KULTURA

Událost: Retro očekává delegaci ze Středozemě, Oko Hobita uvede v unikátním formátu HFR

11. prosince 2013, 12:07, Ondřej Polák
Událost: Retro očekává delegaci ze Středozemě, Oko Hobita uvede v unikátním formátu HFR Zábřeh, Šumperk - Nejočekávanější film zimní sezóny Hobit: Šmakova dračí poušť se brzy objeví na stříbrných plátnech našeho regionu. Na další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka se mohou těšit diváci v Zábřehu a Šumperku již od čtvrtka 12. prosince. Obě kina premiéru uvedou o půlnoci!

„Fanoušci Středozemě mohou prožít v kině Retro půlnoční projekci druhého dílu tohoto velkofilmu. Promítačku zapneme v páté minutě dne premiéry 12. prosince, tedy pět minut po půlnoci v noci ze středy 11. prosince na čtvrtek 12. prosince,“ upřesňuje vedoucí kina Věra Smrčková. Retro film uvede ve 3D v původním znění s českými titulky.

„Kromě půlnočního představení máme pro návštěvníky Retra připraveno jedno malé překvapení. Na večerní představení v sobotu 14. prosince zavítá i početná delegace ze Středozemě. Rádi však uvidíme v originálních tolkienovských převlecích i samotné diváky,“ dodala Smrčková.

Překvapení čeká také na diváky v šumperském kině Oko, kde se chystá vskutku historická událost. „Poprvé promítneme film ve formátu HFR. Návštěvníci se mohou těšit na zcela nový zážitek z kvality obrazu, který spočívá v několikanásobně rychlejším sledu obrazových polí, než bývá zvykem,“ vysvětluje ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

Film Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydávají se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Autoři druhého dílu se nechali inspirovat nejen knihami Hobit a Dodatky k Pánu prstenů, ale i dalšími Tolkienovými díly ze Středozemě.

Kromě půlnoční premiéry odpromítá Retro Hobita v průběhu prosince ještě šestkrát, a to 12. až 14. 12. a poté 18., 20. a 25. 12.
Šumperské Oko dá Hobitovi v prosincovém programu výsadní prostor. Film bude promítat od 11. prosince až do konce roku.

Více na kinoretro.cz a kinosumperk.cz.
Šumperské a zábřežské kino začnou promítat druhý díl výpravné Hobití ságy o půlnoci. Před rokem, když šel do kin první díl Hobita, měla veřejnost o půlnoční premiéru mimořádný zájem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.