ZPRÁVY

Trh práce v létě zamrzl

12. září 2012, 00:00, ar
Okres – Ačkoli si prognostici slibovali od letních měsíců oživení trhu práce, opak se stal pravdou. Jak v celé zemi, tak i v šumperském okrese k žádným podstatným změnám nedošlo. Počet lidí bez práce byl na konci srpna stejný jako na začátku prázdnin. A změna k lepšímu se zatím nerýsuje.
„Stagnaci pracovního trhu lze očekávat i v září, kdy ještě do evidence úřadů práce přibudou další absolventi škol,“ uvedla tisková mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Viktorie Plívová. Poslední výraznější pokles nezaměstnaných se odehrál na jaře, od té doby se jejich počet nesnížil a dnes je na Šumpersku více než osm tisíc lidí bez práce. Situaci alespoň trochu zmírnil rostoucí počet volných pracovních míst. „V červnu a červenci ubývalo nabídek zaměstnavatelů, na konci prázdnin jich zase přibylo,“ dodává Plívová. Na jedno volné pracovní místo dnes v okrese připadá více než dvacet uchazečů, celorepublikový průměr je zhruba o polovinu nižší.
Šumpersko se svojí zhruba desetiprocentní nezaměstnaností obsadilo v celostátním porovnání šestnácté místo, sousední Jeseník skončil devátý a s přehledem vede okres Most, kde je bez práce téměř šestnáct procent obyvatelstva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.