabilizace kádru a generační výměna,“ odhaloval Vlček, kterého v dosavadním průběhu zklamaly některé celky z Jesenicka. „S klukama ze Staráku máme normální vztahy. Samozřejmě, když je na programu derby, vládnou emoce. Nehraje se v rukavičkách, padají ostřejší slova. Ale to k tomu patří,“ popisoval zasvěceně a pokračoval: „Totéž platí i o Bohdíkovu. Ztrácí na nás jen tři body a není vyloučeno, že po pár kolech můžeme koukat na záda my jemu. Poslední slovo určitě neřekly ani Štíty a Bludov. Nikdo další už podle mě do boje o první místo nepromluví.“

PŘÍPRAVNÝ DUEL
ŠUMPERK – JINDŘICHOV 9:1 (2:0)


Jindřichov se na blížící jaro chystá v domácích podmínkách, kromě tělocvičny využívá i venkovních prostorů. „Jsem rád, že se zapojili i naši mladíci, snad jim to vydrží,“ přál si František Vlček.
Na trenérské lavičce došlo ke změně. Kouče Pimparu, jehož limitovaly zdravotní potíže, nahradil František Olbort. Jindřichovští fotbalisté před zájezdem na šumperský Tyršův stadión stačili rozdrtit Loučnou (9:2) a prohrát se Starým Městem (2:4).
JINDŘICHOV: Blíhal – D. Zimolka, F. Vlček, Špatina, Svora – Velký, J. Vlček (J. Strnad), M. Vlček, Navrátil, Hrůzek – Vinkler.


Foto: Petr Fišer

Tento souboj sice jindřichovští fotbalisté vyhráli, jinak jim ale v přípravě proti Šumperku patřilo páté kolo u vozu. Od divizního soupeře schytali důkladný výprask.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).