SPORT

Úspěšný vrchol sezóny šumperských plavců

27. června 2012, 09:21, téma PLAVÁNÍ, mošo
Úspěšný vrchol sezóny šumperských plavců Šumperk – Šest šumperských plavců, svěřenců trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové, prošlo náročným sítem krajských přeborů a kvalifikovalo se do soutěží na vrcholu sezóny - na Letní pohár ČR a Mistrovství ČR. Čtyři z nich se dokázali prosadit na národní úrovni.

Letní poháry České republiky jsou určeny plavcům ve věku deset a jedenáct let. Dělí se na českou a moravskou část, kterých se nicméně účastní téměř všechny východočeské plavecké kluby. Velkého úspěchu dosáhl Karel Vlk na Letním poháru ČR desetiletých, jenž se konal v Karviné. V konkurenci plavců z třiatřiceti klubů vybojoval kompletní sbírku medailí, v dalších třech startech doplaval s přehledem v první desítce závodního pole.

Na Letním poháru ČR jedenáctiletých v Brně skvěle reprezentovala šumperský plavecký oddíl Leona Lysáková. Nadějná závodnice získala šest medailí – dvě zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou. Při vítězství v závodech na sto metrů znak a sto metrů polohový závod zaplavala ve své věkové kategorii nejrychlejší časy v rámci celé republiky.Výprava čtyř plavců zamířila do Českých Budějovic na Letní mistrovství České republiky starších žáků. V kategorii třináctiletých skvěle zabojoval Přemysl Pospíšil, ve třech z pěti startů se prosadil do první desítky, obzvláště cenné je páté místo na kraulové patnáctistovce.

Mezi čtrnáctiletými plavci měl Šumperk dvojí zastoupení – Jaromíra Laštuvičku a Michala Müllera, kteří si na základě přihlášených časů nedělali ambice na medailová umístění. Jenže o veliké překvapení se postaral Michal v závodě na dvě stě metrů prsa. Ve startovní listině figuroval kvalifikačním časem na devátém místě, ale výrazně vylepšil svůj osobní rekord a proplaval se pro nečekanou, o to úžasnější bronzovou medaili. Celkově v pěti startech ze šesti pronikl do první desítky. Nejlepším umístěním Jaromíra Laštuvičky bylo osmé místo ve znakové dvoustovce. Také v dalších závodech se pohyboval na rozhranní první a druhé desítky.

V kategorii čtrnáctiletých plavkyň prokázala příslušnost k české špičce Michaela Šímová. Čtyřikrát doplavala v těžké konkurenci do pátého místa, na medaili bronzové hodnoty dosáhla v závodě na dvě stě metrů znak.foto: archiv plaveckého oddílu


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.