SPORT

Tenista Ondřej Niče si v Americe užil „dobu bronzovou“

31. května 2017, 14:00, Petr Fišer
Tenista Ondřej Niče si v Americe užil „dobu bronzovou“ Spojené státy - Šumperský odchovanec a bývalý medailista z republikových mládežnických šampionátů Ondřej Niče pokračuje za mořem v úspěšném tenisovém tažení. Tentokrát proslavil svoji školu Seward County Community College na celoamerickém národním šampionátu.

 Turnaj probíhal pod záštitou organizace NJCAA ve středním Texasu ve městě Plano. Niče nastoupil do singlového soupeření v rámci oficiálního mistrovství USA na postu číslo 3, v deblu mu společně s Venezuelanem Carlosem Anesem připadla role nasazených jedniček. Není divu, v zimě se propracovali až k soutěžnímu titulu.
Rodák ze Šumperka se stal vloni v konkurenci 1500 hráčů nováčkem roku, který potvrzoval stálou výkonnost nejen v singlu, ale i ve čtyřhrách. V individuální disciplíně zakončil své žebříčkové účinkování na „college“ školách na velmi dobrém jedenáctém místě. Že nešlo o náhodu, potvrdil na texaské půdě. V obou pavoucích skončila jeho pouť až v semifinále, tudíž se mohl radovat z dvojnásobného bronzového úspěchu.
Po ukončení studia na škole v Kansasu se po prázdninách přesune do státu Oklahoma, kde ho čeká působení na univerzitě Southeastern University. Na základě jeho studijních a tenisových výsledků získal pro příští rok plné stipendium!
Příběh Ondřeje Ničeho potvrzuje, že i sportovec z malého moravského města může velké sny a cíle proměňovat v realitu a opravdovou skutečnost.

ONDŘEJ NIČE

Turnaj v Texasu

DVOUHRA: A. Carey (Marion Military) 6:0, 6:0, M. Rogel (ABAC) 6:1, 7:6 (1). Semifinále: S. Modica (ASA Miami) 0:6, 3:6.
ČTYŘHRA: Adam, Motlojoa (NMMI) 6:7 (4), 6:2, 7:6 (0), Bravo, Scoppetta (La) 5:7, 6:1, 7:5. Semifinále: Mendoza, Modica (ASA) 2:6, 1:6.
Foto: archiv

Talent pocházející z mládežnické líhně Šumperka si ve Spojených státech připisuje na konto tenisové i studijní úspěchy. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).