SPORT

Trenérský generál Dubicka Jiří Silný není žádný troškař, bod za remízu ho v Maletíně nezajímá

22. března 2017, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Trenérský generál Dubicka Jiří Silný není žádný troškař, bod za remízu ho v Maletíně nezajímá Šumperk - Bod za remízu ho nezajímá. Trenér dubických fotbalistů Jiří Silný není žádný troškař, před sobotním hitem otevíracího kola I. A třídy v Maletíně myslí na jediné – na vítězství. „Přece nebudu říkat, že tam jedeme prohrát. Kdo mě zná, dobře ví, že si vždycky kladu nejvyšší možné cíle,“ potvrdil, že evidentně neslevil ze svých nároků.

 DUBICKO

Dubicko je po podzimu třetí a oprávněnost svého postavení v tabulce přijede hájit na horkou půdu okresního konkurenta. „V Maletíně jsem se byl jednou podívat a je mi jasné, že to na malém hřišti nebude snadné. Balón je kulatý a soupeř kvalitní. I tak jsem přesvědčený o tom, že když budeme v plném složení, jsme schopni vyhrát a nakopnout se správným směrem,“ stál si Silný za svým.
Výsledky přípravných zápasů se v dubickém případě odvíjely od toho, v jaké míře mohl týmový kouč nasazovat kompletní mužstvo. „Některé byly dobré, některé naopak mizerné. Záleželo na okolnostech. Jsem moc spokojený s tím, že mi zůstali všichni hráči z první poloviny sezóny a navíc se nám uzdravil Lukáš Jedelský. Pro mě osobně je to stěžejní událost celé zimy. Už jen kvůli němu, že se vrátil po těžkém zranění. A taky s ohledem na kvalitu mužstva ve středu pole. Je to kreativní hráč s tvůrčími schopnostmi, který je pro nás moc důležitý,“ uvedl Silný.
V některých přátelských duelech měl k dispozici vyhlédnutého útočníka, jenž v přestávkovém období usiloval o místo v jednom třetiligovém mužstvu. „Jméno zatím neprozradím, protože se jedná o holoubka na střeše. Máme ho v merku a rádi bychom ho získali, protože je opravdu gólový. Uvidíme, jak se to nakonec vyvrbí,“ prohlásil nejistým hlasem.

MALETÍN

Maletínu se podzimní putování příliš nepovedlo. Po všech stránkách zůstal za očekáváním. „Netrpělivě jsme vyhlíželi poslední zápas. Čekali jsme na něj jako na smilování. Protože se nám nedařilo, už jsme to chtěli mít za sebou,“ připustil funkcionář a vedoucí družstva Antonín Michalčák.
Svérázný patriot pevně věří, že dojde k nápravě. Maletínští fotbalisté absolvovali vydařené soustředění v Javoříčku a příznivě propluli i sérií ladících herních prověrek. V pěti zápasových testech nastříleli 31 gólů! „Byl to náš nejhorší podzim za posledních devět let. Takže máme co vylepšovat. I když jsme se v první polovině trápili, pořád myslíme na umístění na bedně. Je potřeba bodovat ve všech kolech, co nás čekají,“ spočítal si snadno Michalčák.
V Maletíně stále počítají se službami Radka Maráka. Z Mohelnice rozšířil týmové řady záložník Bayer, z Litovle brankář Šikl a z marodky ohlásil návrat Lukáš Michalčák.
Od derby s Dubickem si domácí strana slibuje pravou fotbalovou řežbu a nesmlouvavý lítý boj. „Pokud chceme uspět, musíme dát o gól víc než soupeř. Zapotřebí bude maximální disciplína a herní kázeň. K tomu se musíme vyvarovat chyb v defenzívě,“ přemítal Antonín Michalčák nahlas. „Dubicko nás v ničem nepřekvapilo. Jestli má na to, aby celou soutěž vyhrálo? Nejsem o tom přesvědčený. Na druhou stranu bychom byli rádi, kdyby postoupilo. Aspoň bychom se ho zbavili,“ pronesl bez okolků maletínský „bafuňář“.
PŘÍPRAVA MALETÍNA: Slavonín 6:4, Leština 4:2, Třeština 7:3, Pomezí u Poličky 5:2, Libivá 9:1.


Foto: Petr Fišer

Generál Jiří Silný kuje odvážné pikle. Vyhrát chce nejen úvodní bitvu v Maletíně, ale i celou soutěžní válku.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.3.2017 12:40
Titulek: Bez titulku
Autor: ludva
128
SILNÝ,to je silný kafe.Nic neumí ,jen kecá ,ostatně jako všichni v tom kraji.a ten váš plátek.....
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.