Šumperským vodákům se letos dařilo

17. října 2018, 13:00, redakce
Šumperským vodákům se letos dařilo Celoroční příprava na závody byla v červenci podpořena týdenním soustředěním na slalomovém kanále v Českém Vrbném nedaleko Českých Budějovic. Cílem letního soustředění byla příprava žáků a dorostenců na mistrovské soutěže a závody Českého poháru.

Slalomový kanál v Českém Vrbném vyhovuje technickými parametry pro vyspělé závodníky i přípravku. Tréninková příprava byla každý den rozdělena do dvou tréninkových jednotek – dopolední a odpolední, přes poledne měli závodníci čas pro relaxaci a oddech, doplňkové tréninkové jednotky – běh, brusle inline, nohejbal, kolo ...
Úvodní dny sloužily z rozježdění na divoké vodě a získání stability, poté procvičování správného nájezdu do branek. V dalších jednotkách procvičovali závodníci spojování kombinací branek. Další nácvik kladl důraz na rychlost průjezdů branek, čistotu průjezdů tratě v kombinaci na vytrvalostní sílu. Po zvládnutí techniky závodníci jezdili měřené půtratě a celé tratě se simulací závodů. Přípravka trénovala ve spodní a horní části kanálu, po zvládnutí lehčích pasáží absolvovali i těžké pasáže kanálu. Podařilo se zvládnout všechny naplánované činnosti a posunout technickou vyspělost závodníků.
Partnerem projektu letního soustředění byly Lesy ČR, kterým děkujeme za významnou podporu našeho sportu v Šumperku.

=====================
Skvělou připravenost prokázali závodníci našeho oddílu v sérii závodů. Zlatou medaili v kategorii starších žáků ve vodním slalomu si z republikového mistrovství žáků, jež se konalo první dva zářijové dny na umělém kanále v Českých Budějovicích, odvezli šumperští vodáci. Velkou zásluhu na skvělém umístění měl Michal Urban.
V Budějovicích byli současně vyhlášeni vítězové Českého poháru žáků za rok 2018. Cenné stříbro v těžké konkurenci z celé republiky získal právě Michal Urban. Jeho bratr Daniel, který reprezentoval Českou republiku v hlídkách na evropském šampionátu v Makedonii, pak „vyjel" zlato v krátkém i dlouhém sjezdu a v individuálních závodech obsadil shodně osmou pozici.

Krásného umístění dosáhli na zářijovém mistrovství i ostatní členové šumperského oddílu kanoistiky Anna Daňková a Jan Heřmanský. Ještě před republikovým šampionátem proběhl 4. a 5. srpna v Českých Budějovicích ECA Junior Slalom Cup, v němž bodoval v nabité konkurenci evropských závodníků šumperský junior Samuel Rouča a získal stříbrnou medaili. Všem našim závodníkům patří velká gratulace.

Oddíl kanoistiky Šumperk hledá další nové talenty, kterým se líbí tento dynamický sport. Případní zájemci se mohou zastavit s rodiči v loděnici u „dolního splavu“ na Desné /na výjezdu ze Šumperka na Nový Malín odbočit před mostem doprava/ a vyzkoušet si jízdu na kajaku nebo se informovat na telefonním čísle +420 606 924 202.