SPORT

Šumperským vodákům se letos dařilo

17. října 2018, 13:00, redakce
Šumperským vodákům se letos dařilo Celoroční příprava na závody byla v červenci podpořena týdenním soustředěním na slalomovém kanále v Českém Vrbném nedaleko Českých Budějovic. Cílem letního soustředění byla příprava žáků a dorostenců na mistrovské soutěže a závody Českého poháru.

 Slalomový kanál v Českém Vrbném vyhovuje technickými parametry pro vyspělé závodníky i přípravku. Tréninková příprava byla každý den rozdělena do dvou tréninkových jednotek – dopolední a odpolední, přes poledne měli závodníci čas pro relaxaci a oddech, doplňkové tréninkové jednotky – běh, brusle inline, nohejbal, kolo ...
Úvodní dny sloužily z rozježdění na divoké vodě a získání stability, poté procvičování správného nájezdu do branek. V dalších jednotkách procvičovali závodníci spojování kombinací branek. Další nácvik kladl důraz na rychlost průjezdů branek, čistotu průjezdů tratě v kombinaci na vytrvalostní sílu. Po zvládnutí techniky závodníci jezdili měřené půtratě a celé tratě se simulací závodů. Přípravka trénovala ve spodní a horní části kanálu, po zvládnutí lehčích pasáží absolvovali i těžké pasáže kanálu. Podařilo se zvládnout všechny naplánované činnosti a posunout technickou vyspělost závodníků.
Partnerem projektu letního soustředění byly Lesy ČR, kterým děkujeme za významnou podporu našeho sportu v Šumperku.

=====================
Skvělou připravenost prokázali závodníci našeho oddílu v sérii závodů. Zlatou medaili v kategorii starších žáků ve vodním slalomu si z republikového mistrovství žáků, jež se konalo první dva zářijové dny na umělém kanále v Českých Budějovicích, odvezli šumperští vodáci. Velkou zásluhu na skvělém umístění měl Michal Urban.
V Budějovicích byli současně vyhlášeni vítězové Českého poháru žáků za rok 2018. Cenné stříbro v těžké konkurenci z celé republiky získal právě Michal Urban. Jeho bratr Daniel, který reprezentoval Českou republiku v hlídkách na evropském šampionátu v Makedonii, pak „vyjel" zlato v krátkém i dlouhém sjezdu a v individuálních závodech obsadil shodně osmou pozici.Krásného umístění dosáhli na zářijovém mistrovství i ostatní členové šumperského oddílu kanoistiky Anna Daňková a Jan Heřmanský. Ještě před republikovým šampionátem proběhl 4. a 5. srpna v Českých Budějovicích ECA Junior Slalom Cup, v němž bodoval v nabité konkurenci evropských závodníků šumperský junior Samuel Rouča a získal stříbrnou medaili. Všem našim závodníkům patří velká gratulace.=====================
Oddíl kanoistiky Šumperk hledá další nové talenty, kterým se líbí tento dynamický sport. Případní zájemci se mohou zastavit s rodiči v loděnici u „dolního splavu“ na Desné /na výjezdu ze Šumperka na Nový Malín odbočit před mostem doprava/ a vyzkoušet si jízdu na kajaku nebo se informovat na telefonním čísle +420 606 924 202.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.