ZPRÁVY

Trh práce v létě zamrzl

12. září 2012, 00:00, ar
Okres – Ačkoli si prognostici slibovali od letních měsíců oživení trhu práce, opak se stal pravdou. Jak v celé zemi, tak i v šumperském okrese k žádným podstatným změnám nedošlo. Počet lidí bez práce byl na konci srpna stejný jako na začátku prázdnin. A změna k lepšímu se zatím nerýsuje.
„Stagnaci pracovního trhu lze očekávat i v září, kdy ještě do evidence úřadů práce přibudou další absolventi škol,“ uvedla tisková mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Viktorie Plívová. Poslední výraznější pokles nezaměstnaných se odehrál na jaře, od té doby se jejich počet nesnížil a dnes je na Šumpersku více než osm tisíc lidí bez práce. Situaci alespoň trochu zmírnil rostoucí počet volných pracovních míst. „V červnu a červenci ubývalo nabídek zaměstnavatelů, na konci prázdnin jich zase přibylo,“ dodává Plívová. Na jedno volné pracovní místo dnes v okrese připadá více než dvacet uchazečů, celorepublikový průměr je zhruba o polovinu nižší.
Šumpersko se svojí zhruba desetiprocentní nezaměstnaností obsadilo v celostátním porovnání šestnácté místo, sousední Jeseník skončil devátý a s přehledem vede okres Most, kde je bez práce téměř šestnáct procent obyvatelstva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert zpěváka MICHALA HRŮZY, který se uskuteční v pátek 3. listopadu v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje kapela Michala Hrůzy?

A) M.H. Band
B) Kapela Hrůzy
C) Ready Kirken

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Alena Ondráčková z Olšan, Aleš Čermák ze Zábřeha, Daria Stejskalová ze Šumperka, Ilona Krátká z Rudy nad Moravou a Marta Pudilová z Loštic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).