SPORT

Tenista Ondřej Niče si v Americe užil „dobu bronzovou“

31. května 2017, 14:00, Petr Fišer
Tenista Ondřej Niče si v Americe užil „dobu bronzovou“ Spojené státy - Šumperský odchovanec a bývalý medailista z republikových mládežnických šampionátů Ondřej Niče pokračuje za mořem v úspěšném tenisovém tažení. Tentokrát proslavil svoji školu Seward County Community College na celoamerickém národním šampionátu.

 Turnaj probíhal pod záštitou organizace NJCAA ve středním Texasu ve městě Plano. Niče nastoupil do singlového soupeření v rámci oficiálního mistrovství USA na postu číslo 3, v deblu mu společně s Venezuelanem Carlosem Anesem připadla role nasazených jedniček. Není divu, v zimě se propracovali až k soutěžnímu titulu.
Rodák ze Šumperka se stal vloni v konkurenci 1500 hráčů nováčkem roku, který potvrzoval stálou výkonnost nejen v singlu, ale i ve čtyřhrách. V individuální disciplíně zakončil své žebříčkové účinkování na „college“ školách na velmi dobrém jedenáctém místě. Že nešlo o náhodu, potvrdil na texaské půdě. V obou pavoucích skončila jeho pouť až v semifinále, tudíž se mohl radovat z dvojnásobného bronzového úspěchu.
Po ukončení studia na škole v Kansasu se po prázdninách přesune do státu Oklahoma, kde ho čeká působení na univerzitě Southeastern University. Na základě jeho studijních a tenisových výsledků získal pro příští rok plné stipendium!
Příběh Ondřeje Ničeho potvrzuje, že i sportovec z malého moravského města může velké sny a cíle proměňovat v realitu a opravdovou skutečnost.

ONDŘEJ NIČE

Turnaj v Texasu

DVOUHRA: A. Carey (Marion Military) 6:0, 6:0, M. Rogel (ABAC) 6:1, 7:6 (1). Semifinále: S. Modica (ASA Miami) 0:6, 3:6.
ČTYŘHRA: Adam, Motlojoa (NMMI) 6:7 (4), 6:2, 7:6 (0), Bravo, Scoppetta (La) 5:7, 6:1, 7:5. Semifinále: Mendoza, Modica (ASA) 2:6, 1:6.
Foto: archiv

Talent pocházející z mládežnické líhně Šumperka si ve Spojených státech připisuje na konto tenisové i studijní úspěchy. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.