ZPRÁVY

Úspory důchodců přitahují další podvodníky

1. listopadu 2012, 13:42, ar
Okres – Desítky seniorů ze Šumperska mohou šmahem přijít o celoživotní úspory. Jejich peníze tentokrát neohrožuje bankovní krize a zloději z finančních trhů, nýbrž podvodníci přímo z ulice. Ti se často vydávají za servisní pracovníky plynáren, energetických závodů nebo podomní prodejce textilu.
„Podvodníci využívají různé báchorky, záminky a lsti. Neštítí se ničeho, využijí důvěřivosti starších lidí a zneužijí jejich city jen proto, aby se dostali k penězům,“ zdůrazňuje mluvčí šumperské policie Marie Šafářová. Mnohdy slepá důvěřivost seniorů je hlavní příčinou toho, proč právě starší generace lidí patří mezi nejčastější oběti podvodníků. Zloději před několika týdny lovili přímo v okresním městě, nedávno se vloudili do domu v Bludově, kde se pokusili okrást starší manželský pár. „Podvodníci většinou pracují ve dvou. Obvykle požadují rozměnění peněz, čímž nenápadně donutí svoji oběť odhalit místo, na kterém má úspory ukryté. Jeden z pachatelů pak už jen odláká pozornost, zatímco další peníze ukradne,“ popisuje taktiku podvodníků Šafářová.
Muži zákona důrazně nabádají všechny obyvatele, aby žádné cizí osoby nepouštěli do bytů. V případě, že budou cizinci neodbytní, mohou okamžitě zavolat na policejní linku 158. Pro další vyšetřování je pak důležité zapamatovat si podobu podezřelých osob, jejich zvláštní znaky, případně SPZ vozu, kterým přijeli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2012 11:42
Titulek: Šmahem přijdu tak o suché z nosu.
Autor: Zumzum
203
Demokratičtí exekutoři si už všechno podle zákona a s požehnáním našich zákonodárců odnesli. Když se dostanete díky bohulibé činnosti těchto expertů pod most nemyslete si že na vás nemají. Vyberou vaše příbuzné, sousedy a vůbec kohokoliv kdo je napadne. Stačí jejich "kvalifikovaná domněnka".
Reagovat
Datum: 8.11.2012 08:15
Titulek: Re: Šmahem přijdu tak o suché z nosu.
Autor: Jarda
111
Tenhle výplod přistál mimo porcelán.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.