ZPRÁVY

Tři králové budou opět vybírat na charitu

2. ledna 2013, 20:40, téma CHARITA, SBÍRKY, mošo
Tři králové budou opět vybírat na charitu Okres – Již počtrnácté vysílá v prvních dnech nového roku Charita Zábřeh koledníky, aby dům od domu vybírali peníze v rámci celorepublikové Tříkrálové sbírky. Výtěžek použije jako tradičně na pomoc sociálně slabším v regionu i ve světě. Letos bude značit rámy domovních dveří písmeny iniciálami jmen tří králů rekordní počet „královských skupin“.
„Loňský rok jsme zatím překonali o jedenáct skupin,“ uvedl ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger. Celkový počet malých koledníků, navštěvujících domácnosti na Zábřežsku, Mohelnicku a Štítecku totiž zatím není konečný. „Bude jich nejméně tři sta čtyřicet,“ dodává Karger. Na svou cestu se vypravili už ve středu a u vstupních dveří budou zvonit nejpozději do pondělka 7. ledna. Nejvíce z nich svou charitativní pouť vykoná v průběhu prvního lednového víkendu.

„Pravé“ tři krále je možné rozlišit podle několika znaků. Jejich pokladničky jsou zapečetěné a dobrovolníci představující Kašpara, Melichara a Baltazara mají u sebe keramický přívěsek s logem sbírky. „Každou skupinu doprovází vedoucí, kterému je více než patnáct let. Na požádání se prokáže občanským průkazem a viditelně nošeným pověřením k provádění sbírky,“ vysvětluje Karger.

Oslovení mají možnost přispět libovolnou částkou, kterou vloží přímo do pokladničky. Od tří králů pak dostanou malý dárek – psaníčko s kadidlem a dutinkou cukru, které připravila sociální firma Repatro Zábřeh v palonínské chráněné dílně. Během návštěvy označí zástupci Charity svěcenou křídou veřeje dveří nápise K+M+B 2013. „Symbolizuje přání dobra a božího požehnání,“ říká ředitel Charity Zábřeh.

Výtěžek sbírky bude v letošním roce věnován na přímou pomoc rodinám a lidem, kteří se ocitli v existenční nouzi. „Dříve bylo koledování výsadou chudých dětí. Dnes se koleduje pro chudé,“ říká Karger. Menší část půjde na projekty diecézních charit a na zahraniční humanitární pomoc, dvě třetiny však zůstanou v regionu.

Lidé, k nimž se koledníci nedostanou a kteří jsou ochotní zapojit se do Tříkrálové sbírky, mohou poslat dárcovskou sms ve tvaru DMS KOLEDA na telefonní číslo 87 777. K dispozici je též bankovní účet 66008822/0800. Až do čtvrtka 10. ledna bude navíc v charitní prodejně Barborka v Zábřeze přichystaná jedna ze zapečetěných pokladniček. foto: archiv Charity Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.1.2013 13:15
Titulek: zvrácená doba
Autor: aNONYM
160
109
Věta „Dříve bylo koledování výsadou chudých dětí. Dnes se koleduje pro chudé“ dokonale charakterizuje dnešní dobu. Dřív se chudí museli snažit, aby si v chudobě nějak pomohli, dnes jen čekají na dávky a snaží se ostatní. Hýčkáme si svoje chudé a ti, pokud náhodou musí udělat něco navíc, než jen natáhnout ruku po dávce, dokážou si hned sjednat pořádek a srovnat nás.
Reagovat
Datum: 4.1.2013 02:22
Titulek: Re: zvrácená doba
Autor: Otravenej
242
118
Je to tak! Nefachčenka a různé jakoby postižené menšiny šikanují normální lidi, kteří jsounochotní pracovat! A taky napište článek, proč mají firmy z Šumperska raději sídla v Praze! Protože je tady šikanuje zakomplexovaní idioti z místního finančáku! Zeptejte se sami!
Reagovat
Datum: 7.1.2013 10:41
Titulek: Re: zvrácená doba
Autor: janča
219
204
ano je to zvrácená doba z charity se stal bezva byznys pro bohatý viz Člověk v tísni,Kapka naděje a mnohé další.Chudí nebo potřební z toho uvidí zlomeček.Nedala jsem jim ani korunu,když zazvonili.Pomáhám přímo kamarádce bezdomovci,aby se zase postavila na nohy.Snaží se i sama.Dnes je to na ulici kousíček.A těch pár peněz co ještě máme se z nás snaží vytáhnout hrou na city...přidala jsem se k www.opona2009.zacit.cz a přidat se může každý slušný člověk, komu záleží na budoucnosti této země.19.1.2013 ve 13.00 h v Národním domě na Vinohradech,Praha stanice metra náměstí \Míru - podrobnosti jsou na webové adrese
Reagovat
Datum: 3.1.2013 15:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Jana
159
134
Proč ze Zábřeha chodí vybírat peníze v Šumperku? Copak nemá Šumperk svoji charitu? Proč má Šumperk podporovat Zábřeh? Kdo mi to vysvětlí?
Reagovat
Datum: 4.1.2013 02:56
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
155
205
A oni chodí Zábřežští koledníci po Šumperku? No, pokud ano, pak je asi zábřežská charita aktivnější, než šumperská, to bych jí nevyčítal. Mi spíš přijde divné, že někomu vadí, že (údajně, protože kdoví jestli to tak je) Šumperk podporuje Zábřeh, a nikomu nevadí, že celé Zábřežsko, Mohelnicko i Štítecko (a možná tedy i Šumperk, pokud je to pravda) z celé jedné třetiny podporuje nějaké blíže nespecifikované zahraničí.
Reagovat
Datum: 6.1.2013 11:20
Titulek: nic
Autor: P R A Z A K
souhlas
0
nesouhlas
1
n.... a rozmazat
Reagovat
Datum: 6.1.2013 12:08
Titulek: tri králové
Autor: Kvetoslava
206
139
písi z horké Brazilie, a plácu steskem - neumíte si predstavit jak nám jsou drahé koledy - nám- kdo zijeme v cizine. Dekuji vám za krásnou fotografii. A vinsuji vám stestí, zdraví a dlouhá léta, ten kdo vám píse z daleka.
Reagovat
Datum: 10.1.2013 13:01
Titulek: církev zneužívá děti
Autor: Pavel
181
127
Nenažraná církev, která má už s vírou v Boha pramálo společného takto zneužívá děti, protože lidi nemají to srdce koledníky odmítnout. V pochybné restituci ožebračili tento národ o sta miliony a není jim hanba takto využívat děti.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).