Šumperským vodákům se letos dařilo

17. října 2018, 13:00, redakce
Šumperským vodákům se letos dařilo Celoroční příprava na závody byla v červenci podpořena týdenním soustředěním na slalomovém kanále v Českém Vrbném nedaleko Českých Budějovic. Cílem letního soustředění byla příprava žáků a dorostenců na mistrovské soutěže a závody Českého poháru.

Slalomový kanál v Českém Vrbném vyhovuje technickými parametry pro vyspělé závodníky i přípravku. Tréninková příprava byla každý den rozdělena do dvou tréninkových jednotek – dopolední a odpolední, přes poledne měli závodníci čas pro relaxaci a oddech, doplňkové tréninkové jednotky – běh, brusle inline, nohejbal, kolo ...
Úvodní dny sloužily z rozježdění na divoké vodě a získání stability, poté procvičování správného nájezdu do branek. V dalších jednotkách procvičovali závodníci spojování kombinací branek. Další nácvik kladl důraz na rychlost průjezdů branek, čistotu průjezdů tratě v kombinaci na vytrvalostní sílu. Po zvládnutí techniky závodníci jezdili měřené půtratě a celé tratě se simulací závodů. Přípravka trénovala ve spodní a horní části kanálu, po zvládnutí lehčích pasáží absolvovali i těžké pasáže kanálu. Podařilo se zvládnout všechny naplánované činnosti a posunout technickou vyspělost závodníků.
Partnerem projektu letního soustředění byly Lesy ČR, kterým děkujeme za významnou podporu našeho sportu v Šumperku.

=====================
Skvělou připravenost prokázali závodníci našeho oddílu v sérii závodů. Zlatou medaili v kategorii starších žáků ve vodním slalomu si z republikového mistrovství žáků, jež se konalo první dva zářijové dny na umělém kanále v Českých Budějovicích, odvezli šumperští vodáci. Velkou zásluhu na skvělém umístění měl Michal Urban.
V Budějovicích byli současně vyhlášeni vítězové Českého poháru žáků za rok 2018. Cenné stříbro v těžké konkurenci z celé republiky získal právě Michal Urban. Jeho bratr Daniel, který reprezentoval Českou republiku v hlídkách na evropském šampionátu v Makedonii, pak „vyjel" zlato v krátkém i dlouhém sjezdu a v individuálních závodech obsadil shodně osmou pozici.

Krásného umístění dosáhli na zářijovém mistrovství i ostatní členové šumperského oddílu kanoistiky Anna Daňková a Jan Heřmanský. Ještě před republikovým šampionátem proběhl 4. a 5. srpna v Českých Budějovicích ECA Junior Slalom Cup, v němž bodoval v nabité konkurenci evropských závodníků šumperský junior Samuel Rouča a získal stříbrnou medaili. Všem našim závodníkům patří velká gratulace.

Oddíl kanoistiky Šumperk hledá další nové talenty, kterým se líbí tento dynamický sport. Případní zájemci se mohou zastavit s rodiči v loděnici u „dolního splavu“ na Desné /na výjezdu ze Šumperka na Nový Malín odbočit před mostem doprava/ a vyzkoušet si jízdu na kajaku nebo se informovat na telefonním čísle +420 606 924 202.

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).